400 Metreyi 52 saniye

Yaklaşık 3-4 ay önce burda bir başlık açtım 400 metreyi 80 larda yapıyorum nasıl 60 a çekebilirim şeklinde fakat çoğu kişi bunun çok zor olduğunu söyledi.
Bugün ise tam olarak 52 saniyede kostum.
5 dakika dinlenip bir daha kostum bu sefer 59 geldi. Diyeceğim o ki doğru teknik ve yoğun çalışma ile her sey yapılabilir burda insanların yorumlarına bakarak hareket etmeyin veya umutsuzluğa kapılmayın

3 Beğeni

Açtığın başlığı okudum.

Sana denmiş ki yanında olmadan, nasıl koştuğunu görmeden akıl fikir vermemiz doğru olmaz, sakatlanırsan, 18 yaşında pistte kalp krizinden ölürsen vebali başımıza kalsın istememişler belki de. Bi profesyonel ile çalışırsan iyi olur, iyi beslenir iyi çalışır iyi dinlenirsen halledersin. Ayrıca bunlar da senin gibi soranların başlıkları demişler. Senin yüzünü fiziğini karakterini bilmeden elinden geldiğince bilgi vermeye çalışmışlar.

Yapmışsın aferin.

6 Beğeni

3-4 forumda başlık açmıstım bazıları imkansız falan da demisti genel olaeak söyledim insanlara umut olmak için konuyu açtım teşekkürler

1 Beğeni

Öncelikle tebrikler.Çoğu tavsiye isteyen geri dönüp şöyle derece elde ettim, şu şekilde çalıştım diye bahsetmiyor. 400m sınavına girecek bir arkadaşınım ve forumda değil arkadaşça soruyorum ne yapmalıyım.
Doğru teknik ve yoğun çalışma ile yapılabileceğini söylemen cesaret veriyor.Ancak soran kişi doğru tekniği ve çalışma programının ne olduğunu soruyor.Sen bulmuşsun, çalışmasın ama bu hiç görmediğin, yanında koşmadığın birine genel konular disinda detay veremezsin.
Genel bir 400m sınav başlığı var, oraya dilersen program koy , dilersen programı nasıl kendisinin yapması gerekeceğinin basamaklarını yaz.Forum bu, fikir fikir, adım adım, tecrübe tecrübe.Bunu yazmak belki konsantre gerekebilir, sınav oncesi kafayı kanalize etmemek de tercihtir. Uygun bir vakitte paylaşabilirsin.Yolun açık olsun.Keyifli koşular.

Forumda 400m tavsiye isteyenler için, söylenenler benim için söylenmesi gereken doğru şeyler.Çalışmak 1.kural, araştırmak okumak disiplin emek devamı.

4 Beğeni

Teşekkür ederim en kısa zamanda neler yaptım ne şekilde antrenmanlar yaptım tecrübelerimi derleyip paylaşacağım tekrardan

1 Beğeni

Sizin de yolunuz açık olsun hocam

1 Beğeni

Tebrikler. Yazacak başka bir kelimem yok. Dünya rekorunun 43 saniye 3 salise olduğu aklıma gelince 52 saniye çok ama çok iyi bir süre.
:nazar_amulet:

2 Beğeni

Bravo çok iyi süre, güzel gelişim sağlamışsınız.

2 Beğeni

Ben de şaşırdım açıkçası. Yaşa göre performans değerlendirmesi yapınca yaşıtlarının %85’inden daha iyi bir süre olarak çıkıyor. Ya sporcu geçmişi var ya genetik lotoyu tutturmuş bir arkadaş. Her halükarda diğer koşuculara umut verici olduğu aşikar. Koşucu profilini ve nasıl bir antrenman düzeni takip ettiğini paylaşmasını merakla bekliyorum.

5 Beğeni

Bilemiyorum. 400 metre 52 saniye amatör bir sporcu için akıl almaz bir derece. Haddim değil ama özür dileyerek yazıyorum bir yanlışlık mı var acaba? 400 metre için 52 saniye olağan üstü bir derece.

5 Beğeni

400m kadınlar Türkiye rekoru açık havada 52.15 saniye , salonda 53.04 saniye . Furkan’ın performansı süper.

4 Beğeni

Ben de aynı şeyi düşündüm. Amatör bir atletin kısa bir sürede böyle bir sonuç elde etmiş olması inanılmaz. Arkadaşın yaşı gençse eğer, ki öyle olduğunu düşünüyorum, kendisini atletizmde geliştirmesini tavsiye ederim. Disiplinli bir çalışma ve iyi hocalar eşliğinde milli formayı rahatlıkla giyebileceğini düşünüyorum. Mutlaka atletizm federasyonuna ya da spor il müdürlüğüne başvurarak yeteneğini tanıtmalı.

3 Beğeni

Türkiye Büyükler 400m rekoru 46 saniye. Ciddi olarak Atletizm’e yönelmeyi düşünebilirsin. 80 saniyeden 52 saniye çok çok ciddi bir gelişim. Hele de kısa sürede. İlk 20 25e girer bu derece Türkiye Şampiyonalarında.

3 Beğeni

Merhabalar, acaba nasıl başardığınıza dair bilgi paylaştınız mı? Ben de mülakatlara hazırlanıyorum ve en son 400 metreyi 81 saniyede koştum. Koşu bittiğinde kan tadı falan alıyordum. Acaba bana yardımcı olabilir misiniz? Benim de en kötü 65 yapmam gerekiyor.

1 Beğeni