UTMB ve Ironman - World Series

Zach Miller 38. Dakikaya kadar derdini çok güzel anlatıyor. Bence gerçek bir sporcu.

8 Beğeni

https://x.com/utmbworldseries/status/1750196862861115795?s=46&t=9u5d50Uept0tezkTbwb9Tg

3 Beğeni

Bölümde konudan bahsetmiştik. Yayınladıktan dakikalar sonra ortaya bu yazı çıktı. :smiley: Okusak bundan da bahsederdik.

3 Beğeni

UTMB abi büyüklüğünü göstermiş.Karşılıklı iyiniyet gösterisi olmuş.Açık olan şey " bir gün her yarış UTMB yi tadacak çünkü para ve güç bizde " diyor adamlar.Zach ve Killian geri adım atmış bence.Hamilelikle ilgili bir konuyu da açıklığa kavuşturmuşlar, anlamadım…

1 Beğeni

https://www.instagram.com/p/C2iEXP1tTHm/?igsh=MTI1NmR4a3VkMG9keA==

Francois D`haene de UTMByi destekleyen açıklama yaptı.

1 Beğeni

Aslında çok güzel yazmış, her iki tarafın da haklı yönleri olduğunu söyleyen bir açıklama olmuş bence.

2 Beğeni

Ben daha çok şöyle anladım: Kimse kimseyi katılmak için zorlamıyor ve kimsenin UTMByi tek trail organizasyonu haline getirip çeşitliliği yok ettiği de yok. Zach ve Killian biraz kendi kendilerine alınmışlar. Seneye de katılmaya devam edeceğim.

Direk karşısında fanatik bir duruş sergilemesi gereksiz olurdu ama cümlelerin hepsi organizasyonu diplomatik bir dille destekler yönde.

2 Beğeni

Francois D`haene paylasiminin Turkcesi

UTMB… Tekrar gider miydim? Evet!

Kışın ortasında bir e-postanın patika gezegenini uyandırabileceğini bilmiyordum. :joy: Bu e-postayı aldım ve bunu bir boykot çağrısı olarak değil, patika yarışları ortamının son durumu hakkinda ilginç bir içgörü olarak gördüm.

UTMB, sporumuzun ve biz patika koşucularının bugünkü haline gelmesine yardımcı olan harika bir etkinlik. Gençken hayal kurmamı sağladı ve diğer şeylerin yanı sıra beni ışığa kavuşturdu. Ancak, katılmam için zorlandığımı ya da baskı altında tutulduğumu hiç sanmıyorum. Ortaklarım katılmamdan her zaman memnun olsalar da UTMB’yi hiçbir zaman bir zorunluluk haline getirmediler. Her gittiğimde, bunu istediğim için yaptım. Belirli bir zamanda belirli bir sportif hedefim vardı. Gittim çünkü bu eşsiz yarışla, onun sembolik yollarıyla ve o günkü rakiplerimle (her zaman çok sayıda ve çok formda) oynamak istedim. UTMB evrim geçiriyor ama özgün nitelikleri devam ediyor ve beni cezbetmeye devam eden de bunlar.

Ancak Kilian ve Zach haklılar: başka yerlerde de harika yarışlar var ve patika koşusunu UTMB’ye indirgemek utanç verici olur (ve UTMB’nin de bunu istediğini sanmıyorum). Bu, sporumuzun DNA’sına ve pratiğimizin doğuşu olan keşif boyutuna aykırı olacaktır. Ben kendim asla iki aynı sezonu geçirmemeye özen gösteriyorum çünkü beni motive eden şey bu değişiklikler. Beni devam ettiren şey bilinmezlik. Ateşin yanmasını sağlayan (ve bazen yeniden alevlendiren) şey bilinmezliktir. Hardrock 100’ün teknik doğasından, Grand Raid’in coşkusundan veya Western States’in ‘hızından’ bahsedebiliriz (sadece birkaçını saymak gerekirse!). Bu yarışların her biri yeni, farklı ve birbirini tamamlayan motivasyonlar sunuyor. UTMB bu gerekli değişimin ayrılmaz bir parçasıdır, ne diğerlerinden daha fazla ne de daha az. Ve 4 yılın ardından, 2025 edisyonunu şimdiden büyük bir heyecanla bekliyorum.

Bu eşsiz atmosferi ve Chamonix’deki başlangıç takının altına vardıklarında buradaki hepimiz gibi hayallerine parmaklarıyla dokunacak olan pek çok izleyiciyi bulacağımı şimdiden biliyorum. İşte böyle bir şey!

12 Beğeni

Türkiye’ye en organize Ultratrail organizasyonunu kazandıran Aydın Ayhan Güney Beyfendinin Asla Durma’ ya verdiği röportaj ne kadar ilginç.Argeus’la UTMB arasında geçen görüşmelerde UTMB " biz istersek alırız, bir diğerini almak için 6 yıl bekledik’ diyerek yine iyi niyetlerini göstermişler.Bir gün herkes UTMB’li olacak.(F. D’haene mı dediniz: tipik fransız işte.)

2 Beğeni

Yine Aydın beyin dediği gibi Kapadokya’da koşanların %90’ı için stone vermiş vermemiş kimsenin umrunda değil, kalan %10 kısım zaten herhangi bir Avrupa ülkesinde stone toplayacak durumda olanlar. Stone almak için aynı yarışa 3-4 kat fazla ödemek bu yarışı söndürür. Maliyet bakımından da Avrupa’da bir yarışa gitmek ile arada pek fark olmaz.

3 Beğeni

Turset on Instagram: "Over the past weekend Turset has welcomed UTMB team @utmbmontblanc to carry out an inspection of Rize Kaçkar mountains for a potential new leg for UTMB. We have had meetings with the Minister of Youth and Sports of Türkiye Mr. Osman Aşkın Bak @oa_bak , the Governor of Rize Mr. İhsan Selim Baydaş @ihsanselimbaydas and Marketing Director of TGA Ms. Ceylan Şensoy @ceylansnsy This sets the first milestone on the road to another great event in Türkiye!" Kaçkar ultra radara girmiş.

2 Beğeni

Baya da ilerlemişler göründüğü kadarıyla,
Haydi bakalım

2 Beğeni

Senelerdir orada bir trail yarışı ve yarışma kültürü oluşturmaya çalışan @ALPER ile de görüşselermiş keşke. Yaşanılan, yaşanacak sıkıntıları ilk ağızdan öğrenmiş olurlardı. turset daha önce Gelibolu Triatlonu’nun da üstüne konmuştu. Şimdi sırada Kaçkar Ultra var demekki

8 Beğeni