The North Face'in Kurucusu Douglas Tompkins'in ölümü

Douglas Tompkins’in ölümü yabancı sitelerde “North Face founder Douglas Tompkins dies in kayaking accident in Chile” şeklinde yani “North Face kurucusu Douglas Tompkins Şili’de kano kazasında öldü” şeklinde verildi. Kanoları alabora olunca 4 derece suyun içinde uzunca bir süre kalmak zorunda kalmış ve doğal olarak hipotermiye girmiş.

Memleketimin güzel habercilerinin tamamı ise bu haberi “The North Face kurucusu Douglas Tompkins soğuktan öldü” veya “Soğuktan koruyan adam soğuktan öldü” gibi başlıklarla verdiler.

Memleketimin güzel insanları ise asla haberlerin içeriklerini okumadıkları, sadece ve sadece başlıkları okudukları için Facebook gibi sosyal mecralarda “Soğuktan koruduğunu söyleyen adam soğuktan ölmüş, yuh derler adama” türünden adama veryansın ediyorlar.

Gerçekten acınacak haldeyiz

5 Beğeni

Aslında haber gıpta edilecek içerik barındırıyor ; 72 yaşında muhtemelen imkanım olsa bile soğukta tercihim etmeyeceğim bir havada kano yapıyor olması .

Şimdi bulamadım ama bir yerde “kayak yaparken öldü” diye haber okudum. “Kayaking” kelimesinin kayak yapmak olduğunu sanan haberciler… :fearful:

3 Beğeni

Özellikle facebook’da bu durumu komik bir şeymiş gibi değerlendiren arkadaşları şaşkınlıkla izledim. İçlerin de hayatını spor yaparak kazananlar bile var. İlginç değil mi? !

3 Beğeni

ntv nin yaptigi haberde firtinali havada rafting yapacaklarini yetkililere bildirmemeleri diyor…! doga sevgisi dolu bir adamin dogada olmesi ironik ama dalga gecilecek bir durum degil…

Evde oturarak ölmektense inandığı, sevdiği şeyleri yaparken ölmüş, üzücü ama sevdiği kendini adadığı şeyler yaparken son nefesini vermesi dalga geçilecek değil tersine gıpta edilecek bir olay.