Xiaomi Amazfit Verge'yi duyurdu

Daha Stratos’u eskitememişken Xiaomi yeni bir akıllı saat duyurdu. Verge için ilk anda;

• Daha iyi bir bilekten kalp ölçümü sistemi tasarlamışlar
• Şarj kablosunu yenilemişler, bu elzemdi.
• Saat su geçirmez özelliğini kaybetmiş, suya dayanıklı ancak yüzmeye değil, bu hali ile Stratos’un gerisinde
• Ekran LCD’den AMOLED’e dönmüş, bu daha parlak ve canlı bir ekran demek.
• NFC var.
• Sesli uyarı verebiliyor.
• Yurtdışı fiyatı Stratos’un altında.

Bir çin klasiği olarak kendi geleneğinden kopuk şekilde ilerliyor. Daha detaylı inceleyince konuyu güncelleyeceğim. Bu arada saat Türkiye’de satılmaya başlanmış.

Ancak kendi sitesi bile ismini doğru yazmamış. Çeşitli kaynaklardan anladığıma göre tam olarak Stratos’un ardılı olarak değil daha çok akıllı saat perspektifinde üretilmiş, tanıtımlarında da Stratos’un spor modlarına sahip olmasına rağmen bu tarafın üzerinde durulmadığı anlaşılıyor. Sanıyorum Amazfit’ten yeni bir spor saat görmemiz sürpriz olmayacak. Amerika sitesi henüz uyanmamış, çin versiyonu ile idare etmemiz gerekecek.

http://cn.amazfit.com/verge.html

5 Beğeni

Tamda stratosu sipariş etmek üzereyken :slight_smile:. Genel anlamda stratos sahipleri aktivitelerden çok akıllı saat gibi kullanmak isteyipte kullanamadıklarından saatin spor odaklı yapısından şikayetçi. Forum sitelerinde ve incelemelerde gördüğüm kadarıyla hep akıllı saatler ile karşılaştırma yapılmış. Samsung modellerindeki gibi telefonla eşleştirip bildirim okuma ve konuşma ile beraber biraz ondan biraz bundan biraz spor beklentileri mevcut. xioami bu tarz kullanıcılara hitap etmiş. Amazfit bu modelde bunu karşılamış olabilir ekran, suya dayanıklılığın azalması, sesli uyarı nfc gibi ama şarj ve kalp ölçümü sisteminde ilerleme var. ayrıca ekran ile beraber batarya 280 mahdan 390maha çıkmış, geri kalan donanımlar aynı gözüküyor. Gearbest saatin modelini amazfit ana sitedeki Google çevirisi olarak almış :smiley:

Yalnız su geçirmezlik noktasında sıkıntı var sanırım. Eller yıkanırken ve duşa girerken çıkarmanız gerekmez deniyor ama bir kaç yorumda hoparlörden su aldığını ve cızırtılı ses verdiğini okudum.

Uygun fiyatlı giriş seviyesine hitap eden bir ürün. DCrainmaker zahmet edip inceleme bile yapmamış . Xiaomi daha çok ekmek yemesi lazım.