2022 Mersin Maratonu 2023'e ertelendi

Bilginize; 27 Mart’ta yapılması öngörülen Mersin Maratonu bu sene yapılmayacakmış.

2 Beğeni
  1. Uluslararası Mersin maratonu için 644 kişi kayıt yapmış. 4. Uluslararası Mersin maratonu 2018 yılı sonunda yapıldı, bronz kategoride yer almış.

2019-2020-2021-2022 derken bu ertelemeden ziyade uluslararası bronz kategorisinde yapamamak.Ertelenen yarış 3 ay 5ay sonrasına ertelenir.

2018 yılında 32 olan bronz kategoride ki maraton sayısı 2020 yılında 13’e düşmüş.Dünya genelinde pandemi sonrası koşulları yerine getirememek var.İptal nedeni tek cümle, hangi karar nedeniyle olmadığı belirtilebilirdi.

“Dünya Atletizm Federasyonu’nun Kasım ayında almış olduğu karar gereğince 2023 yılına ertelendi. Çok arzu ediyorduk, biz bu maratonu önemsiyorduk. Belediyemiz gümüş kategorisinde bu maraton etkinliklerini yapıyordu" denilmiş.Birkaç yıl daha yapılmazsa bronzdan gümüşe yükseldiği gibi altın kategoriye de yükselmesi işten değil.Dil sürçmesi veya gümüş kategoride yer alabilmek için çalışma olduğu da olasılık.

3 Beğeni

3 yıldır bir organizasyonu becerip gerçekleştiremediler. Hadi 2020 ve 2021 i anladık, yarışlar tüm dünyada erteleniyordu, peki bu yıl ne oldu? Ben planlama yaparken Mersin de koşacağım için mesela Efes Ultra’ya kayıt yapmadım. Şimdi yeniden yarış takvimine bakmaya başladım. Beceriksizlik, başka bir açıklaması yok.

4 Beğeni

İzmir var 10 Nisan’da, henüz karar vermedim ama ben ona yazılacağım sanırım.
Şimdi gördüm, İzmir 17 Nisan’a alınmış

1 Beğeni