2022 Mersin Maratonu 10 Aralık 2023'te gerçekleşiyor

Mersin maratonunun sonuçlarının nerede açıklandığını zahmet edip siteye koymamışlar.
İnsanlar Google üzerinden Depar Timing bulup öyle sonuçlara bakıyor.
Google üzerinden aratma yapmayanlar belki de sonuçlarını asla öğrenemeyecekler.
Hatta ana site o kadar ilgiden uzak ki, site ana ekranına koydukları sayaç eksi değere düşmüş.

İnsan şu sayacı durdurur veya kaldırır.

Ama onun yerine Belediye başkanı toplayıp geldikleri Afrikalıların başarıları ile övünüyor.
Mersin Belediye Başkanı açıklaması.

Yani olayı spora ve sporculara destek veya katkı olsun diye değil, kendi şovları olsun diye yaptıklarını o kadar çok belli ediyorlar ki…

1 Beğeni

Bu site, mersinde yapılan tüm koşu etkinlikleriyle ilgili. Burada paylaşmışlar bilginiz olsun. Tabii yine de dediğiniz gibi sonuçlara ulaşmak için bir paylaşım daha yapılabilirdi.
http://www.mbbspor.org/

1 Beğeni

Mersin maraton sonuç
Bu 3 kelimeyi arama motoruna yazmak resmi sayfayı bulmaktan daha kolay.

Yarış uluslararası olunca elit atlet davet etmelerinde, parkur rekoru kırılmasından bahsedilmesinden doğal ne var. Konya veya başka bir il çok mu farklı?

https://www.konya.bel.tr/haber/binlerce-sporcu-2-uluslararasi-konya-yari-maratonunda-iyilik-icin-kostu

Tabiki oy, siyaset, reklam için yapacaklar; spor yapan koşan bir kitleyi fark edip oy potansiyeli görmeleri çok güzel.

Geri sayımım eksiye düşmesi de ayrı bir süpriz, demekki 3 gün geçmiş, 100 gün geçmiş.

“Zamanında başlamadı, su istasyonları eksikti, araç trafiğe bazı noktalarda açıktı, çantalar dağıtılamadı, ödülleri veremedi, iki saat başlangıç konuşması oldu vs vs” den bu noktaya gelinmişse organizasyonu tebrik ederim.

2 Beğeni

4:15:03 ile bitirdiğim maraton oldu. Geçen ayki İstanbul maratonuna kıyasla 12 dakika daha hızlı bitirdim. Bundan sonra da maraton koşmaya karar verirken heyecanıma yenik düşmemeye çalışacağım. Çünkü 2 maratonu bu kadar kısa sürede koşmak inanılmaz yıprattı. 2 günün ardından hala yürümek bile acı veriyor.

Maraton hakkında yorum yapmak isterdim ama @ggg gayet tüm düşüncelerimi dile getirmiş. Tüm söylediklerine harfiyen katılıyorum. Onun haricinde ben daha güzel bir seyirci desteği beklemiştim. Benim için hayal kırıklığı oldu. Yarışın çoğunda tek başıma koştum. İstanbul’da her yanınızda sürekli bir koşucu veya kenarda seyirci olunca ona alışıyorsunuz. Yine de özellikle 30. km’den sonra şeytan artık yürü dese de elimden geldiğince 6 pace ile tutunmaya çalışıp sonuna kadar gittim. Yer yer 6:40’a düşer gibi olup tekrar toparladım. Hedeflediğimden de daha iyi bir pace ile bitirmeyi başardım. Ayrıca Gökhan abi sana da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Müthiş bir pace ve üzücü bir talihsizlik.

6 Beğeni