Wings for Life World Run 2019 Hakkında

Organizasyona ait dünya çapındaki yayın, aşağıdaki YouTube bağlantısından izlenebilir.

Organizasyona dünya çapında 120.000 kişi katılmış.

IMG_8094

Katılımın en yoğun olduğu ilk dört noktadan biri İzmir. Toplamda on şehirde ciddi katılım var ama malesef diğer şehirlerde yüz kişiden az.

IMG_8096

20K koşabilen 120.000 içinde sadece 15.000 kişi. Bu ilginç zira daha iyi bir sonuç beklerdim.

IMG_8098

Bu fotoğraftan yola çıkacak olursak; üç saatin altında koşabilen sadece 530 kişi görünüyor. Yani profesyonel ya da ciddi amatörlerden neredeyse kimse katılmamış. Bu noktada yanılıyor muyum? Bu sonucu yanlış mı yorumluyorum?

Bu arada ideal koşu şartlarına en yakın organizasyon noktası İzmir olmuş. Önümüzdeki yıllarda bu durum dikkat çekecektir.

3 Beğeni

Bu organizasyon yarıştan ziyade koşarak bi şeylere dikkat çekmek amaçlı. Bu haliyle üst düzey katılım olmaması normal. Buradan elde edilecek derece ile Londra maratonu’ndan elde edilecek derece aynı olmayacaktır. Bu haliyle de amacına hizmet eden oldukça yerinde ve doğru bir organizasyon. Keşke normal yarışlarda ellerinde flamalarla tüm yolu kapatan ‘‘duyarlı’’ koşucular içinde de böyle ayrı organizasyonlar yapılsa. Örneğin yarıştan 1 gün önce aynı parkur onlara ayrılsa ertesi gün yarış koşulsa. Aynı anda olunca hiç hoş olmayan ‘‘duyarsızlıklar’’ diz boyu oluyor.

3 Beğeni