Yeter ki İste (Açık Radyo 94.9 FM) Podcast Arşivi -2-

Yeter ki İste! podcast arşivi https:https://kosuforum.com/t/yeter-ki-iste-acik-radyo-94-9-fm-podcast-arsivi-1/4737 devamıdır. Kayıtlar IOS ve Android için de yüklenebilir.

Yeter ki İste (Açık Radyo 94.9 FM) Podcast Arşivi -2-

42. Cumhur Fevzi Baştuhan, Kadir Kırmızı - 23 Kasım 2018
http://acikradyo.com.tr/yeter-ki-iste/yeter-ki-iste-23-kasim-2018
Yeter ki İste’nin konukları gezgin, tur rehberi, Kaçkar Ultra Maratonu mimarlarından Cumhur Fevzi Baştuhan ile gezgin Dr. Kadir Kırmızı ile gerçekleşen sohbetimize tüm seyahat sevdalılarını bekliyor, bizi dinlediğiniz için teşekkür ediyoruz.

43. İsmet İnan, Nursen Yılmaz - 30 Kasım 2018
http://acikradyo.com.tr/yeter-ki-iste/yeter-ki-iste-30-kasim-2018
Yeter ki İste’nin bu haftaki konukları dağları seven, dağlarda olmaktan büyük keyif alan iki kadın sporcu. İsmet İnan yüksek irtifa dağcısı, tur kayağı rehberi, ultra maraton koşucusu ve Everest’e çıkış planları yapan bir dağcı. Nursen Yılmaz ise üniversite dağcılık kulübü üyesi, çiçeği burnunda bir dağcı, kendisi de patika koşularına katılıyor. İki kadın sporcu ile dağlardan, Türkiye’de spor yapan kadınlardan ve sporun öneminden bahsettik.

44. Kemal Özdemir, Yiğit Caner Aydın - 7 Aralık 2018
http://acikradyo.com.tr/yeter-ki-iste-7-aralik-2018
Yeter ki İste’nin bu bölümdeki konukları ‘asla pes etmeyen’ iki başarılı sporcu. Konuklarımızdan ilki ile ilk defa katıldığımız ve bir hafta süresince vazgeçmeden, büyük mücadeleler içinde bitiş çizgisini göğüslediğimiz 2010 tarihli Likya Yolu Ultra Maratonu’nda tanıştık: Milli atlet, milli takım antrenörü ‘Koşan Adam’ lakaplı Kemal Özdemir ile nice güzel maceramız oldu, programda nicesini konuştuk. Diğer konuğumuz paralimpik milli okçumuz, 2017 Takım Dünya Şampiyonu ve iki dünya rekoru sahibi başarılı sporcumuz Yiğit Caner Aydın, isteyince nelerin gerçekleştirileceğine en iyi örneklerden biri!

45. Bülent Erkan - 14 Aralık 2018
http://acikradyo.com.tr/yeter-ki-iste/yeter-ki-iste-14-aralik-2018
Konuğumuz sıradışı ultra maratoncu, dağcı, doğasever ve hayatını dağlara adayan ‘Dağların Oğlu’ Bülent Erkan. Neden sıradışı bir ultra maratoncu? 2018 yılında katıldığı ve ilk kez kara lastikle koştuğu Kaçkar Ultra Maratonu 46 km etabını başarıyla tamamladı. Bülent ile doğada karşılaştığı güzellikler, sürprizler, neden dağlar, doğal yaşam ve doğadaki canlılar hakkında zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığımız keyifli bir sohbet oldu.

46. Nermin Fenmen, Tatiana Kalenderoğlu - 21 Aralık 2018
http://acikradyo.com.tr/yeter-ki-iste/yeter-ki-iste-21-aralik-2018
Yeter ki İste’ de bu bölümde konuklarımızla oryantiring konuşuyoruz. Öğretim görevlisi, oryantiring ve macera yarışları sporcusu, ultra maraton koşucusu, triatlet, çok yönlü sporcu Nermin Fenmen ve Uluslararası Oryantiring Federasyonu Asbaşkanı, macera yarışçısı Tatiana Kalenderoğlu konuğumuz.

