Uzun yarışlarda dropbag(bırakma çantası) içerisine neler koyuyorsunuz?

Başlıkta belirttiğim gibi ara noktalarda size tekrar teslim edilecek çanta içerisine neler bırakıyorsunuz ve ne tavsiye edersiniz? Hangi mesafeler için çanta bırakmak mantıklı olabilir?

1 Beğeni

seviğiniz gelenkesel yiyecek meyva geceye kalıyorsanız kfa fneri yedek kıyafet çorap olabilir.

2 Beğeni

Uludag Ultra Trail 66k ya katılacağım. Yarış Sitesinde

DROP BAG: Her yarışmacıya yarış içinde kullanmak istedikleri yedek eşyaları için 30 lt’lik çanta verilecektir. Çantalar yarıştan önce organizasyon tarafından belirlenen yer ve saatte teslim edilmelidir. Çantalar yarıştan sonra sporculara geri verilecektir. UPA 66K parkuru için drop bagleriniz Saitabat CP’sine, UPUT 100K parkuru için drop bagleriniz Alaçam CP’sine gönderilmek üzere en geç 21.07.2023 Cuma akşamı saat 22.00’a kadar fuar alanı drop bag noktasına teslim edilmesi gerekmektedir.

yazıyor.

Daha önce Uludağ 30k da yarıştım ve yarış içerisinde alınacak dropbag yoktu diye hatırlıyorum. İlk defa bırakmayı düşündüğümden tecrübem yok. 66k için 42 km de alınacak neler bırakılabilir? 42 den sonra dik yokuşlar ve zirveye çıkış vs var. Neler tavsiye edersiniz? Sizler genelde neler bırakıyorsunuz?Teşekkürler

2 Beğeni

Ben tişört ve çorabımı değiştirmeyi seviyorum. Ferahlık katıyor. Bu yüzden tişört ve çorap koyuyorum. Ayrıca plana göre jel, bar gibi atıştırmalık da koyuyorum. Sıcak geçecek bir yarışta mug termos içine buzlu powerade koymuşluğum da var.

6 Beğeni

Ne koyduğunuzdan çok nasıl koyduğunuz daha önemli aslında, o kafayla bir şey aramak dert oluyor, öncesinden şeffaf poşetlere bölerseniz rahat edersiniz. :smiling_face_with_three_hearts:

8 Beğeni

Sevdiğin yiyecek ve içeceklerden koy, gece kullanacağın malzemeleri boşuna taşıma, dropbagden alır gidersin

4 Beğeni

Ayakkabımın başına bir şey gelebilir diye ben yedek ayakkabı koyuyorum.
Mesela Uludağ yarışında yarışın ilk kısmı çoğunlukla iniş olduğu için dizlerim rahat olsun diye bol destekli bir ayakkabı koyarım ki yokuş aşağı daha rahat ve hızlı koşabileyim.
İkinci çoğunlukla yokuş olduğu için hafif bir ayakkabı ikinci kısımda daha çok avantaj sağlar.
Mutlaka gıda olsun.
Dropbag noktasından sonraki yokuşta sık sık beslenin ki o uzun yokuşta enerjiniz bitmesin.
Rüzgarlık veya yağmurluk tarzı bir şey olsun. dağın zirvesine yaklaştığınızda hava ciddi soğuyor ve ihtiyacınız olabilir.

6 Beğeni

En son ultramda, dışarıdan gayet iyi durumda görünen sözde premium bir markanın ayakkabılari ile oldukça iyi bir durumda ve pozisyonda koşarken; ayakkabıların açılıp parçalanması nedeniyle bir 10 km daha devam edebildiğim yarışı bırakmak zorunda kaldım.Epi topu 60km diye yedek ayakkabı da almamıştım.Üstelik ciddi şekilde düşmem de işin cabası. Yani ayakkabı+yedek ayakkabı en önemli şey.Hemen hepimizin cömez ultracı olduğu dönemletde yaptığı gibi yarım kilo çerez :)) yerine yedek ayakkabı taşımak daha mantıklı.

2 Beğeni