Yeni Amiral Gemisi Sunto Race Vs Garmin 965

Hayırlı olsun Orkun iyi günlerde kullan

1 Beğeni

Suunto race Ile baska bir konu yok, en iyisi buradan saat Ile alakali bir soru sormak istiyorum.
Kapali atletizm pistinde antrenman yaparken hangi modu seciyorsunuz? Kosu ve atletizm her ikisini de sectim fakat GPS kapali salonda baglanmadigi icin mesafeleri dogru olcmuyor ve garip sonuclar cikiyor. (kosu modunda GPS kapali seciyorum) Ayni sorun Suunto 9 da da vardi, gittigim pistte kulvarda bir tur 200 metre, Manuel olarak sureye baslarken ve bitirirken basiyorum, sonuc 40 saniye fakat mesafe 350 metre olctugu icin pace 01.50 cikiyor (:slight_smile:). Defalarca denedim GPS salonda bir turlu baglanmiyor. Kullanma kilavuzunda FusedSpeed Ile bilekten hizlanma sensoru olcumu Ile GPS kaybi durumunda olcmeye devam eder gibi bir sey yaziyor ama henuz dogru sonuc elde edemedim. Belki Ben bir yerde hata yapiyorum.

1 Beğeni

Merhaba Orkun açıkçası kapalı pistte hiç koşmadım ancak suunto uygulamalarım kısmında loop pace diye bir uygulama var onu indirip tekrara deneyebilirsin gibi geldi

1 Beğeni

GPS cekmiyor diye antrenman oncesi GPS secenegini kapatiyorum, bugun kapatmadan deneyecegim belki fusedspeed GPS acikken islev goruyor, deneyip gorecegim

3 Beğeni

LOOP PACE için o noktadan geçtiğini anlaması, onun için GPS gerekiyor; GPS çekmeyen Anıttepede bazen verticalı gücü yeterken 1 kez GPS bulamadı.Gps’siz koşuda kol salınımından hulduğu mesafe Polar m400-ignite saatlere göre baya baya kötü.Her 5 tur manuel lab almak yada GPS varken koşulların artmasıyla cihazın salınımdan mesafe tahmin yeteneğinin artmasını beklemek.

Bence saatler pisti dönüş kulvarından düzlüğe geçerken kolun sanımından tanıyabilecek güçte olmalı.
Not:Koşu bandında nasıl, belki mod olarak koşu bandı seçilebilir, 4 tur ondan,4 tur bundan deneme yanılma yolu.

3 Beğeni

Bugun GPS acik olarak denedigimde son 3 km haric dogru sonuc Verdi, 200 metre bir turu 204-205 gibi algiladi ki bence gayet iyi. son 3 km de nasil olduysa ara ara GPS yakaladigi icin 600 metre yi 470 metre, 400 metreyi 340 gibi algiladi, zaten haritada da belli oluyor, yuvarlak bir parkurda gitmeme ragmen GPS izi sacmaliyor.
Buradan cikaracagimiz sonuc, kapali alanlarda GPS acik birakirsaniz Fusedspeed calisiyor, ise yariyor.

3 Beğeni

Sonuç: Aslında GPS olmadan bu fused speed’in doğru sonuç vermesi gerekliliği, gps’e bağlı yapmamaları.Bug yada gelecekte istenecek özellikler arasında olabilir.

2 Beğeni

Merhaba,

Kapalı pistte hiç bir antrenmanında doğru sonuç alamadım. GPS çekmediği bu sıkıntılar oluyor. Garmin kullanıyorum ama sonuç değişmiyor. :slight_smile: Pist tercihimi artık açık pistlerden yana kullanıyorum :slight_smile:

2 Beğeni

Garmin kullanan arkadaslarimla konustugumda ayni sorununun onlarda da oldugunu ogrendim, demek ki Suunto ya ozel degilmis . Yerlerde halen kar oldugu icin acik piste gecmemiz Mayisi bulur diye dusunuyorum, o zamana kadar kapali salonda devam.

1 Beğeni

Kapalı alanda bluetooth, wifi ve uwb teknolojileri var.
Uwb ile 10-20cm arasında doğrulukla lokasyonu buluyor.Şurada Türkçe anlatım var.Belki yaygınlaşır, uygulama alanı koşuya da gelir.

Ayakkabıya takılan mesafe ölçen şeyler halihazırda var.Tabi saatle uyumuna bakmalı, coros pod 2 sadece coros saatlerle uyumlu.

1 Beğeni