Tecnica Maxi-Race: Dünya Trail Şampiyonası

Merhabalar! Trail running dünya şampiyonası bu sene 29 - 31 Mayıs tarihleri arasında Annecy’de (Fransa, Alper bölgesinde) düzenleniyor. Ülke takımları federasyonlar tarafından belirleniyor(muş). Ülkemizde seçim nasıl yapılıyor bilemiyorum, ama yarışlara şampiyona haricinde kişisel olarak da katılım mümkün. 86km için kayıtlar devam ediyor, maraton ise dolmuş durumda. Eğer ilginizi çekiyorsa aşağıdaki adreslerden daha detaylı bilgi alabilirsiniz:

http://www.maxi-race.net/accueilmaxirace.html
http://www.worldtrail2015.com/
http://www.i-tra.org/?id=81&paginNum=1

5 Beğeni

Merhaba ülke takımı kurmak için ne yapabiliriz?

Şu aşamada sanırım yapılabilecek birşey yok. Bildiğim kadarıyla, patika koşuları ülkemizde doğrudan bir federasyon çatısı altında değil. Atletizm federasyonunun en azından organizasyonal açıdan bu yönde bir çalışması var ama henüz sonuçlanmadı. Seçim için de resmi yarışlar düzenlenmiyor.

Bununla birlikte, Maxi-Race bir IAU yarışı (International Association of Ultrarunners). IAU’da IAAF altında bir organizasyon. Sanıyorum bu sebeple ülke listesinde Türkiye de yer alıyor. Eğer katılmak isterse, Atletizm federasyonu geçmiş takviminde yer alan dağ koşusu, kros veya uzun yol koşularına bağlı olarak lisanslı sporcular arasından seçim yapabilir diye tahmin ediyorum. Fakat, 2015 takviminde bu yarışa yer vermemişler (bağlantısı ekte). Dolayısıyla resmi katılım muhtemelen olmayacaktır.

http://www.taf.org.tr/2015-faaliyet-takvimi-tamamlandi/

1 Beğeni

@caner konu ile ilgili daha detaylı bir yazı yazmış, aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz: