Yol koşusu ayakkabısı tavsiyesi

Merhaba, asfaltta koşu yapıyorum bir süredir. Asics Patriot 12 kullanıyorum. Oldukça memnunum. Haftada 30-40 km civarı koşuyorum. Ayakkabımla da 600 km koştum. Eskimeye başladı.

Under Armour Charged Rogue 2-Blk, Erkek Spor Ayakkabılar https://www.amazon.com.tr/dp/B07NNTMVM2/ref=cm_sw_r_cp_api_glt_i_DJ88YPN13VN2W7DTVVN5

Bu ayakkabıya inceledim. Bu ayakkabıyı tavsiye eder misiniz? Ya da 600 TL civarı başkaca bir ayakkabı önerebilir misiniz?

Bu fiyata gözün kapalı al bence

1 Beğeni

Merhaba. Under armour’un bu modelini tam bilmiyorum ama bende hovr infinite 2 modeli var. Bende sert (Beton-Asvalt) zeminde koşmak için almıştım. Tabanı biraz sert geldi bana. Daha önce Nike’ın react tabanlı bir ayakkabısını kullanıyordum. Daha memnundum.

Bu modeli alırsanız, denerken bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Sert ayakkabılar koşarken dize daha fazla yük bindiriyor galiba.

1 Beğeni

Merhaba Levent,
Almayı düşündüğün ayakkabıyı bilmiyorum ama almayı düşündüğüm ayakkabılarda https://runrepeat.com/ sitesinden değerlendirmelerini inceliyorum.
Çok faydasını gördüm.
Sağlıcakla kal.

1 Beğeni

Overpronation ayakkabı tavsiyesi olan var mı?
New balance’ın ark destekli Türkiye’de sattığı modeller gittikçe azaldı, artık hiç bulamaz hale geldim.
Başka markalarda bu tip ayakkabı için önerisi olan varsa alabilirim.

teşekkürler

@Fatih bey yukarıda da bahsedilen siteden bu şekilde arama yapıp tüm overp… Ayakkabıları bulabilirsiniz

2 Beğeni

çok teşekkür ediyorum, ben de bu siteyi arıyordum

3 Beğeni

Filtre yaptım teşekkürler, ayakkabıların hiçbiri Türkiye’de yok maalesef

Asics Gel-Kayano 27
Asics GT-2000
Mizuno Wave Inspire
Nike React Miler
Adidas Solar Glide ST

çok bilinen Türkiye’de bulunabilecek modeller…

4 Beğeni

Teşekkürler.
Fiyatlar çok uçuk, tabi euro’ya bağlı olduğu için.
Modelleri not ettim, yurtdışında uygun fiyatlı bulursam gittiğimde alacağım.

1 Beğeni

ASICS Gel-contend 7 Yol Koşusu Ayakkabısı Erkek https://www.amazon.com.tr/dp/B08PBGJ3T1/ref=cm_sw_r_cp_api_glt_i_1Q3V049GRAZB4VKXYX8Y?psc=1

Linkteki ayakkabıyı aldım. Petriot 12’den memnun kalmıştım, runrepeat’de 90 puan almış bu model. Umarım daha çok memnun kalırım.

1 Beğeni

Daha önce hiç kullanmadığım bir marka ancak runrepeat puanının yüksek olması üzerine aldığım
Reebok floatride energy 3.
Fiyat olarak benzerlerine göre uygun, oldukça hafif, tabanı yumuşak ancak topuk desteği bence biraz yetersiz ( Nike ile koşmaya alışığım) Ben topuk basmadığım için sorun yaşamıyorum. Değerlendirebilirsiniz…

Reebok Forever Floatride Energy 2.0 tavsiye ile almıştım çok memnun kaldım. Tek kelime ile fiyat performans.

1 Beğeni

Şuan Nike resmî sitesinde %15 indirim var bilginiz olsun

Merhaba arkadaşlar. Koşuya başlayalı 2 ay oluyor. En son 15km koştum sahilde betonda ve 1 haftadır sağ dizim ağrıyor. Ağrısı azaldı ama sanırım yol ayakkabısı almam lazım. Normal klasik bir spor ayakkabısıyla koşuyordum. Titreşimi emecek bir ayakkabı lazım. Salomon Sonic serisi var aklımda. Sizin tavsiyeleriniz nedir?

Merhaba; Sonic 3 Modelini Tavsiye Ederim. Ayrıca Asics Modellerine de Bakabilirsiniz Jel Destekli Olanlar

1 Beğeni

Siz de hem fikirsiniz ama hazır görmüşken sevdiğim ürünün reklamını yapayım. Benim antrenman ayakkabım floatride energy 3. Uygun fiyata buldukça bu ayakkabıdan almaya devam edeceğim. Hem yol hem de hafif traillerde çok iyi performans gösteriyor ve muadillerine göre çok ucuz. Antrenman ayakkabım dememe bakmayın, yarı maraton ve maraton yarışlarında da rahatlıkla gidiyor. Topuk konusunda kesinlikle katılıyorum. Topuk basıyorsanız sakatlayıcı bile olabilir. Bir de dönüşlerde çok güvensiz hissettiriyor. Kullanan herkesin çok seveceğine inanıyorum.

Sonic accelarate kullanıcısıyım. 21e kadar yarış veya yüksek tempo koşularda kullanıyorum. Yeri kavrayışı birkaç kilometreden sonra çok başarılı, fakat diz için yastıklaması yüksek bir ayakkabı değil. Belki balance ya da confidence modellerini deneyebilirsiniz.

Asics’in jel destekli ayakkabılarıyla Salomon’un sonics serisi arasında kaldım. Benim için önemli olan yol koşusunda şoku en iyi emebilen ayakkabı.

Bende yakın zamanda sonic 3balance aldım. Çok memnun kaldım. Daha önce nike legend react 2 ve under armour infinite 2 modelleri kullanıyordum. Sonic baya memnun etti beni.

2 Beğeni