Uzun mesafe koşuları için bel çantası

Merhaba, daha önce konusu açıldı mı soran oldu mu bilemiyorum, baktım bulamadım.
Daha yeni 1.5 yıldır koşuyorum. 10 km yarışlarından sonra mesafe arttırayım dedim, İstanbul Yarı Maratonu’na hazırlanıyorum, ilerde de maraton inşallah :grinning: Haftasonları uzun mesafe koşuları için bir ihtiyacım ortaya çıktı, bel çantası. içine jel telefon koyabileceğim hafif ergonomik bir bel çantası arıyorum, ve önemli olan benim için suluk da takabileyim kemer kısmına, suluklu olması lazım. Lowe Alpine Lightflite 2 modelini bir arkadaşım önerdi ancak suluk kısmı yok. Önerebileceğiniz bel çantası var mı? Ekstradan göğüs numarasını da takabileceğimiz yeri olsa tadından yenmez. Bir bel çantasından çok şey istiyorum galiba :joy: :joy:

Dechtlonda oldukça ucuza iki model var. Raidlight ta çok güzel ve çok çeşitli alternatifler var. North face in iki modeli var .Hepsini kullandım .Bütçe müsaitse (100 TL civarı ) North face öneririm Raidlight çanta kısmı güzel ama suluk bugüne kadar kullandığım en kötüsü .Daha dandiğini görmedim diyebilirim :slight_smile: Decathlon tam bir fiyat/performans malzemesi yanlış hatırlamıyorsam 40 tl gibi bir fiyata almıştım. Decathlonda jel için 100 cl lik olan modelde var o biraz daha yüksek fiyat ama oldukça başarılı.Saglıklı koşular.

Dediğiniz markaları biliyorum ama modelleri bilmiyorum işte sorun orada, decathlon mağazasında da bulamadım istediğimi gezdiğim başka bir kaç yerde de bulamadım, internet sitelerinde de göremedim. Dediğiniz markaların modellerini biliyor musunuz, internetten göz atayım.

http://www.spx.com.tr/arama/hizliErisim.aspx?tip=U&lang=tr-TR&text=Bel%20cantasi&kat=8637. north face bu
diğerleri www.decathlon.com ve www.koşuyorum.net te var
Raidlight kullandığım model PB 1000-45 geçen yıl almıştım bu yıl renkler değişmiş Decathlon da çeşitler artmış oradaki modellerim şu an 32,99Tl ve 49,99 TL olanlar

http:https://kosuforum.com/t/satilik-sifir-ayarinda-salomon-agile-17-canta/1203

Bu çanta aradığın özellikte.Az kullandım.

Lowe Alpine Lightflite hydro diye bir model var. Onda sulukda var

Benim de simdiye kadar kullanip gercekten memnun oldugum soyle bir Nathan Trail Mix adinda bel cantasi modeli var:

https://www.rei.com/product/850222/nathan-trail-mix-hydration-waistpack

Esnek-degisik yapida bir bel kemeri, kemerin icindeki silikon seritler, suluklari tutma mekanizmasi ve suluklarin tipi sayesinde ziplama yapmadigini ve vucutta cok rahat durdugunu soyleyebilirim. Suluklarini cikarmak ve guvenli sekilde oturtmak ve kosarken su icmek de cok rahat. Esya yeri icine birseyler sigdirmaya calisirsaniz one dogru iyice esneyebiliyor. Ancak cok genis telefonlardan birine sahipseniz o goze sigmayabilir. Bir de eksik olarak numara takma yeri yok ama belki ustundeki lastiklerden bir cozum bulunabilir.

En son sorun da Turkiye’de bulunmamasi. Ama Avrupa’da epey yaygin satiliyor.

Haftaya cuma hepsi stoğumuzda http://www.kosuyorum.net/category.asp?id=114
mataralarımız dandik değildir bpa free türkiyede bulunan zehirlenme şansınızı sıfıra indiren içinde su beklese dahi toksitlenme yapmayan malzemedir.

Türkiyedeki en geniş bel çantası yelpazesi. Geçen sene sattığımz bel çantası adedi 400ün üzerindedir…

Emre
www.kosuyorum.net

Bir markanın çok satılması iyi olduğu anlamına gelmediği gibi mataralarimiz dandik değildir demek te onun kaliteli olduğu anlamına gelmez.Madem markanizin arkasında durup kaliteli olduğunu savunuyorsunuz sizin yerinizde olsam neresi dandik diye sorardım ki bu çok genel içi boş bir tanımlama olmuş .Bu hatami kabul ederek bana sanki bu sorulmuş gibi açıklama getireyim: Eğer ki bir bel çantasına 154 TL. gibi görece yüksek bir bedel oduyorsam mataranin kapağının açılınca kaybolmamasini sağlayan bağlantı plastiginin sağlam olmasını beklerim.Antrenman da koptu.Matara gövdesi ucuz plastik görünümlü homojen olmayan yapida hiç kaliteli görünmüyor bpa free decathlonun en ucuz mataralarinda dahi var artık benim acimdan bir arti teşkil etmiyor .Su içme ucu çok kısa süre de gevşedi ne kadar sıkı kapatirsam kapatayim sürekli şu akıtıyor.Matara kapağı da aynı şekilde ne kadar iyi kapatirsam kapatayim sürekli yine su akitiyor.Yaz döneminde güzel oluyordu arka taraf serinliyordu :slight_smile: ama kışın pek hoş olmadı.Kısacası bu sebeplerle şu ana kadar kullandığım en “dandik” matara.Ürün çeşitliliği bakımından şu an Türkiye için şans olan Raidlight umarım eleştirileri gecistirmez kendini gelistirir.

