Yeni Başlayanların 2020 Yılı Koşu Hedefleri

Atletizmde ömür boyu en iyi derece ile anılacağın için ne mutlu sana . 5 km 16 dk şahane süre.Örneğin bir maratoncu herhangi bir yaşta 2 saat 28 dk koşmuşsa ve bir daha bu sürede koşamasa dahi bu süresinden ötürü yakın çevresinde saygı görür .

2 Beğeni
  • 21km herhangi bir yol koşusu yarışını bitirebilmek,
    *En az 15kmlik bol tırmanışlı bir patika koşusu yapabilmek (yarış değil, kendi çapımda),
    *Daha az yemek yemek,
    *Taraklı, baş parmak çıkıntısı olan ayaklarım için doğru ayakkabı bulabilmek. Yoksa bu gidişle 1 saat üstü hiçbir koşuyu ızdırapsız tamamlayamayacağım.
    *Ve en önemlisi koşu sürekliliğimi sekteye uğratan yaşamsal olaylara karşı, zihinsel mücadelemi güçlendirebilmek.
5 Beğeni

@evrim19 Evrim hanım, ayakkabıyı alana kadar bağcıklarda değişikliği denemek isterseniz aşağıya ekliyorum. Ben kısmen faydasını gördüm.

8 Beğeni

Ben de tarak kemiğinden çok büyük sorun yaşıyorum. Normal numara alsam üstten sıkıyor, büyük alsam ayağımdan çıkıyor. Tarak bağlama olayını mutlaka deneyeceğim :slight_smile:

1 Beğeni

bende bireysel koşucuyum ve benim de yol gösterenim yok. İnternetten okuyup aklıma yatan her şeyi yapıyorum ve şuan da uzun mesafeler gözümde pek büyümüyor. Size tavsiyem bol bol yabancı ve türkçe kaynaklardan araştırma yapmanız

2 Beğeni

Cevabınız için teşekkür ederim. Zaten bu aralar kafamı bunlara yoruyorum. Artık bir yerden başlamak lazım.

1 Beğeni

Yorumunuz için teşekkür ederim.

1 Beğeni

Merhaba, az önce Efes Ultra Maratonu 12K Artemis Koşusuna kayıt oldum. Spor her zaman hayatımın bir parçası olmuştur. Dağcılık, Yamaç Paraşütü, Yüzme, Bisiklet, Koşu… Son 2 yıldır aktif olarak koşmaya çalışıyorum… Çalışıyorum çünkü yoğun iş temposu nedeniyle neredeyse hiç vakit bulamıyorum. Çoğu zaman koşarken dinleniyorum diyebilirim. Bu yıl için kendimle bir konuşma yaptım. ‘‘30 yaşımı dolduracağım ve ilk yarışıma 30 yaşında katılacağım. Bu yarış neden bir koşu yarışı olmasın ki…’’ dedim ve 2020 yarış takvimini incelemeye başladım. Efes Ultra Maratonu 12K koşusunun da ilk yarış olarak benim için uygun olacağını düşündüm ve bu yarışı hedefledim. Antrenmanlar bir şekilde aksıyor olsa da iyi gittiğimi düşünüyorum, yarışta da elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Ben de bireysel olanlardanım, konuyla ilgili bir çok şey okuyorum, araştırıyorum, takip ediyorum fakat bir yerde bir eksik var gibi bilmiyorum… Yarışa neredeyse bir ay var ve ben, daha kayıt onaylandıktan sonra heyecanlanmaya başladım. Çok uzattım, neyse. Yarış duygusunu da tattıktan sonra bir sonraki yarışları da hedefleyebilirim belki de. Herkese iyi günler dilerim.

5 Beğeni

Forumun çaylağı geldi :grin: Nisan ayında 4k tarihi Bursa koşusunu ve ekim ayındaki 5k Eker I Run koşusunu bitirmek… Tabii şu sakatlığı atlatırsak…

1 Beğeni

Sakatlanmamak
30 dakikanın altında 5K koşmak ( şimdilik 39 dk)
Yarı patika maratonu ( Bursa İznik )
Maraton koşmak

1 Beğeni

Eker 5k yarışında bir 20 dakika denemesi yapsam mı diye düşünüyorum :smiley:

1 Beğeni

Hayat şartları her ne olursa olsun, yarış şartları her ne olursa olsun, ultra kuralları her ne olursa olsun, bütün zorluklar, engeller, imkansızlıklar ne olursa olsun yıllardan beri yaptığım antrenmanlarımla geldiğim şu zamanda her anı harika hissettiren Yeni Normal Ultralarımı başarıyla gerçekleştiriyorum. İlerde, dağlardan denizlere çok daha güzel aksiyonları yaşamayı, bireysel ve etkinliklere katılarak devam edebilmek için hazırlıklı olmaya devam edeceğim. :smiley:

1. Yeni Normal Ultra Uludağda 50K olarak tamamlandı.
  2. Yeni Normal Ultra Boğaziçinde 100K olarak Zafer Bayramında yapılacak.
  3. Yeni Normal Ultra Tahtalı Dağı Zirvesi hedefiyle planlıyorum. :smiley:
  4. Yeni Normal Ultra İda Ultra yapılmazsa duruma göre bakılacak. :smiley:
2 Beğeni

ikinci yilim, 1700km kostum. hedefim 2500.

2 Beğeni