Xiaomi Amazfit GTS

Amazfit tasarımı oldukça “tanıdık” yeni spor saati "GTS"i duyurdu. Henüz Asya pazarında sunulan saat yakın bir zamanda ülkemizde de görünecektir. Gelelim bizimle ilgili olan bölümlere :

Ekran Retina özelliği sunuyor (%100 NTSC renk uzayını gösterebilen, 341 ppi bir Amoled ekran) 1.65 inch’lik büyüklüğünde. Kasası ise tam olarak Apple Watch öngörülerek oluşturulmuş ve benzer yapıda. 12 Spor profili mevcut Koşu, iç mekan koşu, yürüyüş, bisiklet, iç mekan bisiklet, yüzme, açık su yüzme, iç mekan merdiven, hiking, patika koşusu, kayak ve ağırlık antrenmanı. Elbette detaylarını henüz asya pazarında olduğu için bilemiyoruz.

Gelelim pil dayanımına. Amazfit kısaca günlük kullanımda 14 gün, basit saat modunda 46 gün, GPS ve Kalp Monitörü açıkken ise 25 saatlik bir pil ömrü vadediyor, müthiş görünüyor. Buna bir de 24 saat kalp atışı izleme ve atriyal fibrilasyon takibi içerdiği iddiasında, kalp atışı için “yüksek hassasiyet” notu düşülmüş. Göreceğiz. NFC kullanabildiğini biliyoruz ama avrupa pazarına verirlermi bu özelliği bilemiyorum.

Güzel bir deneme, fiyatı da makul olursa çok satacak bir ekipman olacaktır. Ancak; koşarken ekranın ona baktığında açılması hali birçok koşucu için kabul edilemez bir durum. Bu 25 saatlik GPS kaydı meselesinin bu ekran standartları ile sürekli sağlayabileceğini düşünmüyorum. Bu çerçevede Stratos’un hybrid çözümü biraz daha kabul edilebilirdi. Detaylı bilgiler geldiğinde bunların cevabını öğrenmiş olacağız :slight_smile:

8 Beğeni