39. İstanbul Maratonu 12 Kasım 2017

Merhaba;

Maratonun güncel sitesi yayınlanmış arkadaşlar; https://www.maraton.istanbul/

Geçen yıla göre parkur değişikliği var. Galata Köprüsü’nden direk Sirkeci - Bakırköy yönüne sahil yoluna dönülüyor. Eski parkurdaki Yenikapı’ya giderken çıkılan yokuş ortadan kalkmış yani. :slight_smile:

Start yöntemlerinde de biraz değişiklik var. Ayrıntılar sitede.

2 Beğeni

Fuar alanı da Yenikapı Miting Alanı olmuş. Yenikapı - Bakırköy - Yenikapı hattı önceki senelerde çok tekdüze, tenha ve sıkıcı geliyordu. Bu sene buna daha çok katlanmak gerekecek sanırım :slight_smile:

Eyüp kısmının iptal olması bence iyi olmamış, ne kadar farklı güzergah ve tarihi yerden geçilirse görsellik açısından bence daha iyi.
Ayrıca geçen seneki gibi sahilde Bakırköy istikametinde karşıdan rüzgar vurması durumunda daha uzun kilometre rüzgara karşı olacağız.
Miting havasında olmaması dileğiyle…

2 Beğeni

Eyüp kısmını nedense sevememiştim, oraya git gel motivasyonumu sıfırlıyordu. Öte yandan bir de Bakırköy sahil gerçeği var. Deneyip göreceğiz, inşallah iyi olmuştur.

1 Beğeni

Benim ilk maratonum olacak. Bu yüzden ne kadar az yokuş o kadar iyi diye bakıyorum. Göreceğiz… :sunglasses:

Sonunda maraton ve 15 km koşu startını aynı anda başlatmaktan vazgeçtiler.Eleştirilerimizin bir işe yaradığını görmek güzel.

1 Beğeni

Kayit sorgulama ekranlarina ulasilamiyor. Herhangi bir bilgilendirme maili de almiyorum uzun zamandir. Bununla ilgili herhangi bir bilgisi olan var mi?

Eyüp kısmı, Bakırköy kısmından çok daha iyiydi. En azından etrafta bakacak birşeyler, az da olsa destek olabilecek insan vardı. Bakırköy’de kimse yok ki. Terkedilmiş bir şehrin maratonu koşuluyor adeta. Rüzgar da cabası. Şahsen, trafik konusu ayarlanabilse, köprüden çıktıktan sonra, Beşiktaş’a inip, Çırağan Caddesi’ne sapıp, Ortaköy istikametinde devam etmek isterdim. Kimse olmasa, köprüler, köşkler, lokantalar fazlasıyla motive ederdi. Bir git-gel yapıp, tarihi yarımadada bitirmek gene mümkün olurdu.

6 Beğeni

Bence Eyüp ve Aksaray dan geçişin kaldırılması çok isabet olmuş hem yokuş olan o kısımlar çıkartıldı hemde bırak destek olmayı köstek olan insanların tacizinden kurtulmuş oldu bu tip bir organizasyon için insanlar ın destek olmadığı aşikar olunca köstek olması engellenmiş olacak malesef bizim spor kültürümüz bu kötünün iyisi.

2 Beğeni

Eyüp ve Aksaray geçişi bence de seyirciler ile etkileşim açısından çok ilginç idi. Geçen yıl resmi olarak bitiren koşucu sayısı yaklaşık 1300 kişiydi. Televizyonlar da Boston, NY, Berlin veya Paris maratonları kadar iddialı bir maraton olduğu, olacağı tartışılmakta. 40-50 bin katılımlı majör maratonlar ile karşılaştırıldığında maalesef oldukça düşük katılımlı bir maraton İstanbul maratonumuz. Son 30 km ise Bakırköy sahil şeridinde yine yalnız koşulacağına göre oldukça sıkıcı olacağa benziyor. Ortaköy yönüne dönülse ve boğaz boyunca koşulsa dünyanın en güzel parkuru olur. Trafik nasıl kapanır, büyük problem olabilir şeklinde endişeler olsa da, yılda bir kez bu parkur kapatılabilir. Sonuçta bahsedilen tüm majör maraton parkurları şehrin en güzel yerlerinden geçmekte. Bence o zaman en azından 20-30 bin katılımlı bir maraton haline gelebilir.

4 Beğeni

Arkadaşlar, görme engelimden dolayı yarış ekibiyle refakatçi konusunda iletişime geçtim, ama bir sonuç alamadım. Bu arada da yarış kayıt süresi geçti. Şu aşamada yarışa kaydolmamın bir yolu var mıdır? Bunun yanında 15 km koşmayı planlıyorum. Ortalama tempomun 5,30 ve altı olmasını planlıyorum. Benimle koşabilecek arkadaş var mı acaba?

Maraton fuarında geç kayıt olabilirsiniz. 15k koşacak olsaydım seve seve size eşlik ederdim, kendi çevremde koşacaklara bir soracağım.

Nike Run Clup pacerları 10K ve 15K’da çeşitli tempolarda koşacaklar. https://m.nike.com/tr/tr_tr/c/running/nike-run-club/maraton#ZDNwlJViv3 linkinden mesafe ve tempona göre bir pacer arkadaşı seçebilirsiniz. O pacer grubunda bir çok arkadaş olacağından grup ile birlikte daha rahat koşabilirsiniz sanırım.

Ben maraton deneyeceğim için size eşlik edemiyorum. 15K koşacak olsam seve seve eşlik ederdim.

2 Beğeni

Merhaba, kayıt işerini halledebilirsen eğer ve club pacerleri ile koşma durumu dışında bir alternatif arıyorsan biz iki arkadaş sana eşlik edebiliriz.

1 Beğeni

Selamlar, bu sene ben de 15k koşacağım. Eğer alternatif bulamaz isen ben de sana eşlik edebilirim.

1 Beğeni

Arkadaşlar, mesajlarınız ve birlikte koşma önerileriniz için çok teşekkür ediyorum. Acaba 15 bkm geç kayıt ücreti nedir? Sitede hayli bakındım, ama göremedim. Bir de fuar alanı denilen yer yarışın başladığı nokta mı oluyor acaba?

Bir STK’ ya 40 TL bağış yaptıktan sonra, 100 TL karşılığı geç kayıt olabilirsiniz. Fuar ise, bu sene Yenikapı Miting Alanı’ nda Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’ nde yapılacak.

Arkadaşlar, 15 km’de çantalarımızı bitiş noktasında almak için yarış başlamadan önce bırakabiliyor muyuz? Bu arada yarış başlamadan önce elimde beyaz baston olacak. Muhtemelen 15 km koşan tek görme engelliyimdir. Ben sizi göremem, ama tanışmak isteyen arkadaşlarım yanıma gelebilirler.

Merhaba Muhammed, dediğin şekilde yarışa başlamadan önce yarış alanında her mesafe için malzeme bırakma otobüsleri var. 08.30’a kadar bu otobüslere eşyanı bırakabiliyor ve bitiş noktasında yine bu otobüsten alabiliyorsun. Maraton fuarında verilen çantanın önündeki şeffaf cebe, yine paket içinde çantaya takman için verilen numarayı yerleştirirsen, bu numaraya göre otobüse yerleştirip, yine bu numaraya göre teslim ediyorlar.

Tam olarak sonucu paylaşmadın .Nasıl çözdün sorunları