Xiaomi Stratos ve Forerunner 235 arasında seçim

Herkese merhaba.
Koşu yapmaya yeni başladım denilebilir. Nike running club ile yaptığım ölçümlerin beni tatmin etmemeye başlaması nedeniyle bir saat almaya karar verdim.

Bütçem 1.500 tl seviyesinde ve şu aşamada ikinci el saat kullanmaya pek sıcak bakmıyorum. Xiaomi Stratos ile Garmin Forerunner 235 arasında kaldım. Bu saatler hakkında gerek forumda gerekse bir çok internet ortamında incelemeler okudum ancak bir sonuca varamadım.

Xiaomi’ de özellikle dokunmatik ekranın çalışmadığı durumlar ya da tepki süresinde yavaşlık hakkında olumsuz yorumlar görüyorum. Fr235’ in ise 2015 yılında çıkan bir saat olduğunu biliyorum ve şu an bunu almanın ne derece iyi bir fikir olduğunu bilemiyorum. Yardımlarınızı beklerim.

0 Likes

Garmin bir kaç hafta önce Forerunner 245 tanıttı Forerunner 945 ile beraber…Bu da eğer biraz beklerseniz özellikle Avrupa’da Forerunner 235’in fiyatının bayağı düşmesine tanık olabilirsiniz demektir…Ben artık üretilmeyen ve belki de ürün gamından çıkartılacak olduğunu bildiğim 735XT almıştım Kasım 2018’de ve şu anda eksikliğini hissettiğim tek konu müzik olmaması (o zaman bu özelliklteki tek Garmin 645 idi ama beni tatmin etmedi), şu anda da muzik özellikli multispor 945 600 EUR gibi benim bütçemin oldukça dışında…Tavsiyem 235 ile 245 arasındaki özelliklerin farkına bakın ve gerçekten kullanacak mısınız irdeleyin, eğer fark etmez diyorsanız çekinmeden 235 alın…

Neden Garmin üzerinden gittiğimi sorarsanız, ben bu tarz ürünlerin kendi çevresi ile beraber değer yarattığına inanıyorum ve mümkün mertebe sadelikten yanayım…O sebeple başka herhangi bir aplikasyon kullanma gereği duymadan, neredeyse her 10 koşucudan 8 tanesinde olan bu sebeple de arkadaşlarımla beraber etkileşim içersinde kalabildiğimiz bir saati almayı tercih etmiştim…Buna ilave olarak Xiaomi ile ilgili hiç bir bilgimin olmaması da karşılaştırma yapmamı engelliyor elbet :slight_smile:

0 Likes

Evet haklısınız, ben de birden çok işi yapan ve bu yönüyle çok daha pahalı modellerle mücadele amacında olan Stratos’ un bu yaptıklarını ne derece iyi yaptığı konusunda emin olamıyorum. Garmin’ in görece daha az işi ancak daha çok güvenilirlik ile yapması konusu sanırım kesin. Cevabınız için teşekkür ederim :slight_smile:

0 Likes