100km Rekor Denemesi -23 Ocak 2021

Jim Walmsley 100km rekor denemesi -23 Ocak 2021.

12 Beğeni

Şu an rekoru elinde bulunduran Nao Kazami 3:41 pace ile koşmuş 100 km’yi.( 6:09:14)

Göreceğiz bakalım. YouTube’ta canlı yayın olur değil mi ?

2 Beğeni

Canlı yayın olur, sayfa şu an göremedim, Walmsley kendi sayfasında da yazar.O gün izleyen hatırlatmaya yazar✔️
Those interested in watching the U.S. portion can watch the Project Carbon X 2 live-stream via Hokaoneone.com/project-carbon-x-2, which starts at 7 a.m. MT, and the Japan at event will begin at 2 p.m. PT via Hokaoneone.jp/project-carbon-x-2.

1 Beğeni

Biz Total Running Productions olmadigimiz icin sesimizi cok duyuramiyoruz :smiley:

Hoka One One dün karbon plakalı modeli Carbon X’in yeni modelini duyurdu. Aynı zamanda Hoka atletleri arasına uzun süredir Nike adına yarışan Camille Herron’u kattıklarını da açıkladılar. Bir üçüncü haberleri daha var. 1/3

Bu yeni modelin kutlaması (siz onu duyurulması, reklamı olarak okuyun) için 23 Ocak tarihinde Amerika ve Japonya’da aynı anda koşulacak olan 100 km denemesi yarışı organize ediyorlarmış. Denemede kimler yok ki! 2/3

Jim Walmsley ve Camille Herron, Elov Olsson ve Caitriona Jennings, Aiko Kanematsu ve Yoshiki Otsuka. Şu an geçerli 100 km dünya rekorları erkeklerde 6:09:14 (2018) ile Japon Nao Kazami’ye, kadınlarda da 6:33:11 (2000) ile yine bir başka Japon koşucu Tomoe Abe’ye ait. 3/3

Demisiz 2 Ocak’ta Twitter’da

5 Beğeni

Bu arada son bolumde de sozu gecti Nao Kazami rekoru surekli arkadan kuvvetli ruzgar alan bir parkurda kirdi. Bazi kesimler o nedenle rekoru pek kabullenmiyorlar. Onceki rekor Don Ritchie’ye ait ve 1978’den kalma. Don Ritchie de acayip bir ayari kacikti, belki bir bolumde uzun uzun ele almak gerek.

35834810.UY500_SS500

5 Beğeni

Bir anket olabilir, Twitter instegram kosuforum youtube hangisini takip ediyorsunuz şeklinde. Koşuforum hariç digerlerini kullanmayan birkaç kişi çıkabilir :grin: Koşuforum’a RSS verilebilir mi?Twitter hesabı açacağım bu yaştan sonra, ama instegram asla :sob:
Başlıkta Wamsley ismini kaldırmalı, 100km rekor denemesi, kimden gelecegi belli olmaz.

2 Beğeni

Tabii o isin sakasi. Tam bu sabah aklima geldi “bunu Twitter’a yazdim foruma da yazayim” diye dusundum. Forumu actim bu basligi gordum :smiley:

Bu arada yukarida belirtmedim Don Ricthie’nin rekoru pist. Ama 50 yila yakin yasamasi onemli bir detay.

2 Beğeni

Bence rekor gelir…
2 Beğeni

Şurada yayınlanacak sanırım. Anımsatıcı ayarlama düğmesine basılır.

6 Beğeni

Muhabirler konuşmaya başladi, canlı yayın yukarıdaki bağlantıda başladı.17.10, atletler koşuya başladı.

2 Beğeni

6:20’nin altinda kosup negatif split yapan sadece 1 kisi varmis (japon bir kousucu olmali, ikinci 50k’yi daha hizli kosan). Walmsley hedefinin o oldugunu soyledi. Ilk hedefi USA rekoru 6:27. Ikinci hedef 6:09 dunya rekoru. Bir yandan da sub6 olur mu muhabbetine katilmisti bir yerde.

2 Beğeni

2saat35dk kaldi Dünya rekoru derecesine.Jim arkadaşsız bundan sonra, önde tek.

1 Beğeni

75.km’yi 100sn rekordan hızlı gecti.Omzundaki kan kanama neden görmedim, ama etkilemeyeceği @spinodal’ın bir yazısından, Jim’in yolu kaybedip yarışa döndüğü yarıştan çıkarabiliriz.
YouTube yorumunda denk geldi, **çoğu koşucu duvara çarpar, Jim çite çarptı.**Güzel bir haber içeriği olabilir rekor sonrasında.

Yaklaşık son 50dk 100sn civarı rekorun önünde.

1 Beğeni

ben rekorun kırılacağını düşünmüyordum fakat şu anda walmsley çok iyi gidiyor…

2 Beğeni

Acı çekiyor.Rekora 19dk kala çığlık attı.95.km geçişi ile 52sn önünde rekorun.Coştu🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️👏son 11 dk

1 Beğeni

ahh beee ne kadar ilk dusuncem gerceklesmis olsa da uzuldum :frowning:

2 Beğeni

Vay be yazık oldu gerçekten. Muazzam performans…

2 Beğeni

100 km ve sadece 12 sn…

8 Beğeni

Efsane koştu.İnanilmaz.
Teşekkürler Jim👏
@erinc bu yıl rekoru kırar.İlk saatlerde birkaç huniye çok yakın geçmişti.Omuzdaki yara olmasa rekor kırılmıştı.
Bizim gözümüzde rekor kırmıştır :+1:

2 Beğeni

Kesinlikle saniyelere kaçırdı adam ya…

1 Beğeni