Suunto Spartan Trainer Wrist HR

Suunto sessiz sedasız bir Spartan varyantını piyasaya sürdü. Özet olarak yarı fiyatına Spartan Ultra olmuş diyebilirim (elbette Türkiye fiyatlarını bilemiyorum, ekran küçülmüş tabi). Dikkatimi çeken antenin yine eski yerine yani koşarken yukarı bakacak formda saatin alt bölümünün kayış ile birleştiği bölüme geri alınması oldu. Önceki seri (Suunto Ambit) gps ölçümleme konusunda başarılıydı, yeni modellerde bu konuda gerileme görülüyordu. Bakalım durum tekrar eski haline dönecekmi. GPS destekli koşu saatlerinde fiyat trendi “benim neyim eksik” modunda sürekli yükseliyordu. Dolar / TL meselesi ile de iyice uçan fiyatlar sebebiyle satın alınabilecek bir alternatif olabilir diye düşünüyorum.

DC Rainmaker yine test etmiş, ben daha saati bile görmediğimden onun testinin linkini vermekle yetinmek durumundayım. Çok eğlenceli bir iş yapıyor adam imreniyorum :slight_smile:

4 Beğeni

Selamlar,

1.5 yıldır Ambit 3 Run HR kullanıcısıyım. Benim tüm ihtiyaçlarımı karşılayabilen özellikle de fiyat/performansının çok çok iyi olduğunu düşündüğüm bir saat.
Suunto spartan trainer modelinde olduğu gibi bilekten nabız ölçümü beni de çok cezbediyor. Saatin kola biraz sıkı bağlanması gerektiğini okuyorum. Egzersiz esnasında, tek ekranda 5 ayrı bilgiyi görebilmek çok güzel. Bu saati kullanan varsa, değerlendirmesini almak isterim. teşekkürler

Merhaba, Suunto Spartan Trainer Wrist HR Ocean model saati bu ay aldım. Henüz beş koşu kaydettim. Spartan Trainer ilk koşu saatim. Daha önce telefonda Runtastic kullanıyordum. Arzum yıllarca kullanabileceğim, dayanıklı, güvenilir koşu ve açık deniz yüzme kaydı yapabilecek en uygun fiyatlı saati almaktı. Saati 1080 liraya novabazar’dan aldım.

Spartan Trainer diğer Suunto modellerine oranla küçük bir ekrana sahip. Yazılar gayet keskin ancak 1.25 derece yakın gözlüğü kullanan biri olarak dört ve üzeri sayıda veri olan ekranları okumakta zorlanıyorum. Sadece üç veri gösteren bir ekranı movescount sitesinde ayarlayıp rahatça görmeye başladım. Aynı ekranda yedi veri gösterilebiliyor. Dark tema ile ekranı görmek zor olabiliyor. Aktivite seçeneklerinde Light temayı seçtim. Saatin Türkçe menü seçeneği var. Dokunmatik ekran yok. Zaten istemiyordum.

Titreşimli uyarılar var. Uygulama yükleme yok. İnterval antrenman seçeneği var. Rota yüklenip takip edilebiliyor. Breadcrumb, başlangıç noktanıza dönebilme, özelliği var.

GPS sinyalini açık havada hemen buluyor. Sahilde kaldırımda koşuyorum. Koşu sonu sitesinden haritaya baktığımda sapma görülmüyor. Bütün saatlerin GPS ile mesafe ölçümlerinde bir miktar hata oluyor deniyor. Okuduğum yorumlarda mesafe ölçümünün iyi olduğu söyleniyordu. Kötü veya çok kötü dendiğine rastlamadım. Glonass özelliği yok.

Bilekten kalp atış hızı ölçüyor. Isınmadan koşuya başlarsanız kalp atış hızınızı yaklaşık ilk 500 m civarında çok yüksek değerler gösteriyor. Daha sonra kabul edilebilir değerler gösteriyor. Isınarak, kalp hızınız yüksek iken kayıtı başlatırsanız daha stabil ölçüm elde ediyorsunuz. İstediğiniz zaman aktivite ekranına gelip ölçümü başlatıp kalp atış hızınızı görebiliyorsunuz. 24 saat kalp hızı ölçme özelliği kapalı geliyor.

Adım sayacı kolunuzu sallayınca saymaya başlıyor. Kanepede uzanırken, uyurken bile adım sayıyor. Belki de yürüyorum haberim yok. Kısaca imkanım olsa adım sayacını kapatır pilden tasarruf ederdim. Uyku takibini bir kez kullandım. Günaydın, şu kadar saat uyudun diyor. Kullanmıyorum.

Umarım faydalı olur.

3 Beğeni