Uyum Sorunu: Nike Sportswatch + Tchibo Heart Rate Strap Sensör

Merhabalar,

Nike Sportswatch ile uyumlu çalışacağını düşünerek Tchibo’dan nabız ölçer göğüs çevresi bluetooth sensör satın aldım. Ancak sensörü saat ile eşleştiremedim.

Saatte de sorun olma ihtimalini düşünüyorum çünkü saatin yanında gelen adım-sayar sensörü de saat ile eşleştirememiştim. Ancak adım-sayar kullanmayı en başta düşünmediğim ve bu özelliği kullanmaya meraklı olmadığım için umursamamıştım.

Fakat nabız-ölçer benim için önemli bir özellik. Tchibo’dan aldığım sensörün Tomtom tabanlı Nike Sportswatch ile uyumlu olup olmadığına dair elimde bir veri olmadığı için saatin arızalı olup olmadığını bilmiyorum.

Sorularım:

1- Tchibo göğüs çevresi bant sensörün Nike Sportswatch ile uyumlu olup olmadığını biliyor musunuz?
2- Nike Sportswatch ile çalıştığını bildiğiniz başka marka bir göğüs çevresi bluetooth strap-sensör biliyor musunuz?

Bir şekilde saatin mi sorunlu olduğunu, sensörün mü bozuk olduğunu yoksa aralarında uyum sorunu mu olduğunu anlamam gerekiyor ki ona göre çaresine bakmalıyım.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Nabız bantının telefon ile herhangi bir uygulama ile bağlamayı denedin mi ? Mesela strava,runkeeper. Sorunun nerde olduğunu anlayabilirsin.

Erhan Bey Merhaba, açıkçası nabız bandına güvendiğim için denemedim çünkü Tchibo markasına güveniyorum. Ancak bir telefon ile deneyeceğim ve sensör hakkında burada soruma bir güncelleme yapacağım.

Sensör ve saat arasında uyum sorunu olup olmadığını öğrenebilirsem kafamdaki esas şüphe kalkmış olacak. Sensörde de sorun yoksa saati teknik arıza için geri vereceğim.

Sorun ne nabız sensöründe ne de saatte
Bildiğim kadarı ile NIKE+ SPORTWATCH kalp sensörü tüm markalarda çalışmıyor.
bir kaç sene önce incelediğimde öyleydi o yüzden almaktan vazgeçmiştim.

https://secure-nikeplus.nike.com/plus/products/sport_watch/
*Requires Polar Wearlink+ Heart Rate Transmitter

Şeklinde bir açıklama mevcut.

Başka sensörler ile çalışmadığına ya da “sadece” Polar Wearlink+ ile çalıştığına dair bir ibare görmediğim için ben satın aldım.

Önce Nike’tan almaya çalışmıştım ama Türkiye’de Polar Wearlink+ satan bir mağaza da en son baktığımda yoktu.

Finspor satıyor Polar ürünlerini.