Ankara'dan Yeni Koşucu

Herkese merhaba. Ben İsmet Bahadır, Ankara Eryaman’da yaşıyorum, aslen Hataylıyım. Daha önce diğer sporlardakini (basketbol, futbol, squash vb.) saymazsak hiç koşmamış birisi olarak bu yaşta koşmaya başlamaya karar verdim. Tabi bunda, beraber çalıştığım arkadaşın gaza getirmesinin de büyük önemi olduğunu düşünüyorum :slight_smile:

O bahsetmeden önce benim için koşunun üst sınırı maraton idi. Biraz araştırınca uçsuz bucaksız olduğunu gördüm ve itiraf etmem gerekir ki hayli şaşırdım. Meğer koşu camiası tahminimden çok daha büyükmüş. Dilerim ben de bu camianın bir üyesi olmayı başarabilirim.

Geçtiğimiz haftasonu Salomon’un Eymir’de düzenlediği #howtotrailrun etkinliğine katıldım ve bu benim ilk patika koşum oldu. Kendime pek güvenemediğimden 6K olan parkuru tercih ettim ama rahatlıkla tamamladım hatta bitirdikten sonra baktığımda toplam 8K koştuğumu gördüm. Düzenli antrenmanlar ile önce 10K, sonra 21K en sonunda da 38K’ya ulaşıp, seneye Kapadokya Ultra Trail yarışlarına katılmayı hem hayal ediyor hem de hedefliyoruz :slight_smile: Umarım bu hedefimize ulaşabiliriz.

Malzeme konusunda da araştırmalar yapıyorum. Bu konuda takıntılı biriyim maalesef o yüzden onlarca araştırma okudum ve video izledim. Tabi bu, kafamı daha fazla karıştırmaktan başka bir işe yaramadı :slight_smile: Şimdilik başlangıç seviyesi olan ancak iş görecek F/P ürünlerini hedefliyorum. İlk olarak Reebok Astroride Trail Run koşu ayakkabısını gözüme kestirdim (henüz incelemelerini okumadım veya denemedim ama fiyatı çok uygun). Sonrasında ise Xiaomi Stratos saat almayı planlıyorum. Şu ana kadar Strava ve Runtastic kullanıyordum cep telefonumdan. Şort, tayt vb ürünleri Decathlon’dan temin etmeyi planlıyorum. Bununla birlikte buradaki çorap ve diğer eşyaları da inceledim ve ufak bir liste yaptım kendime. Sayısal loto çıkınca tüm ürünlerin en kalitelilerini almayı hedefliyorum :sweat_smile:

Şimdiden birçoğunuzdan faydalanmaya başladım bile, o yüzden teşekkürlerimi sunarım. Dilerim yarış ve antrenmanlarda tanışma imkanımız da olur. Tavsiyeleriniz olursa çok memnun olurum. Örneğin Ankara’daki koşu toplulukları ve antrenmanlarını nasıl takip edebilirim, ekipmanlarda nelere dikkat etmeliyim, koşunun püf noktaları nelerdir, Eryaman civarı nerelerde patika antrenmanı yapabilirim gibi :raised_hands:

Bu arada isosfitnessdiary isminde bir instagram hesabı açtım kendimi motive etmek için. Strava, runtastic ve relive profillerim de var. Forumda sosyal medya hesapları diye konu var mı acaba? Arattım ama bulamadım, sizleri ekleyip takip etmek isterim :innocent:

Şimdilik bu kadar, sonuna kadar sabredip okuduğunuz için teşekkür ederim :slight_smile: Görüşmek üzere.

Selamlar & Saygılar

8 Beğeni