100km Rekor Denemesi -23 Ocak 2021

@spinodal, son 3-5 km seyirlici olsa Avusturya gibi bitmişti.Yaralanmayı gördünüz mü?
Amerika rekoru yeni sahibi diyebiliriz 12 sn farkla en hızlı.

1 Beğeni

Evet, çok içten döndüğü bir yerde kenardaki metal çitlerdeki bir vidaya çarptı.

3 Beğeni

Sonucu yazmadık: 6 saat 9 dakika 25 saniye … Pace 3:42 km/dk
Rekor 6 saat 9 dakika 13 saniye

6 Beğeni

Karakter müthiş.Yazinin sahibini doğru anımsadım,sayfa kosugazetesi…

3 Beğeni

100 metre koşusunda neye denk gelir diye hayal etmek için 12 saniyeyi 1000’e bölmek gerekir :)))

1 Beğeni
3 Beğeni

Jim Walmsley rekor denemesini Strava’da paylaşmış https://www.strava.com/activities/4670542009

4 Beğeni

daha az dönüş olsa rekor rahat gelirmiş gibi hissettim parkurun kaydını görünce…

1 Beğeni

hatta yayında bir yerde o kanlı vidayı da yakından gösterdiler… :wink:
muazzam bir şovdu, jim’i koşarken izlemek cidden şiir gibi… çok doğru işler yapıyor, hep üst üste koyuyor, kendisine yeni Kauros adayı diyebilir miyiz? 11. bölüm konusu belli? :nerd_face:

4 Beğeni

Forerunner 945 sadece 600 m sapmış. Çok başarılı. Hatta belki bir süre sonra basmıştır, o kadar bile fark yoktur. Gerçi parkur ve çevresi ölçüm için çok idealdi ama olsun, yine de çok başarılı.

2 Beğeni

Öndeki arabada, koşucunun rekordan kaç saniye uzakta veya önde olduğu yazmıyordu.(kabaca bir daha aracı buldum,önde toplam süre yazmakta, koşucuya bakan yüzü göremedim)
Pistte ışık teknolojisine, 2 saat altı maraton projesinde araçtan rekor süre bilgisini vermesine alıştık, olmayınca garip geldi.
100km’de 600m hata süper, 12 sn fark olunca koşucu saat dışında km ve süreyi net bilebilmeli.100km yarışına foto finish, salise kaydı konulmasını hayal ettirmeleri ilginçti.

Yayıncılık olarak Hoka ekibi harikaydı.Killian yarışı bırakmak zorunda kalınca neredeyse elektrikleri kapatacaklardı. (Yinede Salomon o yayını canlı akışlarının ne kadar ilgi gördüğünü gösterdi, sağolsunlar).

2 Beğeni

benim aklıma bir soru takıldı belki de ultralarla ilgili olmadığımdan bilmiyordumdur, bir önceki rekorun sahibi nao kazami naptı rekor kırdıktan sonra ? hala koşuyor mu ? koşuyorsa hangi yarışları nasıl tamamladı ? işin psikolojik boyutu çok farklı ve zorlayıcı, öyle bir başarıdan sonra tekrar o kadar uzun mesafelere motive olabilmek zor olmalı diye düşünüyorum…

1 Beğeni

Koşmuş, 3 ay bile geçmeden. Japon takımından bahsediyor röportajda.Röportaj ve fotoğrafı aşağıda.(İşinde gücünde ve antremanları mesai saatleri dışında yapan koşu sevdalısı bir kardeşimiz.)
images (7)
7 Beğeni

Adam ilk ultra koşusundan 7 yıl sonra dünya rekoru kırmış :)))

(Bu kısmı çevireyim:)

iRunFar : Bu yarıştan önceki en iyi zamanınız neydi peki?

Kazami : Saroma’ya gitmeden önce en iyi zamanım 6:33’tü.

iRunFar : Tam da bunu düşünüyordum. Bir yarıştan öteki yarışa, 6:33’ten 6:09’a inmek harika!

iRunFar : […] sizin koşu geçmişinizle ilgili bir kaç şey öğrenmek isterim. Koşmaya ne zaman başladınız? Ne zaman ultramaraton koşmaya başladınız?

Kazami : 13 yaşında ortaokulda takıma girdiğimde başladım. İlk ultramaratonum 28 yaşımdaydı.

RunFar : Kaç yıl? Ne kadar zaman önce?

Kazami : Yedi yıl.

iRunFar: İlk ultramaratonunuzu koşmanızdan yedi yıl sonra dünya rekoru kırdınız ha? Vay be! Ultramaratonları seviyor musunuz, keyif alıyor musunuz, nedir size keyif veren?

Kazami: Evet. Ultra kategoriyi muhteşem yapan şey yarışın uzun bir zamanı kapsaması… hava değişebilir, yarış sırasında pek çok şey epey değişebilir. Sporu çok heyecanlı yapan ve koşmaya lezzet katan şey bu! Aldığınız atıştırmalıklar, içecekler… ve bunlar da iyi hazırlanmanız gereken şeylerdir, hava koşullarını zamanında doğru hesaplamalısınız. 100K’da parkurda çok sayıda şey çok büyük oranda değişebilir. Tecrübeli olmalısınız. Bu kategoride tecrübe çok etkili oluyor. Çok sayıda faktör var. Söz konusu olan sadece sizin koşma yeteneğiniz değil, aynı zamanda yaptığınız hazırlık.

7 Beğeni

Ama 13 yasindan beri kostugunu atlamayalim.

3 Beğeni

Carbon X 2 Live Q&A with Jim Walmsley

1 Beğeni

Yarışı izlerken rekoru evine getir gibi bir seyirci yorumu vardı, sonuçta milli duygular.
Şu yorumun Japan Running News Twitter adresinden retweet edilmesi de tesadüf!

Jim’de aynı fotoğrafı retweet etmiş ya, bu adam mental olarak büyük, barışık.

5 Beğeni

https://www.hokaoneone.eu/en/tr/carbon-x-2/

Bir reklamda denk geldi, koskaca yarışın ürünü,fiyatı bindirelim dememişler, 1600TL .
Burada ne olur bilinmez, dahası model ismiyle de Boyner’de bulamayız.

3 Beğeni

Zaman makinesi için az bile 1600 :rofl:

1 Beğeni

Boyner’dekilerin bazıları eski model. Gaviota 2 diye bir ayakkabı var, ama Hoka 3’ü çıkardı, onu satıyor.

2 Beğeni