Titreşimli uyarı veren saat / bileklik

Merhabalar,
Bir süredir foruma üyeyim ve yeni bir koşu sevdalısı olarak ilgiyle takip ediyorum öneri ve deneyimlerinizi. Emeği geçen herkese çok teşekkürler gerçekten.
Çok kısaca run walk run tekniği ile başladığım için titreşimli uyarı verecek bir saat veya bileklik arıyorum. Gps, nabız, adım vs hiçbir şeye gerek yok. Ucuza aldığım bir saat kullanıyorum sesli uyarı veren ancak malum şehirdeki gürültüden pek duyulmuyor.
Forumu aradım ancak bütçe sınırlarıma dahi yaklaşmayan garmin, suunto gibi markalar çok uzak şu anda.
Herkese tekrar teşekkürler. Sevgiler

Gps li saat alacağımdan, elimdeki bilekli tarzındaki koşu ve gitnes saatimi satıyorum. Garmin blotutlu koşu ve kalp atımlı ilgilenirseniz,

1 Beğeni

Eğer amacınız fazla para harcamadan veri takibi yapmaksa size önerim AKILLI telefonunuza yükleyebileceğiniz DECATHLON COACH programı (buna benzer bir çok app var app store’a run yazmanız yeterli) ile gittiğiniz mesafeyi, anlık hızınızı , belirlediğiniz mesafe aralığında TİTREŞİM geribildirimi (örneğin 1km ye ayarlıyorsunuz her 1 kmde telefon titriyor) ve telefona nabız ölçer bağlıysa TİTREŞİMLİ yüksek nabız uyarısı veriyor (bence koşuda çok önemli), vb ayarlamalar var.Tek yapmanız gereken telefonunuza uygun KOŞU TELEFON KOL BANDI veya KOŞU TELEFON BEL BANDI almanız yeterli olacaktır(internette aratın hemen bulursunuz 20-25 tl civarı).

.

Ayrıca bu program ile internetiniz kapalıyken gps üzerinden bütün verileri alıp kaydedip daha sonra internet erişiminiz olunca hesabınıza aktabiliyorsunuz. Son olarak yine bu ve benzeri programlara göğüs nabız bandı (benim bulabildiğim ve kullandığım Geonaute HRM BELT ) bağlayıp daha sağlıklı ve kontrollü bir koşu yapabilirsiniz.

Piyasadaki 100-200 tl lik saat ve akıllı bilekliklerin tek özelliği pedometre olarak çalışması ve optik nabız ölçümü. bence bu ürünler verimli değil. Yeni başlayan birininde profesyonel saatlere binlerce lira para vermesi zor. Bu aralar orta bütçeli Xiaomi amazfit pace ve pace2 stratos saatlerini inceliyorum. Zaten forumda bu başlık var bakabilirsiniz.

Not: forumdan ikinci el saatte bulabilirsin ama hiçbiri benim anlattığım gibi 20-25 tl olmaz :slight_smile:
Bu konuyu foruma daha ayrıntılı olarak uygun zamanımda başlık açıp yazacağım. Ama ne olursa olsun koşmaya devam :slight_smile:

Çok tesekkur ederim fatih bey. Haklisiniz. Deneyecegim :slight_smile: