Yeni Koşuya Başladım. Ekipman, Ayakkabı,Çanta,Kol Saati Tavsiyesi

Merhabalar,
Dalyan Caretta Run(14K) ile başlayan koşu sevdam artık daha ilerleyerek devam ediyorum. Toplamda 7 yarışa katıldım ister istemez katıldıkça eksikliklerimi farkediyorum.

Bir defa ultraya katıldım oda Efes Ultraydı sıkıntılı geçti biraz. Bundan sonrada kasları yenileme, dinlendirme vs. artık o süreçlere daha önem vermeye başladım.

Koşu ayakkabımı biraz daha üst seviye almak istiyorum fakat spor mağazasına gidip direkt satın almakta istemiyorum. Siz değerli koşu dostlarımın önerilerini, tavsiyelerini ve en önemlisi deneyimlerini duymak isterim. Genel olarak antremanlarımı asfalt yolda yapıyorum her ne kadar eğim vs olsada çoğunluk asfalt, kaldırım taşları üzerinde geçiyor. Katıldığım yarışlarda çoğu asfalt oluyor.

Sırt çantası rahatlık ve su koyduğumuz zaman sallanmayıp, hani rahatsız etmemesini istiyorum.
Kol saati olarak çok aşırıya kaçmak istemiyorum. İşimi görmesi taraftarıyım profesyonel koşucu değilim.

Trail gibi uzun süreli koşularda yanımıza almamız gereken ekstra yiyecek vs . neler kullanıyorsunuz.

Teşekkür ederim.

1 Beğeni

Arkadaşlar forumda böyle sorular için açılmış bir sürü konu var.Onları araştırıp okursanız bütün sorularınıza cevap bulursunuz.Aklınıza takılan diğer şeyler için biz buradayız.

4 Beğeni

Çanta bel cantası aksesuar ıcın kendı sıtem www.kosuyorum.net i öneririm :slight_smile:

konu başlığı nedir ben bulamadım sırt çantısıyla ilgili tavsiye başlığını yada malzeme başlığını