Vestel Manisa Yarı Maratonu

Bir şehrin ilk koşu organizasyonu…Manisa’ya da koşu gelir mi diye özenirdik.Herkes kendi köyünde yarış yapılsın ister ama bu işin kalitesi ve devamlılığı açısından nasıl olacağını heyecan ile merak ediyordum.Mevcut ana sponsor ve diğer sponsorlar ile birlikte işin başına Caner Odabasoglu olunca gördüğüm açık ara en iyi koşu organizasyonu ortaya çıkmış.Evvela ikramlardan bahsedeyim… Koşu öncesi ikramlar : Cam şişe üzüm suyu,kuru üzüm,mesir macunu, yarış kitleri.Yaris sonrası ikramlar : Şu,izotonik sporcu içeceği,cips, soğuk sandviç, yeşil elma muz, donut,meyve suyu,soda.ve sürekli etkinlik alanında şerbet dağıtımı. Yarış esnasında inanılmaz sayıda görevli vardı.Her şey açık ve netti.Yariş güzergahı çok değişik Avrupa’nın en büyük kapalı fabrikasından geçiyorsunuz.Etkinliker çok kaliteliydi.Bence bu iş fazlasıyla olmuş.Darisi diğer organizasyonlarin başına…

14 Beğeni

Dün 7,5 yaşındaki kızım çocuk koşusuna bugün de ben 10k koşusuna katıldım.İlk defa yarış deneyimi yaşadık inanılmaz keyif aldık. Organizasyon her şeyi ile kusursuzdu emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Şimdiden seneye yapılacak olan organizasyonu iple çekmeye başladım. Manisa’ya çok yakıştı bu etkinlik.

9 Beğeni

Güzel organizasyon, başlangıç saati 9 dan 7 ye çekilebilir, start noktası etkinlik alanına biraz daha yaklaştırılabilir.

6 Beğeni

Yarı maratonu koştum.Manisa bu işi çok güzel organize etmiş.Personel son derece güler yüzlü,ilgili ve fazlaydı. Sporcuya değer verdiklerini gösterdiler.Gelelim parkura… Parkurun 4.kmsinde vestel city’e giriyorsunuz oradan sonrası devlet hastanesi çarşı ve tekrar aynı yoldan dönerek sizi başladığınız yerde kentparkta bitiriyor. Mesafenin çoğunu şehrin içinde koşmak avantaj olmuş etraftan sizi alkışlayan ve gaza getiren insanlar organizasyona pozitiflik katıyor tabi esnafında sporculara su ikram etmesi de ayrı güzeldi :slight_smile: Her şeyiyle çok güzel bir organizasyon olmuş. Her sene daha çok kişiye ulaşacağı ve Türkiyede popüler olacağına şüphem yok.Tabikide koşuda gereksiz bir kalabalık olmaması az kişi olması da insanı tekrar gelmeye teşvik ediyor.

5 Beğeni