Uludağ Sky Run 2017

Son zamanlarda koşu etkinliği adı altında düzenlenen ancak katılımcı kişiler tarafından çok fazla olumsuz geri bildirimler alan yarışların olduğu bu zamanda, artık gelecekte yapılacak yarışlar hakkında da konu başlıklarının açılarak bu başlık altında bilgi paylaşımlarının yapılması ve bu yönde forumdaki koşucuların birbirilerini bilinçlendirmesi gerektiği düşüncesindeyim. Bu kapsamda; Temmuz ayında düzenlenecek Uludağ Sky Run yarışına katılmayı planlıyorum. Bu etkinlik geçen sene iptal edildi, iptal nedenini bilimiyorum. Bu sene organizasyon firmasına etkinliğin olup olmayacağını, konaklama bilgilerini içeren bir mail attım ve kesinlikle bu sene düzenleneceğini konaklama ile ilgili yaz turizmi uludağda olmadığını bununla ilgili otellerle görüşmeyi planladıklarını ve bunun bilgisini paylaşacaklarını ilettiler. Bu yarışa katılmayı düşünen koşucuların organizasyonla ilgili olumlu/olumsuz görüşlerini ve çekincelerini paylaşırlarsa sevinirim.

1 Beğeni

Uludağ olması nedeniyle görür görmez kayıt yaptırdım. Yarışın resmi sitesinde konaklama sponsoru olarak açıklanan oteli arayarak yer ayırtmak istedim. Resepsiyon yarış tarihinde kapalı olduklarını, hatta mart ayı sonu itibariyle kapandıklarını söyledi. Bilmeyebilir diye yetkili ile görüşmek istedim ve yetkili de o tarihlerde açık olmadıklarını, sponsorlukları olmadığını söyledi. İnternette ise oda sayısına kadar ayrıntı vermişlerdi. Ardından organizasyon şirketini aradığımda; hotel ile anlaşmayı henüz yapmadıklarını, ama nasıl olsa kabul edeceklerini söyleyerek web sitesine anlaşmış gibi yazdıklarını söylediler. Konuştuğum kişi son derece kibar ve ilgiliydi, hotel netleştiğinde rezervasyonumu yapmak üzere ismimi ve telefonumu aldı hatta.
Organizasyon ile ilgili şüphelerim olduğu için henüz kayıt parasını yollamadım. Geçen sene ile ilgili yorum, haber araştırırken yanlış hatırlamıyorsam 15 temmuz nedeniyle iptal olduğunu görmüştüm.

uludağ koşusunda organizasyonda tanıdığım isimler var. her koşulda kendilerine güvendiğim eski dostlar bunlar. dağcılık yıllarımdan dostlarım arkadaşlarım. Ercan, gökhan vs. Ben onlar düzenledikleri için kayıt oldum. açıkcası ne olursa olsun altından kalkarlar diye düşünmekteyim.

2017 Temmuz ayında Uludağ’da 2 yarış var. Benim yukarıda kayıt olduğumu paylaştığım yarış Uludağ Sky Run (1 Temmuz 2017) adıyla Montis ve Duvar isimli firmalarca organize edilen yarıştır. Bir de ayrıca Ant Challenge tarafından organize edilen Uludağ Ultra Maratonu (14-16 temmuz 2017) adıyla bir yarış var. Karışıklığa sebep olmaması için iki ayrı yarış olduğunu fark ederek paylaşmak istedim. Ben şahsen 1 Temmuz’daki Uludağ Sky Run’a kayıt oldum ve katılmayı planlıyorum.

1 Beğeni

Her iki yarış organizasyonu tarafından konaklama ile ilgili durumu netleştirememiş görünüyor. Ayrıca ant challenge tarafından düzenlenen yarış için kayıt yaptıranların sayısı bir hayli fazla (pau cappell in ismini görmek bile mümkün) . Kayıt için konaklama belirsizliğinin giderilmesi yarış seçme konusunda belirleyici olacak gibi.

Montis’in düzenlediği Uludağ Sky Run iptal edildi. Bugün para yatırmadan önce konaklama yüzünden emin olmak için Montis’i aradığımda üzülerek iptal etmek zorunda kaldıklarını belirttiler.Şimdi de iptal maili ulaştı. Para yatıranların ise kesintisiz iade işlemi olacakmış.

Neden iptal edildiğini bilmemekle birlikte iptal sebebini Bursa da çok yakın tarihli iki arazi yarışı olmasına bağlıyorum. Ancak 2 yıldır ilan edilip yapılamaması üzücü.

bir daha da olmaz herhalde. 2 yıl üst üste ilan edilip iptal edildi. Üzücü.

Telefonda belirttiklerine göre ana sponsor ve destekçilerden yana eksikliklerimiz var dediler. Yaz turizmi Uludağ’da bildiğim kadarıyla konaklama olarak yok.(varsa da yetersiz olacak kadar azdır) Bu tarihlerde organizasyon biraz zor olabilir Uludağ’da. Bunun dikkate alınması lazım bence. Antcha’nın parkuru ve başlangıcı Sky Run’a göre daha aşağıda olduğundan şehre yakınlık nedeniyle avantajlı olabilir organizasyon açısından…

1 Beğeni

Halil bey aslında bu iptalin yolda olduğunu yazmış olduğunuz birkaç cümle ile önceden haber vermiştiniz :slight_smile: Ben de yukarıdaki cümlelerinizin üzerine kayıt olmaktan vazgeçmiştim. İnsanların yarışa geldiklerinde ancak iptal olduğunu öğrendikleri veya parkurdayken aslında yarışılacak bir yarışın olmadığını farkettikleri ticari organizasyonlara benzememiş en azından.

Kaydolmama nedenimi haklı çıkaran organizasyon

Sanıyorum ki bu yıl da iptal oldu gibi.

Organizasyonun web adresi uludagskyrun.com değil miydi?