Addüktör tendinit

8 ay önce yaşadığım kasık sakatlığı hala tam olarak iyileşmedi daha önce de yazmıştım ama bugün tanı koyulduğu için bu başlığı açtım.Önceki Mr larda bişey çıkmamasına rağmen sakatlık 8 aydır geçmemişti bugün ortopedi uzmanına gözüktüm bir arkaşın önerisiyle ve yaptığı fiziki muayenede addüktör tendinit olmuşsun dedi.Bu sakatlığı yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Buarada doktor hiçbir şekilde germe vb. bir hareket önermedi sadece istirahat ve elektroterapi ve ultrasona devam et dedi.

Çok marjinal bir sakatlığım var heralde:)buarada doktor genkort diye kortizon hap başladı günde 20 mg ayrıca TENDOLEX diye bir takviye yazdı tendonlar için.

Bu konuda deneyimi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Benim de kasıklarımda çok uzun yıllardır ağrı var. Futbol oynarken ısınmadan gerdiğim için oluştuğunu düşünüyorum. Gündelik hayatta yürürken çok hafif bir ağrı halen var.

MR çektirdim ama bir şey yok dedi. Ultrason’da kasık fıtığı dedi ama imkansız yanlış görüyorsun dedim. Naprosyn CR diye bir hap verdi, 2 hafta kullan dedi. Kullandım ama hiçbir faydasını görmedim maalesef. Bir başka doktora gidip göstereceğim, sizin teşhisi de soracağım.

Geçmiş olsun

Çok sağolun size de geçmiş olsun.2 kez mr bir kez rontgen bir kez de ultrason çektirdim bişey çıkmadı.Ama 10 aydır futbol oynayamıyorum kalça bursiti de eklenince 8 aydır koşamıyorum benim gibi çok spor yapan birisi için çok üzücü bir durum:(fiziki muayene de koydu doktorlar teşhisi şu an hiç bir şey yapmıyorum bakalım doktor tavsiyesi ile kortizon tedavisi boyunca (tablet)

Hocam iletişime geçmemiz mümkün mü ben de aynı dertten müzdarip olduğumu düşünüyorum.Sizinle gerçekten konuşmam gerekiyor.Mümkünse birkaç soru sorup size danışmak istiyorum.

Fizyoterapiden muhakkak sonuç alınacaktır.
Koşan spor yapan bir doktora danışmakta fayda var.
sporun içinde olmayan doktor abilerimiz ablalarımız her daim ıstırahat önermekte.
Ki zaten en kolayı bu:)
Koşulara kısa zamanda dönmek tavsiyemdir.
Saygılar

Valla kardeşim germe top sıkıştırma köprü kurarken top sıkıştırma plates çemberi ile top sıkıştırma bantla dışa açma ne varsa yapıyorum 7 ay oldu hala tam geçti diyemem bir de bunları yaptıktan sonra o bölgeye buz konuyor mu?Akut dönem geçmiş olmasına rağmen?

Hala agrı varsa buz konulabilir.
Abi mr raporun var mı?
Bana yollasana bakayım bi.
Özelden mesaj atabilirsin.

Üç beş aydır aynı sorunu yaşıyorum tedavisi yapılmıştı aslında intervallerimi felan sıkıntısız yapabiliyordum ancak yokuş görünce iki üç hafta süren yanma ve batmalar yaşıyorum hala . Buda çok sinir bozucu . Siz neler yaptınız şu an iyimisiniz çok merak ettim :pray:

Yaklaşık 4 yıldır aynı sorunu yaşıyorum. İdman sırasında buzda ayağımın kayması sırasında yaptığım ani hareket sonrasında olmuştu. 3 farklı doktora gittim. Ne yazık ki, spor yapmaya devam ettiğiniz sürece tam tedavi gibi bir şey mümkün değil. Ama ilk başlardaki ağrının şiddeti dikkatli olursanız zamanla azalıyor. Yoğun idmanlardan ve ağrı olan bölgenizdeki kaslarınızı zorlayacak hareketlerden kaçının. Zamanla ağrı azalıyor. Bazen tamamen geçti gibi hissediyorsunuz ama idmanlarınızda kendinizi zorlamaya başlayınca tekrar ağrı olabiliyor. Bu sakatlık geçmiyor, ağrının şiddeti azaldığında artık onunla yaşamaya alışacağınızı kabul edin. Geçmiş olsun.

Sol kasık bölgesinde 10 yıldır ağrı var, ısınmadan hız yaparsam rahatsız eder onun dışında problem yaratmaz iken son 1 haftadır 20 metre koşamaz haldeyim karnımın hemen altında bıçak kesiği gibi bir acı hissediyorum, doktora gittim ultrasonda iki tarafta da kasık fıtığın var teşhisi koydu, bir başka doktor muayene de fıtık yok ama tomografi ile bakalım dedi, Tomografi daha sonuçlanmadı. Koşmaya başlar başlamaz kasıkta değil göbek deliğinin altında acı hissediyorum. Burada yazmak iyi geldi.

2 Beğeni