Yardım ayakkabı secimi

Merhaba Adidas Energy boost ayakkabiyla 3km Koşu sonrası ayak tabanı dışa basan kısımlarında ağrı oldu. Ayakkabı toplam 200 km kullanıldı. En çok aşınma dış bölgelerde. Stabil ayakkabi mi kullanmaliyim?

1 Beğeni

Bu yazdığınızı okuyunca çok şaşırdım. Çünkü bende de aynı sorun var şu anda. Adidas response techfit boost serisini kullanıyorum. Ayaklarımın dış ve yan tarafı ağrıyor.

Fakat bu sorun bende 200 km den çok daha sonra başladı.

Ben ayakkabı ömrü ile alakalı olabileceğini düşünüyordum. Zira benim kullandığım model için ömrünün çok uzun olmadığına dair incelemeler okumuştum.

Bu sebeple indirimde yakalayınca hakkında çokça övgüler duyduğum Adidas supernova glide boost 8 serisinden alıp koymuştum bir kenara. Artık onu kullanmayı düşünüyorum.

Fakat basma şekliyle de ilgili olabilir. Ben topuk basmadığımı düşünüyorum. Fakat bu ağrının, ayağın içi veya dışıyla bastığım için olabilir diye aklımdan geçirdim.

Bir basış testi yaptırmak istiyorum ilk fırsatta. İsterseniz siz de yaptırın.

Ayakkabı seçimi için Solereview.com sitesinde çok ayrıntılı incelemeler yapılıyor. Oradan da faydalanabilirsiniz.

Basış testi nerede var? 2. Olarak diz sakatlığı yasadiniz mi? Diğer kullandığım ayakkabı da neutral. Zoot Laguna onda sıkıntı yaşamadım.

Basış testini bazı spor mağazalarında yapıyorlar sanırım. Malesef ben de net bir adres bilmiyorum.

Koşuya ilk başladığım zamanlar diz sakatlığı yaşamıştım. Ama tamamen bilinçsizlikten ve uygun olmayan ayakkabı seçiminden.