Trail Ayakkabısı Öneri

Ultra trail koşmaya henüz başlayan biri olarak pişman etmeyecek ayakkabı önerisi almak istiyorum. Lütfen denediğiniz tecrübe ettiğiniz memnun kaldığınız bir trail ayakkabısı önerileriniz varsa eksileriyle de birlikte detaylı bilgi verebilir misiniz? :slight_smile:

1 Like

Ultra hayat detayları genelde uzun mesafeler sonucunda kişisel olarak oluşmakta :slight_smile: Hepimizin farklı tarzları var. Hızlı yavaş zamanlı, uzun kısa mesafeli, koşulacak zeminin özelliklerine göre haliyle birden fazla ayakkabımız olabiliyor. Ben sırt çantamda yedek ayakkabı bile taşırım antrenmanlarımda :slight_smile: 10-20 km arası için adidas terrex agravic gtx, 40-50 km için adidas supernova trail modellerini kullandım ve kullanıyorum. Lİkya yolu ve Uludağ ultra da ise ayağım yastıklama açısından boost tabana alışkın olduğu için yol koşuları için de kullandığım Ultraboost parley giydim. Ayaklarım çok rahat ettiğinden mesafenin de benim için bir önemide kalmadı. Bu sene kısmet olursa yine aynı ayakkabı ile koşacağım . Biraz ayağım kayıp düşüyorum ama batonlarla durumu kurtarıyorum her zaman. Yeni bir trail ayakkabı daha aldım geçen ay, onu daha tecrübe edemedim. Adidas two ultra parley. İlk fırsatta Belgrad Ormanını onunla karış karış gezeceğim :slight_smile: Hepsinin de benim için ortak yanı; continental lastik dış kaplama ve boost tabana sahip olmaları ve ayak parmaklarımı rahat ettirmeleri. Rahat hissettiğim ayakkabıdan hemen bir tane daha sipariş verip saklarım gelecek günler için :slight_smile:

1 Like

Ayak biçiminize ,basma şeklinize ve koşacağınız zemine göre değişir .Benim kişisel tercihlerim çamur zeminde salomon speedcross vario 2. Kuru ve kısa mesafelerde hoka torrent .Orta mesafelerde (15 ile 25 K ) arası hoka mafate speed.25k üstü çıkacağım zamanda bana göre en iyi yastıklaması olan la sportiva raptor kullanıyorum .Fakat ülkemizde en çok bulunan marka salomon çok fazla model çıkartıyor gidip deneyerek kendi ayak biçiminize göre olanı illaki bulabilirsiniz.salomon sizi yolda bırakmaz.

3 Likes

çok teşekkür ederim tecrübelerinizi paylaştığınız için :pray: bu da en az kişisel deneyimle öğrenmek kadar faydalı :wink:

1 Like

çok teşekkür ederim. şu an bütün yollar salomona çıkıyor. :blush: