Taşucu Backyard Ultra

18 Kasım’da Mersin Taşucu’nda bir backyard yarışı olacakmış.

Instagram’dan takip isteği gelmiş, öyle haberim oldu. Instagram hesabı dışında da bilgi alacak bir web sitesi görünmüyor. Bir kayıt formu var (rusça), 10 Kasım’a kadar ve maksimum 50 kişi olacak şekilde başvuru toplanıyor, katılım sırasında 200 TL ücret isteneceği belirtilmiş. Taşucu Plaj’ının orada, %80 asfalt, %20 patika ve 0 elevasyonda gerçekleşecek görünüyor.

Akkuyu Nükleer Güç Santrali nedeniyle o bölgede yoğun Rus nüfusu var. Organize edenler ve instagram hesabındaki iletişimlere bakılırsa oradaki koşucuların inisiyatifiyle oluşmuş ve çok hızlı karar verilmiş görünüyor. BackYard World Series yarışı olarak da Lazarus Lake’den onay aldıklarını yazmışlar.

Tesadüf ben de o haftasonu orada olacağım. Çok aceleye getirilmesi, iletişimin rusça olması ve katılım ücretinin ucuzluğu düşündürüyor ama güvenli bir şekilde gerçekleştirileceğinden emin olursam katılacağım. Bir whatsapp grubu var, oradan cevap arıyorum.

3 Beğeni

o Whatsapp grubunda @runforrestrun ve bende varız Orhan Bey. Kayıt olduk. Beklentiyi düşük tutmakta fayda var ama kötü bir tecrübe olacağını zannetmiyorum. Düzenleyenlerin mühendis olmasına güveniyorum:)

6 Beğeni

Forumdan tanıdıklar olmasına sevindim, artık gönül rahatlığıyla gidebilirim. Yapılmazsa da biz koşarız artık :slight_smile:

İstanbul’a dönüş uçuşumuzu bu yarış nedeniyle Cumartesi’den Pazar’a aktaracağım, ailecek olunca epey fiyat farkı çıkıyor, buna değmesini istiyorum. Madem yalnız da değilim, alayım bu riski.

2 Beğeni

Ya 24 saati geçersen ? :slight_smile:

2 Beğeni

24 saat sonra bırakmayı planlıyorum, hedefim de bu olacak.

Eşimin ailesi Silifke’de, onları ziyarete gidiyoruz. Bakalım damatlarının gerçek yüzünü görmeye hazırlar mı? :slight_smile:

Tabi 24 saat sonra bırakamayıp “siz gidin, ben kalıyorum” da diyebilirim aileme. Bakalım ben gerçek yüzümü görmeye hazır mıyım? :slight_smile:

5 Beğeni

Bu arada Türkiye Backyard ile de birleştirebiliriz konuyu aslında, iki yerden aynı şeyleri konuşucaz gibi

3 Beğeni

Silifke’de bir tane bile strava koşu segmenti olmaması, sizin de şaşkın bakışlara muhattap olacağınızı düşündürmeli. :smiley:
Memleketim Silifke’de geçirdiğim sürede koşuları Taşucu’nda yapmak daha hoş oluyor.
Cts backyard da görüşmek üzere.

2 Beğeni

Segmentlerle ilgilenmedim ama ben Silifke’de koşmayı sevmiştim. Düz ve geniş caddeler, az sayıda ve rahatsızlık vermeyen köpekler, seyrek trafik, güzel bir stadyum. İstanbul’da koşmaktan daha güvenli gelmişti bana.

Genelde koştuğum sokaklar:

1 Beğeni

İmkanı olan yarışmacılar pazartesi salı için de yıllık izin alsınlar bence.Pazar sabahı 24, akşamına 36 saat, sabahına da eşlik edecek birkaç kişi çıkarsa 48saat. Pazartesi sabahı geldi bile…
Kısaca, izinle yol için kafa meşgul olmaz, daha erken biterse de dinlenme, gezi olabilir.

13-19 kasım öğrencilere ara tatil.20 kasım pazartesi okullar açılıyor.İzin zor olabilir okul vs durumlarından.

(Orhan Metin hedef 24 saat, belki devam etme ihtimali var, yazdığından gördüğüm)

Kaç kişi var forumdan;

@tugrulpeker , @orhanm , @runforrestrun ile en az 3 kişi.@inan97 de görüşürüz demiş.Oldu 4 kişi.

2 Beğeni

Katılımcı listesi

7 Beğeni

68 kişi olmuş ve hala kayıt alınıyor.

1 Beğeni

Yarış formatının değişikliği, Adana’ya Mersin’e yakınlığı ve 200TL ücret bunlar etken sebepler.

