Xiaomi Amazfit Pace GPS Problemi

Merhaba,

Mayıs 2018’den beri kullandığım Amazfit Pace saati ile ilgili birkaç aydır süren ve artık çözülemeyen bir GPS problemi yaşıyorum. Saati koşu için açtığımda "AGPS has expired, gps searching will be slow Please connect the Amazfit watch app to update it"uyarısı ile karşılaşıyorum. Birkaç kez denemeye devam ediyorum koşu sırasında (bu sırada mecburen Strava gibi telefon üzerinden takip yapan bir uygulama açıyoyorum) ve 3. km’de bazen buluyor, bulsa da Lost Signal/Found Signal durumuna defalarca geliyor ve sonunda kapatıyorum. Saat ve uygulama güncel. Aynı sorunu yaşayanlar için başka forumlarda uygulamanın eski versiyonunun yüklenmesi önerilmiş, bazılarında ise bekle, düzelir önerisi getirilmiş. Birkaç aydır vardı bu problem ve ara sıra gerçekten bir şey yapmama gerek kalmadan düzeliyordu fakat son birkaç koşuda saati hiç kullanamadığım için işlevsiz hale geldi. Benzer sorunu yaşayan var mı? Çözüm önerilerine açığım yoksa bu gidişle saati değiştireceğim.

Sağlıklı günler dilerim.

2 Beğeni

İlk saatim olan Amazfit Pace’i 1,5 yıldan fazla memnuniyetle kullandım. 2019 İstanbul Maratonu’nun bitiminde saati bir türlü telefonla, Strava ile haberleştiremedim. Telefondaki uygulamayı, Strava’yı yeniden yükledim. Saati fabrika reset yaptım. Hiç biri kar etmedi. Youtube’da İspanyolca videoları bile izledim çözemedim. Sürekli artık desteklenmiyor tarzı mesajla bitiyordu aşamalar.
Bir yandan da dokunmatik ekranın yağmurda zor kullanımı, terli elle kullanımı beni rahatsız etmeye başlamıştı.
VO2 max değerini göstermemesi, ekran pencerelerini ayarlayamam falan derken saati yeğenime verdim. Garmin Forrunner 245 aldım. Çok memnunum. FR245 ile Amazfit Pace’i karşılaştırmak abesle iştigal zaten.
Soruna cevap olamadım ama saati değiştirmeyi düşünüyorsan hızlandırayım dedim. :grin:

3 Beğeni

Amazfit saati üniversiteye başlayan oğluma verdim. Rota yükleyip rahat rahat takip edebilmek içinde garmin instinct aldım 9 ay önce likya yolu ultramaratonundan beri. Yolda yarış zamanı yaşanılan problem, ultra günümüze siber saldırı gibi bizi rahatsız eder. :slight_smile:

3 Beğeni

Periodik olarak aynı sorunu yaşıyorum. GPS çok geç buluyor. O kadar güncelleme geldi hala interval ayarlarını düzeltemediler. O da hata veriyor. Başlangıç için güzel bir saat ama galiba değiştirmenin zamanı geldi. P.S Saatler gönül bağı yaşadığım için değiştirmiyorum. (İlk derece, ilk maraton, ilk ultra gibi ilkleri beraber yaşadık o yüzden kullanmaya devam)

1 Beğeni

Evet, her koşu öncesi acaba bu sefer bulacak mı GPSi diye düşünmek yorucu. Ben de inceleyeyim FR245i. Teşekkürler

Benim de ilk saatim. 2500 km yaptik beraber ama sanırım f/p olarak daha fazla bir şey beklememek lazım.

1 Beğeni

Haklısınız. Yarış öncesinde GPS bulmasını beklemek rahatsız ediyor.:blush:

1 Beğeni

Sokağa çıkma yasakları sonunda üst üste koşuyorum ve her zaman hata verdi. Fakat dun kosamayacagim halde balkonda açtım hemen GPS i buldu. Ne zaman ne yapacağını kestiremiyorum☺️ uygulama ve saat eslesmesini de deneyeceğim. Teşekkür ederim.

2 Beğeni

Sanırım telefonla (uygulama ile ) bir süre eşleşmediğinde bu tip sorunlar yapabiliyor. Bazen üç gün bazen bir hafta bilemiyorum(Gps i kendi başına bulması ile uygulamadan aldığı data ile bulması çok farkediyor). Ara sürümlerde saat neredeyse bozuk diyeceğim kadar sorun yaşamışlığım var. Hatta bir ara sürüm ile tüm eski kayıtlarım uçtu gitti(neyse ki strava ya gitmişlerdi) . Fiyatına göre bence hala başarılı bir saat.Amatör koşu/bisiklet için oldukça iyi fiyat performans oranı var.

Çözüm için aklıma gelen saati fabrika ayarlarına almak, uygulamayı silip yeniden yüklemek ve güncellemeleri yapmak. Bu adımların bazıları ısrarla tekrarlamak gerebilir . Olmadığında ara verip tekrar denemek.

3 Beğeni

Evet uygulama ile saati senkronize ettiğimden beri sorun düzeldi. Bunu yapıyorum fakat bir süre sonra tekrar aynı problem yaşanıyor ve dikkat ediyorum hep güncelleme yaptiktan sonra oluyor. Bu sefer de Stravada mesafeyi eksik gösteriyor ama artık ona aldırış etmiyorum☺️hiç kullanamamaktan iyidir. Teşekkür ederim ve ben de katılıyorum fiyatına göre oldukça iyi bir saat

2 Beğeni

Buna benzer bir durumu 3-4 gün önce yaşadım. Koşu alanıma gittim, ısındım ve saatimi çalıştırmak istedim. Fakat, ne yazık ki GPS bulunamadı. 30-40 dakika uğraştım olmadı. Ben de o gün GPS açmadan sadece koşu mesafemi kaydettim. Sonraki günlerde koşuya çıkmadan telefonum ile saati sekronize ettiğim de hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Sanıyorum geçen sefer ki sorun, saatin sekronize olmamasından kaynaklıydı. Şu aralar bir sorun yaşamıyorum. Ve evet katılıyorum, “acaba GPS bulunacak mı?” diye tedirgin olmak can sıkıcı :roll_eyes:

1 Beğeni

Bu durumları ben de yaşadığım için artık koşmak için evden çıkar çıkmaz başlatıyorum koşu modunu. Ben piste varana kadar (5 dakika en fazla) bulmuş oluyor. Özellikle her zamanki parkur dışında farklı bi yerde koşulduğu zaman gpsi bulması daha uzun sürüyor. Onu da koşmaya başlayacağım zamandan önce telefon ile eşleşme yapıp ondan sonra koşu modunu başlatıyorum. Normal zamanda 10 -15 saniye içerisinde buluyor.

2 Beğeni

İyi, benim de bendeki Huawei GT2 bunları yapıyor diye canım sıkılıyordu; hepsinde var demek ki!
Evden çıkınca başlatıyorum ben de!

Yoksa GPS için “Bekle/Atla” diye soruyor, ben de beklememek için “Atla” demeye başlamıştım. Şimdi koşu modunu erken açtığım için ben esneme yaparken saat GPS arıyor.

3 Beğeni

Ben bu sebepten saatimi sattim sonunda.

3 Beğeni