Yarı Maraton Sonrası Beslenme ve Antrenman Programı İçin Tavsiyeleriniz

Merhaba,

Geçtiğimiz hafta sonu Belgrad’da ilk yarı maratonumu koştum. Yarış sonrasında vücudumdan çıkan tuzu çok rahat bir biçimde gözlemleyebildim. Bu nedenle özellikle bu hafta sağlığım açısından nasıl beslenmeliyim ve sakatlık yaşamamak adına nasıl bir antrenman programı izlemeliyim? Tavsiye verirseniz çok memnun olurum.

Teşekkürler,

1 Beğeni

Sağlığı ilgilendiren konularda uzman olmadığımı size tıbbi tavsiyelerde bulunanlara kesin olarak inanmamanızı baştan belirteyim. Öncelikle tebrikler .Güzel bir yarış koştuğunuzu umuyorum .Diğer taraftan Yarı maratonun mesafe ve süre olarak vücudunuzu endişe edecek kadar hırpalaması çok düşük ihtimal bu konuda rahat olmanızda fayda var . Bu hafta normal beslenmenize ek olarak et tüketiminizi biraz artırmanız uygun olabilir. Bol miktarda sebze özellikle dereotu vücutta oluşan ödemin atılmasında etkilidir. Gün içinde limonlu su içmenizi tavsiye ederim. 1 hafta kadar dinlenmeniz bu arada mümkünse yüzme yapmanız iyi olacaktır. Bu hafta içi en az 2 defa 20-30 dakika tüm vücuda pasif esnetme yapmanızı öneririm. Sonra ki hafta çok sakin ve kısa mesafelerle yavaşça koşulara başlayıp kesinlikle birden km artırmadan tekrar rutin programınıza dönebilirsiniz. Sağlıklı mutlu koşular dilerim.

Serdar Bey merhaba,

Evet fiziksel olarak kesinlikle çok iyiyim :slight_smile: Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Sizlere de mutlu koşular dilerim.