Addüktör tendinit

8 ay önce yaşadığım kasık sakatlığı hala tam olarak iyileşmedi daha önce de yazmıştım ama bugün tanı koyulduğu için bu başlığı açtım.Önceki Mr larda bişey çıkmamasına rağmen sakatlık 8 aydır geçmemişti bugün ortopedi uzmanına gözüktüm bir arkaşın önerisiyle ve yaptığı fiziki muayenede addüktör tendinit olmuşsun dedi.Bu sakatlığı yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Buarada doktor hiçbir şekilde germe vb. bir hareket önermedi sadece istirahat ve elektroterapi ve ultrasona devam et dedi.

Çok marjinal bir sakatlığım var heralde:)buarada doktor genkort diye kortizon hap başladı günde 20 mg ayrıca TENDOLEX diye bir takviye yazdı tendonlar için.

Bu konuda deneyimi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Benim de kasıklarımda çok uzun yıllardır ağrı var. Futbol oynarken ısınmadan gerdiğim için oluştuğunu düşünüyorum. Gündelik hayatta yürürken çok hafif bir ağrı halen var.

MR çektirdim ama bir şey yok dedi. Ultrason’da kasık fıtığı dedi ama imkansız yanlış görüyorsun dedim. Naprosyn CR diye bir hap verdi, 2 hafta kullan dedi. Kullandım ama hiçbir faydasını görmedim maalesef. Bir başka doktora gidip göstereceğim, sizin teşhisi de soracağım.

Geçmiş olsun

Çok sağolun size de geçmiş olsun.2 kez mr bir kez rontgen bir kez de ultrason çektirdim bişey çıkmadı.Ama 10 aydır futbol oynayamıyorum kalça bursiti de eklenince 8 aydır koşamıyorum benim gibi çok spor yapan birisi için çok üzücü bir durum:(fiziki muayene de koydu doktorlar teşhisi şu an hiç bir şey yapmıyorum bakalım doktor tavsiyesi ile kortizon tedavisi boyunca (tablet)