Apple Watch Ayarları Kullanım ve Destek

Arkadaşlar merhaba, Apple Watch 6 Nike Edition kullanmaya başladım, kullanım ile ilgili sorunsalları, kısayol, tavsiye edilen programlar vs ve de ayarlar ile ilgili bir başlık göremediğim için bu konuyu açmak istedim…

1 Beğeni

Merhaba,
İlk seriden beri kullanan biri olarak:
Artıları:

1. Telefon ile kusursuz uyum. Diğer cihazlar yanına bile yaklaşamaz.
  2. Gayet rahat telefon görüşmesi yapılabiliyor. Mesajlar ve bildirimler de eksiksiz.
  3. Onlarca uygulama var. Sürekli yenileri de yapılıyor.
  4. Hafif ve küçük.
  5. Gün içinde rahatlıkla takılabilir.
  6. Koşuya yeni başlayanlar veya formunu korumak isteyenler için ideal.
  7. Bluetooth kulaklıkla beraber kullanılabildiği için kendi hafızasındaki müzikleri veya podcastleri koşarken dinleyebilirsiniz.

Eksileri:

1. Fazlasıyla narin. Kolay çiziliyor. Özellikle bir ironman için daha da narin :slight_smile:
  2. Şarjı sadece bir gün gidiyor.
  3. Yüzmede kullanılabilir diye reklam edilmesine rağmen su geçirmeye karşı garantisinin olmaması tüketiciye aldatılmışlık hissi veriyor.
  4. Maksimum 5 yıl güncelleme alıyor. Her güncellemenin pil ömrünü kısalttığını söylemeye gerek yok.
  5. Kordonları gereksiz derecede pahalı.
  6. Tamiri de pahalı ve çoğunlukla yeni cihaz ile değişimi öneriliyor.

Kullanışlı uygulamalar:

1. Anymote: Smart TV kumandası
  2. Timer: Interval Stopwatch
  3. Focus: Pomodoro
  4. Stryd: Güce dayalı koşu uygulaması(Stryd cihazınızın olması gerek)
  5. Nike Training Club
  6. Nike Run
  7. Ismoothrun
  8. Ve bence mutlaka Apple Music veya Podcast

Ben en fazla maraton seviyesinde olduğum için ve günlük antremanlarımı 1-1:30 saat arası tuttuğum için Apple Watch + Stryd + Jabra Elite Active 75t kombosu bana fazlasıyla yetiyor. Ancak bu kombinasyonun profesyoneller için yeterli olmadığını düşünüyorum.

8 Beğeni

Hasan Bey merhabalar. Stryd cihazını yurtdışından temin ettiniz sanırım. Alırken ekstra vergi ödediniz mi?

1 Beğeni

Merhaba. Ben alalı çok oldu. O zaman da gerçi vergi vardı ama şöyle bir şey oldu şans eseri. Firma benim ürünümü geciktirince özür mahiyetinde nakliye ve gümrük vergilerini kendileri üstlendiler ve böylece ben Stryd’ı 200 Euroya almış oldum. Hala da kullanıyorum.
Şimdi alırsanız ekstradan sadece %18 ödeyeceksiniz diye biliyorum. Tabiki nakliye haricinde demek istiyorum.

2 Beğeni

Ben de Apple Watch 4 Nike Edition kullanıyorum. Birkaç hafta önce nabız koşuları yapmaya başladığımda nabız ölçümlerinde süreksizlikleri fark etmeye başladım. Özellikle soğuk havalarda ölçmede problem görmeye başladım. Biraz araştırınca benzer bazı şikayetler gördüm ancak önerilen kontrolleri yapmak, resetlemek vs. bir şey değiştirmedi. Sadece bulduğum bir öneri işe yaradı diyebilirim, saati ters takmak, yani koşarken saatin ölçüm yapan kısmını bileğin iç kısmına getirerek kullanmak. Aklınızda bulunsun…

1 Beğeni

Ayrıca bir kademe daha sıkı bağlarsanız da normal çalışır. Ancak eski modellerde pil ömrünün azalması ile performansta düzensizlikler görülebiliyor.

1 Beğeni

Daha sıkı bağlamak benim sorunumu çözmedi açıkçası. “Snug” yani sıkı bağlama öneriliyor, sensörlü kısmı tam temas etmeli ancak kan akışını yavaşlatacak şekilde çok sıkı bağlamayın da deniyor. Dediğiniz gibi pil ömrü etken olabilir, ABD’de aynı problemi yaşayıp saati değiştirilen birinin sorununun çözüldüğünü okumuştum. Soğuk havalarda eldiven takmakta da fayda var diye düşünüyorum. Nihayetinde ışık ve sensör ile kan akışını ölçüyor, eller soğuduğunda kan akışı yavaşlayacağı için ölçümde sıkıntı olabilir.

1 Beğeni

ellerin soğuk olmasının büyük etkisi oluyor, özellikle yoğun kış şartlarında kullanıyorsanız.
alışkanlıktan ve gerek duymamaktan kısa mesafelerde Suunto’yu takmıyorum uzun zamandır,

İstanbul şartları için konuşursak benim amatör kullanımımda tüm Apple Watch serilerinde
veriler birbirine eş ilerliyordu, herhangi bir stabilite sorunum olmadı,

çok gerektiği durumlarda nabız bandı bağlarım demiştim ama 3 defa bağladım maksimum,
daha çok yüksek yoğunluktaki salon sporlarında bilekten ölçümün saçmaladığını çok gördüm
ama garmin, apple, polar farketmeksizin. bu da tabi saatin bilekte stabil kalamamasından kaynaklı.
gerçi o esnada nabız bandı da göğüs kafesinde stabil kalmayıp belime düşüyordu :man_facepalming:t2:

Pandeminin artısı kilo aldım da göbeğim düşmesine izin vermiyor şükür :clown_face:

soğukta özellikle eldiven üzeri vs kullanmak isterseniz;
koldan ölçüm yapan Wahoo TICKR FIT kullanıyorum öneririm,
belki pilinin şarj edilebilir olması da bir artı olabilir uzun dönemde…

3 Beğeni