47. Serkan Ocak, Sevim Özdemir - 28 Aralık 2018
http://acikradyo.com.tr/yeter-ki-iste/yeter-ki-iste-28-aralik-2018
Yeter ki İste’de bu bölümde Açık Radyo ailesinden gazeteci, çok yönlü sporcu Serkan Ocak ile spora yaşamında her daim yer veren, başarılı ultra maraton koşucusu Sevim Özdemir konuklarımız.

48. Umutcan Civan, Ecem Bedriye Satıcı, Irmak Ural - 4 Ocak 2019
http://acikradyo.com.tr/yeter-ki-iste/yeter-ki-iste-4-ocak-2019
Yeter ki İste’nin konuklarının yaptığı sporu duyunca “Türkiye’de de var mıymış?” diyeceksiniz. Konuklarımız Quidditch sporcuları. İTÜ Honeybees Takımı oyuncularından Umutcan Civan, Ecem Bedriye Satıcı ve Irmak Ural. Meraklısına not: Sporcularımız İTÜ Stadyumu’nda cumartesi günleri saat 14:00 itibariyle antrenman yapıyor ve izleyicilere açık.

49. Burak Abacıoğlu, Kadir Çelik - 11 Ocak 2019
http://acikradyo.com.tr/yeter-ki-iste/yeter-ki-iste-11-ocak-2019
Yeter ki İste’nin bu bölümdeki konukları aktif spor yaşamlarına devam eden paralimpik sporcularımız Burak Abacıoğlu ve Kadir Çelik. Sporcularımız profesyonel iş yaşamlarının yanında yarışlara katılarak başarılı sonuçlar elde ediyor. Engel, bahane, mazerete gerek yok, sporla kalın.

50. Dinçer Sertkaya, Altuğ Şenel - 18 Ocak 2019
http://acikradyo.com.tr/yeter-ki-iste/yeter-ki-iste-18-ocak-2019
Yeter ki İste’nin bu bölümdeki konukları bizleri farklı farklı mecralara ve maceralara sürüklüyor. Altuğ Şenel, yürüyor, yazıyor, Magma yolcusu, gördüklerini paylaşıyor, ‘Adım Adım Likya Yolu’ kitabı sonrasında yeni kitabı yolda… Diğer konuğumuz Dinçer Sertkaya ile Kaçkar Ultra Maratonu’ nda tanıştık, kendisini her an her yerde, her türlü sporda, muhteşem coğrafyalarda ve zorlu anlarda kendini fotograflarken ve bu anları ölümsüzleştirirken görüyoruz.

51. Dr Begüm Özüekren - 25 Ocak 2019
http://acikradyo.com.tr/yeter-ki-iste/yeter-ki-iste-25-ocak-2019
Yeter ki İste’de kalp damar cerrahı, eski milli senkronize yüzücü (su balesi, yeni ismi artistik yüzme), triatlet ve bu iki branşın hakemi çok yönlü sporcu Dr Begüm Özüekren ile spor, sporcu sağlığı, antrenmanlar, müsabakalar, etik sporcu yetiştirilmesini konuştuk.

52. Bike Geçkinli, Burak Kılıç, Sadık Taşkın - 1 Şubat 2019
https://archive.org/details/YeterKiIste20190201
Yeter ki İste’ nin bugünkü konuklarının ortak özellikleri sınırlarını aşmış olmaları, konuklarımız sporun içindeler yaşamları boyunca. Üç konuğumuz da Ağustos ayı sonunda Fransa’ nın Chamonix kasabası merkezli, muhteşem dağ manzaraları eşliğinde koşulan Ultra Trail du Mont Blanc (UTMB) organizasyonu etaplarında koşacak. Team RunBO Running takımından Bike Geçkinli 55 km uzunluğundaki OCC; Burak Kılıç 101 km uzunluğundaki CCC ve Sadık Taşkın 170 km uzunluğundaki UTMB etaplarına katılacak. Sizleri konuklarımızla sportif ve profesyonel iş yaşamları yanında sporun hayatlarındaki yeri üzerine gerçekleştirdiğimiz programın kaydına bekleriz. Spor yapmak için hala Pazartesileri bekliyorsanız bu program sizi harekete geçirebilir.

