Yeni koçum chatgpt

Yapay mı bilmem ancak Stryd in antrenman programları bence çok iyi. (amatör yeni bir koşucuya göre.)

Hiç bir zaman programa sadık kalamadım ama fikir versin diye sürekli antrenman programlarına bakarım.

Bu mesela Yarı Maraton antrenman programın da ki bir uzun koşu:

Workout Description

LR w 8x 1’ “5K” fartlek @ 102-107% of CP

First 10 minutes: build gradually to running @ 75- 80% of CP

Next 80 minutes: run steady at 77-84% of CP

Then roll into: 8x 1:00 “5K” fartlek @ 102-107% of CP (2:00 easy jog/run recoveries)

Cool down with EZ running (<= 80% of CP) for the remainder of the run

The purpose of this session is:

• build fatigue resistance

• improve aerobic fitness

• provide some stimulus near 5K power.

Yarı maraton için, uzun pazar koşusunda
10 dakika ısınma
80 dakika kolay tempo
bunların üstüne 8 tane 1er dakikalık fartlek
11 dakika soğuma koşusu.

4 Beğeni

Stryd sahibinin kilosunu, yaşını, boyunu, nabız aralıklarını, fiziksel sınırlarını, koşu yaptığı yerleri, güzergahtaki sıcaklık ve nem miktarlarını biliyor. Mesafe ölçüm doğruluğunda rakibi yok. Yeni başlayan herkese tavsiye ediyorum. Bilhassa sakatlanmadan ilerlemek için adeta bir koşu koçu tutmak gibi bir etkisi var.

3 Beğeni

Garmin Coach veya benzeri akıllı saat uygulamaları arka planda yapay zeka kullanıyor mu? Ne de olsa elinde sahibiyle ilgili gerekli gereksiz :smile: tüm veriler var.

2 Beğeni

Benim bildigim kadariyla henuz kullanmiyorlar. Ama eli kulagindadir. Herkes her seyi yapay zekaya baglarken bu arkadaslar cok gec kaldi.

4 Beğeni

Suunto Training zone denen koç yapay zeka destekliymiş.Forumda kullananlar vardı suunto, bir gün deneyimlerini okumaktan memnun oluruz.

4 Beğeni

hepsinin bu tip hizmetlerinin tanimi yapay zeka iceriyor. huawei de yapay zeka ile planlayin diyor. ama bizim bugun konustugumuz yapay zeka gibi calistigini dusunmuyorum. topladiklari veriler ile genel hesaplamalar ile bir algoritmalari var gibi.

diger taraftan, bu aksam ne yedi, dunku antrenman neden ortalamanin altindaydi, yarista nasil beslendi, hangi ayakkabayi kullandi, 6 ay once dizinimi sakatladi gibi ozellestirilmis verileri toplamadan da cok spesifik bir yapay zeka cozumu beklenebilir mi bilemiyorum.

2 Beğeni