Ultramaraton yarışlarının gizli maliyeti

Run’da uzun bir yazı

Ama su imaj yeterli

Belki Türkiye için de bir çalışma yapılabilir.

12 Beğeni

ben bunu Amsterdam Maratonu icin yapmistim…kosu terapiden daha ucuz, veya genel anlamda kosu ucuz bir spor diyenleri sasirtcak seviyede giderler var…veya belki de biz fazla abartiyoruz…bilemiyorum

2 Beğeni

Organizasyon giderleri sanmıştım başlığı görünce :smiley:

1 Beğeni

Kralını yaptık hocam…

Ama Türk olduğumuz için aldığımız tepkiler farklı oldu… İkiyüzlülük…

1 Beğeni

Nerede oldu bu? Nasil tepki aldiniz? Nasil bir sey yapmistiniz, buradaki gibi yarisa katilmak icin katilimcinin kendi yaptigi harcamalari gorunur kilan bir sey miydi?

2 Beğeni

antremanlara harcanan zaman(bence en pahalı kalem), sakatlıkların hastane maliyeti de ekstraları

3 Beğeni

Burada tabi ultra üzerinden bir bütçe hesaplanmış ama ben 10K, 15K, 21K ve 42K 4 yarış üzerinden oluşan 2 yıllık koşu serüvenimde toplamda her şey dahil 20.000TL harcamamışımdır sanırım. Ama bu tabi kişinin tutumuyla ilgili. Günde 30dk ter atmak için kardiyo maksatlı koşanla ultra koşanın giderleri bambaşka yerlerde. Özellikle yarışa erişim için şehir değiştirme gibi durumlar söz konusuysa maliyetler katlanıyor. Sonuç olarak işi ciddiye alan, iyi seviyede yapmak isteyen birisi için maliyetler hiç de ucuz değil.

1 Beğeni

idman maliyeti cok fark ediyor mesafeler uzadikca…ayakkabinin yipranmasi, idmanlara tuketilen jeller, icecekler…recovery icin masaj, shake vs. derken…

1 Beğeni