Türkler ve UTMB yarışı…

Arkadaşlar herkese merhaba;
Öncelikle bu yıl utmb yarışlarına katılacak olan arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim, hangi mesafe koşulacak olursa olsun her parkurun kendine has zorlukları mevcut , kağıt üzerinde çalışılacak bir parkur olmadığını hemen hemen katılan herkesin malûmudur…
Yıllardır utmb’yi takip eden biri olarak 2 kez kuraya girdim fakat nasipte yokmuş ki çıkmadı, hoş şu an ki kurları göz önüne alacak olursak 30 bn TL bandında bir meblağların söz konusu olacak gibi duruyor…
kayıt, ulaşım , konaklama ve yiyecekler diye sıralayabiliriz ( koşu malzemeleri bizim paralar ile Reşat altını seviyesine ulaşmış duruma ki alabilmemiz oldukça külfetli )….
Gelelim asıl meseleye ;
Yaklaşık 10 yıla yakın koşu hayatım var , önceleri hobi olarak daha sonra da kendi sınırlarımı görmek adı altında imkanlarım el verdiği ölçüde maksimum seviyelerde antrenman yapıyorum…

• 10 yıldır koştuğumu neden yazdım ?
    Bu işin ne şekilde nasıl yürüdüğünü az çok öğrendim…
    Konuyu utmb’den açtığım için yazıma böyle devam edeceğim. Ülkemizde hatrı sayılır seviyede iyi koşan bir çok arkadaşımız var ve bu kadar iyi koşan arkaşların böylesine popüler yarışlara katılmadıklarını daha doğrusu katılamadıklarını görüyorum, Nadire’nde olsa zaman zaman iyi koşan arkaşlar bu yarışlarda boy göstermişti, en son kemal KUKUL abimiz ve onun öncesinde Kamil İNAK kardeşimiz güzel dereceler koşarak bizleri mutlu etti , sağ olsunlar…:pray:t2:
  • naçizane fikrim böylesine organizasyonlara iyi sporcularımıza sponsor bulma konusunda el birliği yapabiliriz ya da elimizden gelen imlanlar ile katılmak isteyen 1 arkadaşımıza destek toplayarak ,
    örneğin; UTMB :100: mil. Parkuruna gitmesini sağlayabiliriz…
    Aksi taktirde yurtdışı yarışlarında özellikle de ultra trail yarışlarında yabancı sporcuları izlemekten başka bir şey yapamayacağız… !
    Elimizde cevherler varken değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum, sağlıklı spor dolu günler diliyorum :pray:t2::pray:t2:
13 Beğeni