Tradeinn sitesi hakkında

Merhaba arkadaşlar tradeinn sitesinden Garmin marka göğüs bandı almayı düşünüyorum da kargo bedeli 232 tl tutuyor fakat açıklama da
Avrupa Birliği içinde gönderilen siparişler için, sepetinizdeki uygun ürünlere zaten KDV uygulanır. Siparişiniz teslim edildiğinde herhangi bir ithalat vergisi veya gümrük ücreti ödemeniz gerekmeyecektir. Birleşik Krallık’ta, tüm fiyatlarımıza şu anda %20 standart fiyatla duran KDV dahildir.
Böyle yazıyor sepette ki son tutardan sonra gümrükte falan her hangi bir tutar eklenir mi bilgisi olan yazarsa çok sevinirim

1 Beğeni

Extra gümrük vergisi ekleniyor, galiba bi okadar daha ödersin o aşamada postacıya ödüyorsun @yusuf

2 Beğeni

Mayıs ayında yürürlüğe giren yasa ile (2022) yurtdışından aldığınız her ürün için ,görüldü ücreti ve gönderildiği ülkeye göre gümrük vergisi(AB ÜLKELERİ %20 diğer ülkeler %30) ödersiniz.Eğer aldığınız ürün 150 euro üzeri ise extra olarak gümrükçü hizmeti ödersiniz yani 150 euroluk ürün size nerdeyse 400 euroya mal olur.150 ve altı ürünlerde ise sadece kargo ve yukarda bahsettiğim gümrük vergileri olur.Treadinn sitesi türkiye gönderimlerini hollanda üzerinden POST NL ile yapar yani %20 + görüldü 8 tl ödeyeceksiniz .Buna rağmen genede burdan ucuza almış olursunuz,Fakat garanti olmaz bilginize.(Eğer ab üyesi ülkelerden birine ürün göndercekse site satın alma sırasında vergi kısmınıda sizden tahsil ediyor yani bir şey ödemiyorsunuz )ürünü teslim alırken

5 Beğeni

Bir ekleme yapmak istiyorum arkadaşlar .Bütün bu yukarıda yazdıklarımın geçerliliği gümrük memurunun yazılı mevzuata uyduğu hallerde olur.10 gündür yurt dışından beklediğim 1 adet kargom var ve içindeki ürün değerleri toplamda 149 euro.Bu demekki bu üründen ortlama 28 yahut 30 euro civarında bir vergi çıkacak yani 900 ile 1000 tl arası .Şimdi kontrol ettim ve ürünler gümrükten geçmiş peki vergi ne kadar ? 425 tl .Damga vergisi ve sunum ücreti dahil.Bundan ne anlıyoruz 1.gümrükçü kardeşimiz sabah evde çıkarken kahvaltısını güzel yapmış ,eşi onu uğurlarken kapıya kadar geçirmiş,ıslanmadan üşümeden işe gelebilmiş ,gece güzel uyuyabilmiş ve sabah bana bi güzellik yapmış falan.Valla bugün şanslı günümdü heralde

4 Beğeni