Benim merak ettiğim, bir yarışın yükseltisi az olurken diğerleri fazla olabiliyor ama aynı tur sayısı üzerinden değerlendirme yapılıyor. Bu bir çatışma yaratmıyor mu…

3 Beğeni

Dünya şampiyonasında gündüz patika, gece asfalt koşulmuş, bu konuda da bir standart yok sanıyorum. Ayrıca tüm bu ulusal yarışmaların mesafe ve zaman ölçümlerinin de profesyonelce yapıldığını sanmam.

Böyle olması da bu yarışın doğasına daha uygun geliyor bana. Daha uzağa gidebilmek için rakiplerimizin başarısına muhtaç olduğumuz, bir çoğumuzun kişisel en uzun mesafemizi koşup sonuncu olmayı daha azını koşarak birinci olmaya tercih edeceğimiz, tanım olarak yarış kavramıyla problemleri olan bir yarış türü bu. Arka bahçesinde yarış düzenleme gibi naif bir hayalin peşine düşen Laz’ı yarış standardizasyonu ve denetleme gibi işlerle uğraşırken hayal edemiyorum zaten.

Ulusal bir yarışta dünya rekoru gelirse dönüp nasıl organize edildiğine bir bakılır sanırım ama onun dışında “bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler” kafası bu konsepte yakışıyor.

2 Beğeni

Katılım bölünmesi de şu şekilde

1. Adana - 20 koşucu
  2. Taşuсu/Mersin - 14
  3. Mersin - 10
  4. Atakent/Mersin - 8
  5. Ankara - 4
  6. Silifke/Mersin - 4
  7. İstanbul - 2
  8. Antalya - 2
  9. Büyükuçeli/Mersin - 2
  10. Gaziantep - 1
  11. Alanya - 1
  12. Yenişili/Mersin - 1
1 Beğeni

Çatışma şöyle var aslında,
Bu hafta konuştuğumuz listede iyi isimlerin dahi kazanım zorunluluğu olmadığından bilgileri yoktu, hatta baya şaşırdılar.
Tolga Alpagot hep söylüyordu gerçi yurtdışında daha düz bir yerde yarışıcam diye.
Bakalım bu hafta yarış bize neler gösterecek,
Keyifle geçsinde gerisi rakamlara kalsın.

3 Beğeni

kayıtlı koşucuları nereden görüyoruz?

1 Beğeni

Gruplarında paylaştıkça bilgileri paylaşıyorum, şu an için tüm liste yok ne yazık ki.

2 Beğeni
Roman Mustafin
Sergei Terentev
Maksim Alekhin
Anna Radchenko
Daniel Teishanu
Alena Halavach
Vladimir Khorovınnıkov
Evgenii Dubovitskii
Evgeniia SAFONOVA
Stanislav Igoshin
Mikhail Vernigora
Dina Nikolaeva
Dmitrii Chernyshev
Evgenii Ustenko
Natalia Mamon
Alexander Karpov
Alexander Osipov
Denis Kochenkov
Volkan Murat Uzun
Tuğrul Peker
Sergei Krasulin
Burak YILMAZ
HALIL ESGIN
Berna Gökkaya
MEHMET ARI
Esra Birgenç
Adilet Zholdoshbekov
Mehmet ÖNELGE
Melih Tugay
Mariia Silina
Mustafa İnan
Tatiana Povarnitsyna
Mila Pshenichnikova
SONER OZDEMIR
Cahit Özgen Olgunus
Serdal Doğru
Onur Orhan
Uğur Abaoğlu
Bilgehan Akın
SERKAN SAKTANBER
Artem Brendin
Necip Yılmaz
Orhan Metin
Ahmet Peksoy
Mustafa Mahir Şahin
ATIL BALIN
Halil Doğan YILMAZ
Hüseyin Çalık
Shaangul Tanverdiev
Egor Gromov
Daria Gromova
Andrei Huzevich
Sergei Vlasov
Osman Serdar
Anastasiya Liaukovich
Ali Can
Mustafa ALKAN
Meltem Aydın
MEHMET PARS SEZER
Dmitrii Malichev
Satılmış Gündoğdu
Mehmet Ali Uzun
Evgenii Nabatov
Harun Erbil
Shodiya Orzillaeva
Tamer Taslak
Erdem Uguz
mehmet pars sezer
MELDA KÖSE
4 Beğeni

@tugrulpeker bazi yarışların maraton listesi ile yarışacak sayıda koşucu var.(Gelibolu maratonunda 51 kayıt ile bu listenin 18 kişi gerisinde kalıyor)
Eğlenceli rekabetçi geçeceğini tahmin ediyorum.

Son güncellemeyle 73 olduk. :slight_smile:

1 Beğeni