Zwift Uygulaması Ücreti ve Alternatifleri Hakkında

Iyi aksamlar, bugun gelen bir maille zwift icin aylik uyeligin 49 tlden 399 tlye cikarilacagini ogrendim. Ayni maili alan varmidir, yoksa yanlis mi anladim.

Zwifte de veda ediyoruz yillik 4800 tl oluyor.

2 Beğeni

@riversword şurada 1 kişi daha senin gibi bu fiyattan bahsetmiş 3 gün önce.

Aylık için çok ciddi bir rakam…Bu fiyatlamayı anlamak mümkün değil…Ne yazık ki herşeyi kat ve kat pahalıya aldığımız gibi bu tür şeyler içinde bu rakamları ödeyeceğiz gibi… Yazık…

1 Beğeni

Apple kullanıcıları için fiyat uygundu, ama zwift standarta bağladı. Geçmiş olsun.

1 Beğeni

Yine bizleri üzecek bir haber daha.

Uzun süredir liste fiyatı 15 USD olsa da Apple üzerinden abone olunca Türkiye’de aylık 49,90 TL’den Zwift kullanabiliyorduk. Web fiyatı ise hep 15 USD idi.

Artık Apple ile anlaşmam mı bitti, yoksa bu garipliği mi fark ettiler bilemiyorum ama yeni fiyat açıklamışlar.

Aylık 49,99 TL yerine 399,99 TL :no_mouth:

IMG_20230814_081043

1 Beğeni

Aşağıdaki konuda zaten fiyat değişikliğine değinilmiş. Oradan devam etmek daha uygun olur.

Zwift le ilgili aksiyon alabilen var mı acaba,

Sıra bize de geldi :slight_smile:
Ya da alternatif önerebilecek varsa çok makbule geçer.

1 Beğeni

zwift ozelinde degil fakat abonelikler genelinde, turkiye uzerinden abonelik almak inanilmaz ucuza geliyor(du)…Avrupa’da aylik 5-10 euro olan platformlar turkiyede 20-30 lira gibi komik rakamlara gidiyordu…buna netflix de dahil, google drive da dahil, apple music de…bu ciddi bir arbitraj yaratti, ozellikle egitimli kesimin gocunun yogunlasmasi ile 2018 sonrasinda…klasik gurbetci turklerin bu servislerle cok fazla isi olmuyor ama egitimli genc gurbetciler (yas olarak genc olmak zorunda degiller, gurbetci olarak gencler) bu arbitraji fark edip ya turkiye’deki kartlarindan bir sekilde hallettiler ya da VPN’e basvurdular…platformlar da artan yogunlukla bunu fark etmesi cok zor olmasa gerek…sanirim 15 USD/EUR civarinda bir aylik ucreti var ki, mevcut kurla cevirince zaten 450 lira ediyor…kurun yukari gitme egilimi de gunluk oldugu icin firma da her an zam yapamayacagina gore kendisini bir sure daha idare edecek bir rakam belirlemis…hatta yanlisim yoksa aylik ucretin arttirilmasi ile ilgili bir konu da vardi globalde, naptilar bilmiyorum…

uzun lafin kisasi, diyecegim o ki, kullanim verilerinden ortaya cikardiklari arbitraj saglayicilar + turkiyede bu hizmetlerin bu kadar ucuz olmasinin surdurulebilir olmamasi uzerine bu rakamlarin gorulmesi cok normal bence…

isin satin alim gucu karsilastirmasi makro boyutta bir konu, o sebeple o isi uzmanlarina yani devletteki yoneticilere birakmak gerekiyor, tartismanin pek anlami yok…

1 Beğeni

@erinc nedenini geçersek napacağız onu söyle dostum :laughing:
Euro kazanmayan biz Türkler olarak var mı alternatif bir çözümümüz.
Ben o kadar kullanmıyorum ama işe de yaramıyor değil sanal program.

2 Beğeni

muratcim konunun euro kazanmakla bi alakasi yok ki…10bin euroluk rolex, turkiyede 50bin liraya satilirken, bir anda 350bin lira olunca, yapacaklarinla ayni sey :slight_smile: ya rolex’ten vazgecceksin, ya cakmasina yonelceksin, ya da bir kac kisi bulup ortak alcaksin :))

pragmatik dusunme kapasitesiyle alternatif cozum uretme ustasi bir milletiz en sonunda :wink:

2 Beğeni

Arkadaslar selamlar,

Zwiftin bitmesine 3 gün kaldı, kendimce yaptığım araştırmalarda Rouvy ön plana çıkıyor ki daha önce kullanmıştım. Rotalar gerçek lakin 3 tane bot sürücü size eşlik ediyor. Yalnızlık hissi yoğun bir uygulama idi 1 yıl önce kullanan pek yoktu.

Birde şuna denk geldim Mywhoosh, resmen zwiftin çok çok benzeri.

Şuan icin free, sadece kendi websitesinden yükleme yapılabiliyor ios veya android için. Bu dönem için denemeyi planlıyorum. Bakalim nasıl olacak yeni süreç.

6 Beğeni

Ekim sonuna kadar dayanırım sonra zaten bir süre trainer görmek istemiyorum :slight_smile:
Teşekkürler bilgiler için.

