Kasik zorlanmasi

8 ay önce halısahada maçın sonlarına doğru topa dokunurken kasığımda keskin bir ağrı oluştu ve maçı tamamlayamadım.1 ay oturup kalkarken bile ağrıyordu ben tam iyileşmeden koşulara başladım ve kalça bursiti oldum üzerine bir de:( şu sıralar bursit için fizik tedavi aldım ve iyileşmeye başladım fakat kasığımdaki zorlanma özellikle tuvalette ve bağdaş kurarken kendini çok hissettiriyor.Röntgen ve MR da bişey çıkmadı doktorlar zorlanmadır diyip geçiştirdi.Bunu yaşayanlar deneyimlerini aktarabilir mi?

Bende de aynı problem var ancak henüz doktora gitme şansım olmadı. Halı sahada kasığım çekmişti ve ısınmadan oynadığım her maçta, özellikle şut çekerken çok fena ağrı oluyordu. Şu anda koşarken ağrı geçiyor ısındığım için ama gündelik hayatta ağrıyı hafif de olsa hissediyorum. Bir diğer koşan arkadaşım da benzer bir kasık ağrısı yaşamış. Koşmaya başlayıp güçlendikçe ağrı kendiliğinden yok oldu dedi. Dilerim bizim ağrılar da en kısa sürede yok olur. Bu arada ben de gidip MR çektirmeyi düşünüyorum. Sonuçları buraya yazarım.

Geçmiş olsun ben de ağrılarım varken koştum yokuş koştuğum gün kalçamda ağrı oluştu sanırım kasık kasları zayıf kaldığı için kalçam zorlandı bursit oldum o yüzden çok dikkatli olmak lazım…

Buarada benim tanı konuldu arkadaşlar addüktor tendinit dedi ortopedi uzmanı yaptığı fiziki muayenede mr da bişey çıkmamıştı önceki muayenelerde hiçbir şey yapma dedi ağrı geçene kadar fizik tedavi hateketlerini önermiyorum bu sakatlıkta dedi sorun tendonda olduğu için sadece dinlenmekmiş maalesef