Xiaomi Amazfit Yeni Akıllı Saati Verge 2'yi duyurdu

Amazfit, Stratos ile yakın zamanda “Verge” isimli bir varyant duyurmuştu. Ancak Stratos gibi tam bir spor (koşu, yüzme, bisiklet, triatlon v.s.) saati olarak konumlandırmamıştı. Daha çok Apple Watch’a bir alternatif olarak sunduğu bu saatin yeni versiyonunu duyurdu.

Öne çıkan özellikleri :

• Apple Watch 4’te bulunan gerçek zamanlı EKG ölçümü, aynı Apple Watch gibi butona dokunarak çalışıyor.
• eSIM uyumluluğu ile telefon olmadan da internete bağlanabiliyor, telefon görüşmesi gerçekleştirebiliyor.
• Seramik bir gövdeye sahip.
• Snapdragon Wear 2500, 1.1 Ghz’lik bir işlemciye, 512 MB Ram ve 4GB disk alanına sahip.
• Bluetooth 4.2’ye ek olarak düşük güç kullanan BLE versiyonuna da sahip.
• Ne yazıkki suya dayanımı IP68 ile sınırlı. Bununla suya giremezsiniz dikkat!
• 454x454 piksellik (326 PPI) gorilla glass 3 korumalı Amoled bir ekrana sahip.
• Full şarjda 20 gün standby süresi sunuyor, 4G servisleri açıkken 28 saat kullanılabiliyor.
• NFC destekliyor.
• Standart modeli 145, EKG’li modeli 190 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Avengers temalı bir sınırlı üretim versiyon da yapmışlar.

Amazfit-Verge-2-price

Verge özünde fitness özellikleri taşıyan Apple Watch’a alternatif bir saat. Bu ünitede kullanılan bazı özellikler ile geliştirilmiş yeni bir Stratos (artık ismi ne olursa :slight_smile: ) varyantını yakında göreceğimizi düşünüyorum. Lansman fotoğraflarından gördüğüm kadarıyla Stratos ile aynı spor yazılımını kullanıyor. Ancak suya dayanımı ve (o ekranla, biraz daha bilgi gelmesi lazım, spor aplikasyonlarının çalışma performansına dair bir bilgi yok henüz) pil ömrü bunun tam bir spor saati olabilmesine engel oluyor.

Amazfit’in doğru işler yaptığını düşünüyorum, sizlerin düşünceleri nedir?

3 Beğeni

IP68 yüzmeye uygun değil miydi? Sanki 3 m’ye kadar kullanılabilir gibi anladım.

Su sıçraması ve toz olarak özellikle belirtmişler. Henüz yeterli bilgi olmadığından IP68’e ek olarak böyle bir açıklama yapmış olmalarından “suya dayanıklı, ama suya dayanıklı değil” gibi anladım :slight_smile: Daha fazla bilgi ve birilerinin eline geçtiğinde anlayacağız sanıyorum. Ray Amazfitleri görmezden geliyor, ancak The 5 K Runner incelediği gibi beğeniyorda :slight_smile: yakın zamanda ondan bir inceleme gelir.

1 Beğeni