WS100 ve Jim Walmsley olayı

Burada da üzerine konuşsak ya:

10 Beğeni

Sporcu ahlak anlayışı olarak etkileyeci bir örnek.Özellikle son zamanlarda ülkemizdeki yarışlarda yaşananları düşünürsek.Kazanmak için her yol mübah nasıl olsa.

İşin bir başka tarafı beyin şalterleri kapattıktan sonra ne yaparsan yap işe yaramıyor.Fiziksel olduğu kadar mental antreman da yapmak lazım.

Mert sana da teşekkürler.Böyle güzel bir yazı yazmasaydın haberimiz olmayacaktı bu olaydan.

2 Beğeni

Süper hikaye. Tek takıldığım "(onu) asfaltın kenarında yatarken bulan gönüllüler(in) yıkımını görüp bitişe götürmeyi teklif’ etmeleri oldu. Araçla götürmek mi, yoksa yürüyerek eşlik etmek miydi? İkincisi diye düşünmek istedim, başka bir kaynağa baktım. Ama araçla götürmekmiş. O kadar önlerde giden bir yarışmacıya böyle bir teklif saklanmalıymış bence.

1 Beğeni

2015’de Kapadokya’da kaybolanlara da aynı şey teklif edildi.Kimisi kabul edip yarışı bitirdi,kimisi böyle birşeyi kabul etmeyip yarışı bıraktı.

1 Beğeni

Kaybolan kişiye yapılan finişe götürme teklifi, kişiyi bitiren son darbe gibi olur.

1 Beğeni

Gerçekten Western States’te çok maceralı bir gün geçirmiş olsa da, Walmsey son dönemde ultra maraton sahnesinde gördüğümüz en heyecan verici koşuculardan biri. Yalnızca bu yıl içinde, WS100’e yarış kurasına girmeden katılım sağlayan iki “Altın Bilet” yarışını parkur rekorlarını kırarak kazandı. Önce ocak ayında Teksas’ta düzenlenen Bandera 100k yarışını 8:02 olan parkur rekorunu 7:46’ya indirerek kazandı, ardından Nisan ayında Kaliforniya’da, son derece rekabetçi bir yarış olan Lake Sonoma 80k’da 6:09 olan parkur rekorunu 6 saate kadar indirerek birinci oldu. Western’in son bölümünde yaşadığı talihsizliğe rağmen, seneye de büyük ihtimalle bu yarışın en önemli favorisi olacak. İleride Amerika dışında Avrupa’daki yarışlarda da kendisini göreceğimizi zannediyorum.

3 Beğeni

Geçen günlerde de Grand Canyon RimToRim en iyi derecelerini geliştirdi. Hem R2R hem de R2R2R dereceleri alt üst oldu.
:open_mouth:
Daha neler yapacak bakalım.

3 Beğeni

WS100 sonrası Jim Walmsley in koşu tekniği ile ilgili bir yazı okumuştum, ilgi çekici ve etkileyici;

http://www.irunfar.com/2016/07/waterskiing-with-jim-walmsley.html

1 Beğeni

Surada bir repörtaji var. https://www.youtube.com/watch?v=t33Zi7Pe-jk
Gelecek sene yapılacak olan WS100 yarışı için epey iddalı konuşup bütün elitlere meydan okuyor!

Wlamsley, yukarıda bahsettiğim en iyi dereceleri yaptığı koşusunun raporunu yayınlamış. Oldukça detaylı güzel bir rapor. Özellikle fkt (fastest known time-bilinen en hızlı süre) olayının destekli, desteksiz veya kişisel destekle olması konusundaki kafa karışıklığı ilginç (ve haklı).

1 Beğeni

Oldukça ilginç bir adım geldi Kapadokya yarışından :face_with_peeking_eye:

4 Beğeni

geçmiş senelerde de qualify olamıyor muyduk? ben mi yanlış hatırlıyorum?

2 Beğeni

Ekim 2023’deki Salomon Cappadocia Ultra-Trail ile WS100 2024’e çekiliş hakkı alınabiliyormuş.(2025 dışında da öncesinde 2024 için varmış)

https://www.wser.org/qualifying-races/

Arama kısmına cap veya Turk yazınca, ülkemizde tek bilet yarış olduğunu görüyoruz.

1 Beğeni

2020 yılında dahi veriyormuş,

Sanırım UTMB den çıktıktan sonra tekrar duyurma ihtiyacı hissettiler.

4 Beğeni

2017’de oldugunu animsiyorum. Sirf o yuzden Spartathlon’dan 3 hafta sonra Kapadokya kosmustum. Ama 2016’da yoktu sanirim cunku o zaman da sirf bu is icin Festival des Templiers yarisina Fransa’ya gitmistim.

3 Beğeni