Yeni Garmin Enduro Modeli

Geçtiğimiz günlerde Amazon’da gözüküp sonra kaldırılan, Garmin’in yeni saati Enduro modelinin promosyon videosu internete düşmüş. 16 Şubat Salı günü duyurulacağı söyleniyor. Beraberinde belki 955 ve 955 LTE modelleri de gelebilirmiş.

Sızan bilgilere göre, daha çok ultra maratonculara yönelik olarak geliştirilmiş bir model olup, Fenix 6 serisine göre daha hafif olacakmış ve GPS modunda 80 saat pil ömrü sunacakmış. Amazon’da titanyum modeli 899$ olarak gözüküyormuş, çelik modelinin de 799$ olması tahmin ediliyormuş. Ek olarak, aşağıdaki özelliklere de sahip olduğu belirtilmiş:

• Trail Run Vo2Max
  • Trail için geliştirmiş ClimbPro
  • Ultrarun Dinlenme Zamanlayıcı
  • Geliştirilmiş Recovery Zamanlayıcı
  • MTB Grit & Flow

Bunlardan Ultrarun modu, Trail Run VO2Max gibi bazı özellikler mevcut Fenix 6’lara beta yazılımı olarak çıkmış.

11 Beğeni

DCRainmaker incelemesi yayınlanmış. 80 saat pil ömrüne ve daha hafif bir saate ihtiyaç yoksa Fenix serisine göre pek bir artısı yok. Hatta harita, müzik ve WiFi gibi eksikleri var.

5 Beğeni

"First though, you need to decide whether you want to sacrifice non-battery features for battery life. Remember, this isn’t a Fenix 6 Pro series watch, and as such, you lose all the following features:

> – No Maps (nor Trendline/heatmap routing)
> – No Music
> – No WiFi sync
> – No ClimbPro on the fly (since that requires maps), but you can do ClimbPro based on a course
> – PacePro based on a round-trip course created on the watch itself (but otherwise PacePro works fine with downloaded courses, or ahead of time via the app)"

Bana kalırsa yeni kayış modeli haricinde bir getirisi olmamış. Yeni özellikler bir iki güncelleme sonra zaten mevcut fenix 6 serisine gelecektir. Pil ömrü için feda ettikleri benim keyifle kullandığım özellikler. Hali hazırdaki yaklaşık 60 saat gps süresi bile benim ölçeğimdeki bir koşucu için çok fazla. 60 saat ile 80 saat arasındaki fark amatör koşucuların yüzde kaçına hitap eder bilemiyorum ama spor loop kayış güzel olmuş ayrı gelirse edinirim bir tane :slight_smile:

3 Beğeni

Bu arada ultra-light derken Fenix 6x ile Enduro’nun çelik modelinin kasa ağırlıkları aynı. Farkı yeni kayış sağlıyor. Titanyum olan model daha hafif. (Doğal olarak) tabi orada da fenix 6x solar titanyum seçeneği var karşısında.

2 Beğeni

Almayı düşündüğüm bir saatti, 64MB hafıza olmasaydı. Yanlış yazılmış diye düşünüp pek çok siteye baktım.Ayni değer vardı.Fenixlerde 16 ve 32 GB değerleri daha cazip geliyor.Gercekten bu saatin hafızası 64MB mı?

@isacoskun Garmin Epix, Fenix 5X, Fenix 5 Plus serisinde ve Fenix 6’nın Pro ve Saphire model saatlerinde 16, 32 GB hafıza var. Diğer harita desteği olmayan tüm Fenix 3, 5 ve 6 modellerinde 64 MB civarı bellek var. E harita desteği de olmadığı için 64 MB’ı dolduracak pek bir şey yok zaten. Kaydedilen aktiviteler buluta yüklendikten sonra hafıza gerektiğinde en eskisinden en yenisine doğru bir sıralamayla siliniyor. ConnectIQ öğeleri de 32 adetle sınırlı ve onlarda da çok yüksek boyutu olan bir uygulama olmuyor pek. Yani 64 MB harita özelliği olmayan bir cihaz için normal ve yeterli.

1 Beğeni

Bu fiyatlar ne zaman düşecek :pensive:

yeni modeller çıkınca eskilerinin fiyatı düşüyor :slight_smile:

Garmin Fenix 3’ün üstünden yıllar geçti, şuan ikinci eli benim yıllar önce aldığım fiyatın üstünde satılmaya çalışılıyor. :smiley:
Mesele pek eskilik yenilik değil hani. :slight_smile:

1 Beğeni

Dolar 10 TLolursa fiyatlar düşmez artar.Yurtdisi ürünlerle yurt içi satış fiyatı arasında 200-300$ gibi bir fark var bu da kargo ,vergi,vs düşünmek lazım.Ve garanti.TL fiyatıyla uzun vadeli taksitle çok uygun fiyata gelir.Vade farki yoksa tabi.Ulkemizin durumu malum.Anladigim kadarıyla şuan dolar yukselmeden stokları tüketme derdinde firmalar.