Yarış kayıt zamanları

Bugün Salomon Cappadocia Ultra-Trail yarışı için kayıt açılmış mı diye baktığımda Ekim ayındaki yarış için şimdiden 91 kişinin kayıtlı olduğunu gördüm. Erken dönem ödeme avantajı olmadığı için beklemekte sakınca yok gibi görünen bu gibi yarışlarda kotaya takılma riski de söz konusu anlaşılan.

Bir çok yarışa son hafta bile kolaylıkla kayıt imkanı varken, bazılarında erken davranmak gerektiği görülüyor. Hangi yarışlar için hangi dönemde başvurunun uygun olacağı konusunda varsa tecrübeleri duymak isterim. Türkiye’de kayıt için geç kaldığınız, kotadan dolayı katılmadığınız yarışlar var mı?

Buna çok dikkat etmedim ama yarışlara en az iki ay kala gidip gitmeyeceğime karar verip kaydımı yapıyorum.

Bana, bir ay kalana kadar problemsiz kayıt yapılabiliyormuş gibi geliyor ama yine de katılmayı çok istediğim bir yarışı son aya bırakmazdım.

Yanlış hatırlamıyorsam 2018’de Kapadokya kayıtları son bir ay kala kapanmıştı.

Merhabalar,
Bunu katılmak istediğiniz ama kararı henüz vermediğiniz bir yarışın sorumlularına mail ya da telefonla sorsanız daha sağlıklı yanıt alabilirsiniz. Çünkü sınır dolsa bile gelmeyeceğini bildirenler olabilir ve bu durum katılımcı listesinde güncellenmemiş olabilir. Böyle durumlar her sene mutlaka oluyorsa organizatörler kayıt kapandığında dahi bir kolaylık sağlayabilirler belki.

1 Beğeni

Merhaba, https://runbursa.com/yaristakvimi2019/ diye bir sayfa var. Ben tüm yarışları buradan takip ediyorum. Arada aklıma esiyor, girip hangi yarışlar yaklaşıyor üzerinden geçiyorum. Ama bunun dışında ya o yarışların mail bültenlerine abone olmanız gerekiyor ki kayıtlar açıldığı zaman size e-posta yollarlar ya da koşuları düzenli takip etmeniz gerekecek. En güzeli sene başında oturup koşularınızı planlamak, hangi yarışa gideceğim, hangisinin kaydı ne zaman açılıyor, bir yerlere not alırsanız kaçırma durumunuz olmaz.

3 Beğeni

Bu arada burayı da takip edebilirsiniz. Fatih Topçu’nun koşu takvimi de gayet güzel ve dolu dou: http://www.asladurma.com/yaris-takvimi/aylar/

2 Beğeni

kısa mesafeler için önemli olmayabilir ama 80-90 KM üstü yarışlar için 5-6 ay öncede zaten antrenmanlara başlamak varsa diğer küçük yarışların planlamasını yapmak çok önemli. Kondisyon ve performans sürekli üst seviyelerde kalamaz. 2 ay sonunda mutlaka düşüşler olacaktır. Bu yüzden önceden planlama yapmakta fayda var.