Vo2max ve Anaerobik eşik tespiti

Merhabalar,

Antrenmanlarımı daha bilinçli yapmak adına VO2max ve anaerobik eşik değerlerimi ölçtürebileceğim, konusunda uzman bir merkez arayışı içindeyim. Bu değerleri öğrenmenin ardından ilerde -en azından bir süre- profesyonel destek alarak performansımı artırmayı ve bazı ultra koşulara katılmak gibi bir amacım var.

vo2max zor belki, ama anaerobik eşik için kendi kendime yapabileceğim bir kaç testin olduğunu biliyorum. Fakat bu ölçümleri yanlış yapma ihtimalim olduğu için bu bilgiyi baz alıp ilerlemek istemiyorum. Belki ciddi bir zararı olmayacaktır bunun fakat gelişim serüvenime de katkısı olmama ihtimalini ortadan kaldırmak niyetindeyim.

İstanbul içinde bana bu ölçümleri yapabilecek, bünyesinde kardiyoloji ve ortopedi alanlarında uzman bir ekibin de olduğu merkez önerileriniz olursa değerlendirmek ve kendileri ile bu konuda irtibata geçmek isterim.

Görüş ve deneyimlerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkürler.

2 Beğeni

Merhaba
Bu konuda size yardım edebileceğini düşündüğüm perfonorm sitesini önerebilirim. Adaşım Serkan Bey ile tanışmak bir türlü kısmet olmadı ama telefonda oldukça kibar ve yardımsever bir kişidir kendisi, konuşursanız selamlarımı iletirsiniz :slight_smile:

1 Beğeni

Hangi şehirdesin acaba? İstanbul ise hangi yaka, ona göre yönlendirebilirim.

İstanbul da yaşıyorum, genel olarak alternatifleri verebilirseniz belki her iki yaka içinde değerlendirebiliriz.

Teşekkürler…