Yarışlara Kayıt Esnasında Kimlik Kontrolü

Genel olarak forumda amatör ve temiz koşmaya çalışan, kendini gelistirmeye her zaman açık koşucular olduğunu gordugum icin beni biraz dusunduren bir şey sormak istiyorum.

Neden yarış organizasyonları, yaris oncesi kayıt-saglik raporu-malzeme kontrolü esnasında kimlik kontrolüne de gereken önemi göstermiyorlar? Kaydolan kisinin isminin dogrulugunun, belgelerinin teyidi ve de yas kategori onayı amacli. Bilinçli veya bilinçsiz ozellikle yaş kategorileri siralamalarinda yarislarda yanlisliklar yapildigi ve amator kosucularda bu konuda adaletsizlik ve organizasyonlara güvensizlik duygusunun güçlendiğini düşünüyorum. Belki ödül vs. olmadığında birçok kişi umursamıyor olabilir ama bircok kişinin de bu yüzden motivasyonunun etkilenecegini düşünüyorum.

Atladigim bir nokta varsa lütfen soyleyin, elestiri ve oneriye acigim fakat bu sorun bana cok basit çözülebilir gibi geliyor.

10 Beğeni

Ben daha ilginç birşey yazayım.Verdiğimiz sağlık raporlarını sadece vermiş olmak için veriyoruz.Türkiye’de katıldığım yarışlarda sağlık raporlarını veriyoruz, görevli arkadaşlar ne üzerindeki tarihe ne de başka birşeye bakıyorlar.Kağıt verdin mi verdin, tamam geç yarışa :thinking::thinking::thinking:

1 Beğeni

Aslında bu çok zor değil. Kayıt sistemine şurayı entegre etmek yeterli. Ad-Soyad-Doğum tarihi bilgileri ve tckimlikno ile doğrulama yapılabiliyor.

5 Beğeni

Konuya farklı bir açıdan bakmazsam çatlarım :slight_smile:
Peki kişisel verilerimizi alan şirketler, organizasyonlar vs. bu bilgileri Kişisel Verileri Koruma Kanunu’na uygun olarak saklıyorlar mı? :thinking:

4 Beğeni