Üründen memnun kalmamış olabilirsiniz. Dandik yerine kalitesiz kelimesini kullanmak daha uygun olurdu.

Dandik : (sıfat) argo.

1. sıfat Düşük nitelikli.
  2. Düzmece.

Serdar Merhaba…

Öncelikle ürün hatası olduğunda hemen değiştiriyoruz. Bununla ilgili nasıl hizmet verdiğimizi istersen etrafındaki bir çok Raidlight kullanıcına sorabilirsin. Değişmesi olası olmayan ürünleri bile müşteri memnuniyeti kapsamında değiştirdik ve bu bizim çok önemli. Ürün eleştiri ve yorumlarına açığız ve bunları Fransa’ya hemen iletiyoruz ve onlarda çok hassas…

Ancak eleştirilerin kelimelerini seçerken de dikkatli olunması gerektiğini düşünüyoruz. Bana eğer bu çalışmıyor, bozuk ya da bozuldu desen 24 saat içinde yenisi ücretsiz adresine gelirdi. Bunu demeyi senden bekliyoruz müşteri olarak çünkü şirket olarak ulu orta dandik demeden önce bana sorup değiştirme için başvurmuş olmanı beklerdim. Bilinçli ve eğitimli bir tüketici olduğunu düşünüyoruz.

Biz bugüne kadar hiç bir müşterimizin memnun olmadığı ürünü satmadık, memnun değilse değiştirdik. Anca markayı da kullanan binlerce kişinin önünde değişim talebi kabul edilmemiş, bununla ilgili cevap almamış, iplenmemiş biri olsaydın yukarıdaki ağır bir eleştiri yazabilirdin ve bunu kabul ederdik…

O yüzden matarayı web sitemizdeki adrese gönderirsen değiştiririz, ama müneccim olmadığımızdan kopmuş olduğunu tahmin edemedik yoksa sen yazmadan değiştirirdik :smile:

Raidlight Türkiye’de çok sevilen bir marka olması için elimizden geleni ardımıza koymuyoruz. Ticari bakmıyoruz ve ürünleri kişilerin sevmesi ve kullanması bizim için her zaman önemli. Bu sebeple ve kişilerle tek tek ilgilenerek, standımıza gelenlerin doğru ürünü almasını isteyerek ve mutlu olmalarını sağlayarak 2 yılda %500 büyüdük.

Sizlere Aladaglarskytrail gibi bir yarışı düzenlemek içinde çabalıyoruz. Tüm yarışlarda stand açıp ürünleri ayağınıza getirmek için çabalıyoruz. Hatta bu forumunda yaşaması için sektöre destek olmaya çalışıyoruz. 6 tane sporcumuz var ve onlara koşarken maddi manevi destek oluyoruz… Yakın olarak bizi tanımıyor olabilirsin ama bizi tanıyanlardan tekrar dinleyebilirsen çok seviniriz.

Eleştirmeden önce hizmet aldığınız yere önce başvurmak ve hatalı görülen ürünün değiştirilmesini beklemek bu gerçekleşmiyorsa ürünü eleştirmek sanırım sizden ana beklentimiz…

iyi çalışmalar
EMRE TOK

Konu hatalı ürün değil düşük kaliteli ürün.İade etsem değiştirsem aynısı gelir diye düşündüm.Arkadaşım ve ben de toplam 4 çanta var hepsinin matarası aynı . Geri kalan söylediklerinde haklısın @emretok75 marka beklentim çok üst düzeyde olduğu için biraz hassas davrandım . Ama İsterim ki TNF ,Raidlight vb. markaları aldığımda kafam rahat olsun değiştirme derdiyle uğraşmayım. Decathlondan aldığım ürünlerden hiç beklentim yok mesela kırılırsa koparsa atıyorum. Ama iş belli markalara gelince beklenti artıyor.Bu sebeple azıcık doz kaçtıysa affola . (Son olarak olaya ticari bakmıyorum/bakmıyoruz çok işi boş bi söylem bunu söylemeden geçemeyeceğim… Raidlight ı Türkiye ye ithal etme cesaretini,sorumluğunu gösteren kişi/kuruluş bu işten kar edecek bunda ne sakınca var ki firmalar/kişiler bunu söyleme gereği duyarlar hep. ) Konuyu tekrar bel çantası tavsiyesi özeline taşırsak iyi olur kaanitindeyim.

Serdar, 4 mataranızı da gönderin inceleyelim ve hatalı bir nokta varsa ki var görünüyor, değiştiririz. http://www.kosuyorum.net/contact.asp adresine SEDEF TOK ismine kargolamanız yeterli.