1 Beğeni

alakasiz olacak ama neden trainer gormek istemiyorsunuz? bisikletciler trainer zorunlu olmadikca cok tercih etmiyor sebebi sanirim sikici olmasi. kendi adima disarisi icin cok firaat bulamiyorum ve trainer ile cozum uretebilir miyim diye dusunuyorum. ozel degilse bikma sebepleriniz nedir acaba?

1 Beğeni

Trainer çoğu kişi için sıkıcı birşey. Akıllı sanal gerçeklik uygulamaları, film, dizi, yarış videosu vs. ne izlersen izle mesala benim katlanılması çok zor birşey trainer. Kış aylarında kullanıyorum ama asla antrenman hedef süremi tamamlayamıyorum.

2 Beğeni

Rouvy’de grafik yerine gerçek görüntüler varmış.Arkadaş davetiyesi de varmış.

Biri, “ben x uygulaması deneme sürümünü yükledim, deneyimim şu, bisiklet arkadaşı olarak online deneme yapalım” derse katılım belki olur.

Bende ne trainer ne bisiklet var.
Not:Zwift Alternatif Deneyimi yeni başlığında da devam edebilir, yeterki deneyen ve paylaşmak isteyen olursa.
Rouvy aylık 15 dolarmış, fiyat uygunluğu öncelik.

@riversword mywhoosh deneyimi, ücretsiz olması açısından iyi gelecek.

Rouvy uygulaması paylaşımlı kullanılabilir mi bir fikrim yok açıkçası. Rouvy uygulamasını geçen sene 1-2 ay kullanmıştım trainerden çıkan kod sayesinde. Rotalar video kaydıyla oluşturulmuş ve agumented stream tarzı çalışıyordu. Yani video hızı sizin hızınıza göre şekilleniyordu. Rotalar keyifliydi lakin pek kullanan yoktu. Apple lokal fiyatlama ile aylık 110 tl şuanda. Başarılı bir uygulamaydı hatırladığım kadarı ile.

MyWhoosh uygulamasında ilk sürüşümü yaptım. Zwifte çok benzer bir yapı kurmuşlar. Farklı 5 temel ülke ve bunlara ait rotalar var. İlk bakışta güzel görünüyor ama daha çok erken bişeyler diyebilmek için. İlk fark ettiğim 3 parti uygulamalar upload fonksiyonu çok kısıtlı. Strava dışında bilmediğim 1-2 uygulamaya yollayabiliyor datayı. Garmin için bile upload yok. Bunu strava yada uygulamadan indirdiğimiz dosya ile kendimiz yapmalıyız şuan için bende bunu öğrenmeye çalışacağım. Uygulama free ama arkasında UAE sponsorluğu var bu yüzden sanırım. Tabii sürüşte kimseyi göremedim o ayrı. Zwifteki gibi grup ride ve race özellikleri var onları da kullandıkça göreceğiz. Birde zwiftteki sprint bölgelerine benzer segmentler var mı bilmiyorum, ilk sürüşte karşılaşmadım.

Bu sprint özellikle free ride durağanlığına bir hareketlilik ve rekabet getiriyordu. İlk sürüş datası:

Zwift popülerliği maalesef özlenecek bir durum gibi görünüyor. Orda free ride içinde bile rekabet unsurları vardı.

Trainer meselesine gelince, ben işimden dolayı grup sürüşlerine sürekli katılım gösteremiyorum. Bir hafta cumartesi sabahı boşsam, 3 hafta boş olmayabiliyorum. Sırf bu yüzden düzenli koşularına katıldığım grubun bile koşularına gidemez oldum. Yol bisikletinde grup sürmek daha mantıklı geliyor bana hem güvenlik hemde rahat sürüş açısından. Malum istanbul yolları trafik terörü ile dolu. Dışarıda sürüş için görece çok daha yavaş ve kontrolü kolay katlanır bisikletim var onu kullanıyorum. Antrenman ve yüklenmeli sürüşler için gerçeğin yerini hiçbir zaman tutmayacak olsada trainere devam.

Kullandıkça güncelleme yapmaya çalışacağım.

3 Beğeni

Stravada takip ettiğim 3-4 kişinin rouvy antrenmanlarını gördüm (1 kişi mywhoosh).Anladığım denenebilecek bir uygulama.

Rouvy’nin strava grubu:

1 Beğeni

Rouvy uygulaması’ da ucuz değilmiş. Aylık 15 Euro gibi bir fiyatı varmış…

2 Beğeni

@mmustafa selam,
Fiyatı yazman isabet oldu.14 gün deneme süresi var.Yükledim, al dedim ama almadım.175TL aylık fiyat çıktı.Birazdan da uygulamayı silerim, telefonda yer, bende bisiklet yok :smile:

14 gün ücretsiz denemenin sonunda başlayan 1 aylık ücret 175TL (Biran 14 gün ücreti mi dedim, aylık ücretmiş)

1 Beğeni

Ben MyWhoosh kullanıyorum bi süredir. Hiç de fana değil. Ücretsiz ve gayet kullanışlı. Tavsiye ederim herkese.

2 Beğeni