Yüksek ayakkabıyla koşulur mu? (Hoka Bondi SR)

Merhaba arkadaşlar,
Bugün nihayet gidip Hoka ayakkabılarını deneyebildim, merak ediyordum; görüntüsü etkileyiciydi, gayet iyiydi. Ama Bondi 7 modelini denedim, bu yüksek bir ayakkabı (4 cm) diye düşünürken Bondi SR diye bir de deri model varmış, onu da deneyeyim dedim, o çok daha yüksek (5 cm) çıktı. Epey ağır ama geniş olduğu için ayağıma daha iyi oturdu.
Orada denediğimde rahat, ama koşarken nasıl olur emin olamıyorum.
Ne dersiniz bu yükseklikte (ikisi, yani 4 ya da 5 cm) bir ayakkabı koşarken nasıldır?

(Maksimum 10K koşuyorum, yolu hissetmekten çok eklemlere gelen darbeleri hafifletmeyi önemsiyorum )

Bondi 7

Bondi SR
image

2 Beğeni

Bondi 7 33mm ama daha önemlisi low drop, 4mm. Hızdan ziyade konfor için demekte.

24mm ve 27mm yükseklikte iki ayakkabım vardı.sr modeli icin yüksekliği bulamadım ama sr jog, yürüyüş, günlük için komforlu.
2 Beğeni

Evet, Boyner’in sitesinde verilen bilgiler yanlış o zaman. Ama baktığında elinde tuttuğunda giydiğinde yüksekliği hissediyorsun zaten.
Neyse… ben de hız peşinde değilim zaten, istikrarlı keyifli güvenli koşayım yeter. Hız vermesin, ama gölge de etmesin istiyorum. Yani benim derdim, öyle hiç koşulamaz bir ayakkabı çıkmasın.
Çok ekstra bir indirim olduğunda belki düşünürüm. Mağazada deneyince denemiş gibi olmuyor insan.
:+1:

1 Beğeni

Ben Bondi 6 kullaniyorum. Denemek icin almistim ve sert zeminde uzun kosmakta kullanirim diye dusunmustum. Ama bana cok plushy (fazla konforlu) geldi. Zaten Hoka sitesinde asagidaki gibi bir skala vardir her ayakkabi icin. Alttaki Bondi’de Plush olarak gorunur. Ben Clifton’i tercih eduyorum, o Balanced gorunur. Bondi almaya devam etmem ama bu kisisel tercih. Yoksa kosulur mu, tabii ki, zaten kosmak icin yapilmis.
Yukseklikle ilgili cok sorun olmaz, disaridan gorundugu kadar yuksek degil ama bastiginiz yeri hissetmezsiniz. Asiri yumusklik da ayaktaki kucuk kaslari cok yorar baslarda.

pl

4 Beğeni

Çok teşekkürler, çok yararlı oldu.:+1:

2 Beğeni

Ama bu SR uzantisini bilmiyorum. Ben SR olmayani kast ediyorum. Soyle hizlica baktim da SR olan sanki daily life icin gibi gordum. O farka bir bakin isterseniz.

2 Beğeni