Yağışlı uzun yol koşusu için ayakkabı

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle 36 yaşındayım. Antalya’da 26 Aralık günü düzenlenecek olan 12k yarışına katılacağım. Havanın yağışlı olması muhtemeldir. İlk defa bir koşu organizasyonuna katılıyorum. Mevcut 2 koşu ayakkabımdan da uzun mesafeler için randıman alamadım. Birisi topuk bölgemde ağrı, diğeri ıslak yollarda ayağımı kaydırdı.

Uzun araştırmalarım sonucu Salomon Sonic Balance 3’te karar kıldım. Aranızda bu ayakkabıyı tecrübe etmiş olan varmıdır ? Veya bu büyçe için önerebileceğiniz bir marka model var mıdır ? Teşekkür ederim.

1 Beğeni

6 aydır bu modeli kullanıyorum. Kapadokya 38K bununla koştum. Yastıklaması gayet iyi. Ayağı iyi sarıyor. Ön tarafı hafif dar. Taraklı ayaklar için 1 numara büyük almak lazım. 12K koşu için yeter de artar bile.

1 Beğeni

Teşekkür ediyorum. Mavi renkli olanı yarım numara büyük aldım. Yaklaşık 10 km de deneme fırsatım oldu. Yastıklama çok iyi, yürürken ayak içerde oynuyor hissi verse de koşarken toparlıyor. Tek sıkıntısı bence bağlarının uzun oluşu.

Merhaba.
Kesinlikle Nike Trail Peg 2 GTX değil.
Dün asfaltta koşarken düştüm netekim. :grinning:
Yağmurlu havada, ıslak zeminde yol tutuş: Otur. Sıfır.

1 Beğeni

Biraz yanlış tercih olmuş sizinki. Islak yol için Pegasus Shield’leri tercih etmeniz daha mantıklı olurdu. Hem GTX olmasa bile hafif yağmur korumalı ama asıl özelliği tabanı hem farklı materyalden hem deseni farklı. Asfaltta kaymıyor. Hem Pegasus 33 Shield hem 35 Shield uzun süre kullandım kayma vs problemi olmadan.

1 Beğeni

Dostum yağışlı uzun yolda birçok ayakkabı kendini salar, konfor kalmaz eziyete döner.Benim tavsiyem speedcross modelleri kar yağmur çamur ter ve mesafede kendini bozmaz.

1 Beğeni

Speedcross da sert ve oldukça dişli bir tabana sahip. Arazi performansı çok güzel de asfaltta üzer gibi duruyor uzun mesafede.

1 Beğeni

Speedcross 3 kullanıyorum yağmurlu havada Asfaltta sorun yaşamadım

1 Beğeni

Beni ıslak asfaltta havada uçuran alphacrosstu. :slight_smile: Ama çok rahat, ıslak zemin hariç her koşulda her yerde giyilebilir.

1 Beğeni

Asfaltta uzun mesafe 42 olur genelde. Uzunu yorumlarken 100 ve üzeri trail olarak düşündüm.Soeedcros asfaltta giyilmesi iyi olmaz.