53. Burkay Günay, Muammer Yıldız - 8 Şubat 2019
http://acikradyo.com.tr/yeter-ki-iste/yeter-ki-iste-8-subat-2019
Yeter ki İste’nin konukları Burkay Günay ve Muammer Yıldız: Her ikisi de eski milli sporcu, katıldıkları yarışlarda Türkiye şampiyonluğu ve dereceleri var. Aktif olarak çeşitli (bisiklet, yüzme, koşu) branşlarda spor yaşamlarına devam ediyor sporcularımız.

54. Şirin Mine Kılıç, Caner Odabaşoğlu, Erkan Bacak - 15 Şubat 2019
http://acikradyo.com.tr/yeter-ki-iste/yeter-ki-iste-15-subat-2019
Yeter ki İste’ nin konukları 3 ayrı koşucu, hepsinin de spor her daim hayatlarında, sporla içiçe yaşamları. Şirin Mine Kılıç iletişim sektöründe yönetici, gazeteci, ajans sahibi, maraton ve ultra maraton koşucusu. Konuklarımızdan Caner Odabaşoğlu yarış organizatörü (Geyik Koşuları, İznik Ultra başlıcaları), Macera Akademisi kurucu ortağı, girişimci, mühendis, patika ve uzun yol koşucusu; diğer konuğumuz Erkan Bacak kendisini bilinçli bir amatör olarak nitelendiriyor. Atletizm antrenörlüğü yanında Bilinçli Amatör Fıstık Ezmeleri ile damaklara da hitap ediyor. Aynı zamanda kürsülerde sıkça görüyoruz kendisini. Keyifli programa herkesi bekliyoruz.

55. Sinan Par, Kuzey Geyikleri: Gizem Seçer, Derin Elif Yılmaz, Ada Demircan - 22 Şubat 2019
http://acikradyo.com.tr/yeter-ki-iste/yeter-ki-iste-22-subat-2019
Bu bölümdeki konuklarımız iki ayrı spor dalındaki genç ve başarılı sporcular. 14 yaşındaki eskrim sporcusu Sinan Par, 2017’den bu yana milli sporcu, 8 yaşından bu yana ulusal ve uluslararası turnuvalara katılıyor. Orienteering dalındaki konuklarımız Kuzey Geyikleri Doğa Sporları Kulübü kısaca Kuzey Geyikleri’nden 12 yaşındaki Ada Demircan ile 13 yaşındaki Derin Elif Yılmaz, beraberlerinde kendilerini yetiştiren antrenörleri Gizem Seçer ile stüdyomuza konuk oldular. Dört aşamalı eğitim basamağının Sincap ve Tavşan gruplarında yer alan sporcuların amacı birer Kuzey Geyiği olmak. Mottoları: ‘Bir Geyik Kadar Hızlı, Bir Geyik Gibi Asil.’

55. Cengiz Koçak, Ferdi Toy - 1 Mart 2019
http://acikradyo.com.tr/yeter-ki-iste/yeter-ki-iste-1-mart-2019
Programımız ayağınızı yerden kesecek. Konuklarımız enfes maceralar yaşıyor ve de bizlere yaşatıyor. Cengiz Koçak: Seyyah bir Base Jumper ve Wingsuit pilotu Cengiz Koçak, “neşeli bilgi”ye inanmakta ve “öğretilemez bilgi”nin peşinde yüksek şeyler aramaktadır. Mottosu; Gidecek Çok Yol, Atlanacak Çok Yer Var…Ferdi Toy: 2004 yılında, Türk Hava Kurumu model uçak kursları ile başlayan havacılık kariyeri, 2008 yılı yamaç paraşütü ve serbest paraşüt, 2009 yılı yelken kanat, 2015 yılında Base Jump ile devam etti. Profesyonel hayatına yamaç paraşütü ve base jump ile devam etmektedir. Konuklarımızdan Cengiz Koçak, Yeter ki İste’ ye 2017 yılı Haziran ve Kasım aylarında da konuk olmuştu.

devam edecek…

Programımızı her Cuma günü saat 11:00-12:00 saatleri arasında Açık Radyo 94.9 FM frekansı ve web sayfasından dinleyebilirsiniz. :slight_smile:

Tüm kayıtlar için: http://acikradyo.com.tr/program/yeter-ki-iste

7 Beğeni