Uluslararası Adana Kurtuluş Yarı Maratonu 2022

Herkese merhaba,
Uluslararası Adana Kurtuluş Yarı Maratonu 2022 kayıtları açıldı. Gerçi açılalı biraz zaman geçti. 9 Ocak 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek.

Kayıtlar ;
http://adanakurtulusmaratonu.adana.bel.tr/

adresinden olabilirsiniz.

21 km 80 TL, 10 km 60 TL.

Hayatımda ilk defa 21km koşacağım. İlk yarışım N Kolay İstanbul Maratonu 15 km oldu.(07 Kasım) . Umarım 21 km yi sağlıkla tamamlarım. Açıkcası bazen tamamlayabilirmiyim diye endişe de ediyorum.

Daha önceki yıllara ilişkin videolara vs forumdaki bilgilere baktım. Parkur genel itibariyle düz ve güzel gözüküyor.

Kaç kişi katılacak, kaç kişi kayıt oldu vs bilgilerine erişemiyoruz. Umarım yoğun ve güzel katılım olur.

Konaklamaya ilişkin tavsiyesi olan var mıdır? Forumda kimler yarışa katılıyor? Kayıt sayısı bilgilerini göremediğimden sadece ben miyim katılan diye düşünüyorum:):slight_smile: Adana yemek yerleri ve gezilecek yerlere ilişkin de tavsiye alabiliriz:):):slight_smile:

5 Beğeni

Merhabalar, özelden size biraz bilgi aktardım buradan da konaklama ile ilgili paylaşayım istedim.
İbis,ramada,riva, seyhan ve divan otelleri var benim aklımda kalan. Bu otellere yakın bulacağınız konaklama yerleri de size uyacaktır. Sanırım mesafe olarak en uzak 1-1,5km civarındadır diye tahmin ediyorum start ve finish noktalarına.
Yemek ile ilgili birçok yer de bu alanlarda mevcut. Malum adana olduğu için internet üzerinden beğenerek gideceğiniz yerlerde çok sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum lezzet olarak. Ayrıca aktif birkaç koşu grubu var adanada. Kendilerine sosyal medyadan ulaşabilirsiniz. Ben de birkaç arkadaşımla katılıyor olacağım.

5 Beğeni

19 Aralıkta ki Gaziantep’te ki Gazi Yarı Maratonundan sonra elbette Adana’ya da katılıyoruz. Gaziantep’e de bekleriz. Yılın son yarı maratonunu Gaziantep’te koşup, yeni yılın ilk yarı maratonunu Adana’da koşuyoruz. Keyifli, güzel şehir Adana…

3 Beğeni

Öncelikle bilgilendirme ve konaklama tavsiyeleri için teşekkürler.

Gaziantep ile ilgili de maalesef bu sene katılamıyorum ama seneye inşallah diyeyim. Biraz da yeni koşucu olmanın etkisi var bende, malum adana için hazırlanıyorum bu ara, tamamlayabilecek miyim bilemiyorum ama gayret ediyorum, o nedenle Gaziantep zaten erken olur benim için.

Tekrar teşekkürler. Görüşmek üzere

1 Beğeni

Keyifli koşular şimdiden, sağlıkla bitirirsiniz umarım. Görüşmek üzere.

1 Beğeni

Merhabalar, Adana parkuru gerçekten de çok keyifli bir parkur. Start noktasına yakın On3 otel (eski adı sarı konak) var, butik tatlı bir otel, işleten kişi sporcu olduğu için yarış sabahı sporculara özel kahvaltı planlaması da yapmıştı geçen sene. Şimdiden iyi koşular

2 Beğeni

Merhabalar, bu yarışa ilk defa katılacağım. Çanta konusu kafama takıldı ve bir bilgi bulamadım. Eşyalarımızı yarış başlamadan önce teslim edebileceğimiz bir düzen var mı acaba?

Açıkçası bu yarış bana da çok ilginç geliyor, doğru dürüst reklam vs si yok, yani yarışma ile ilgili yarışma organizatörleri tarafından sosyal medya platformlarında vs fazla bilgi de yok.
Daha önceki katılanların tecrübelerini okumaya çalışıyorum ben.
Bu arada pazar günü hava durumu şu an sağanak yağışlı gözüküyor. Adana nın yağışı da insanı sırılsıklam edermiş. Hadi hayırlısı bakalım.

Merhabalar, güzergah hakkında kısa bir bilgi vermeye çalışacağım. Startla beraber yaklaşık 10km eğimin olmadığı varsa da hissedilmediği bir geçiş olacak, sonrasında çok az eğimle sanırım 2-2.5km çıkış olacak ve bunun sonunda çok çok ciddi bir eğimle baraj köprüsüne tırmanılacak. 15.km kapısı geçilip kısa bir iniş ve çıkış yaptıktan sonra o ciddi çıkışın ciddi inişi gerçekleştirilecek, 15.5 - 16.km gibi. Arkasına bu inişten sonra neredeyse hissedilmeyecek iniş çıkışlarla yarış bitmiş olacak. Burada önemli olan (bence) o ciddi inişte kendini çok yıpratmamanız, sonrasında kalan 5km ye güçlü kalabilmeniz. Merkez parkın içine girdiğinizde artık kara göründü demektir. (ben buna bitmeyen park diyorum. Çünkü sesleri duyuyorsunuz ama finish bir türlü görünmüyor:)

Ayrıca adanada bulunan iki koşu grubunun paylaşımlarını buradan ileteyim, bir gün önce gelenler için faydalı olacaktır.

@runforrestrun hocam çok teşekkürler, bu güzergah ve iniş çıkış bilgisi çok faydalı oldu. İnsanın kendini kaçıncı km de çıkış gelecek kaçıncı km de iniş olacak vs psikolojik olarak hazırlaması bile çok önemli. Teşekkürler.

1 Beğeni

Rica ederim,
Hatta 2 sene önce ki kaydımı da buldum, paylaşayım. Daha net olur. Tek farkı start noktası değişti.

2 Beğeni

İlk Yarı Maratonum olması itibariyle heyecanlandığım ve bu başlığı açtığım Adana Kurtuluş Yarımaratonuna katıldım ve 21k yi 02 saat 01 dk ile çok şükür sağlıkla tamamladım. Benim için çok güzel bir tecrübe oldu. Adana’da da muazzam bir hava vardı. Organizasyon anlamında da açıkçası şahsen ben sıkıntı yaşamadım. Bazı instagram hesaplarında ödül töreni ile ilgili sıkıntılar yaşandığına ilişkin bilgiler gördüm ama detay bilemiyorum.

Adana da koşarken çekilen fotolara erişebileceğimiz bir link hesap vs var mıdır? Bilgisi olan var mı? N kolay Photier uygulaması ile erişmiştik. Burada o anlamda bir bilgiye erişen var mıdır? Teşekkürler

2 Beğeni

https://www.facebook.com/barisgider
kendisi gönüllü olarak fotoğraf çeker bir çok yarışta… facebook’a koydu elindeki tüm albümleri geçende…

2 Beğeni

İnstagram’da loverun2022 hesabı Adana’da çekilen fotoğrafları paylaşıyor bilginiz olsun.

2 Beğeni