Suunto Movescount uygulaması tarih oluyor

Suunto’dan Movescount platformunun geleceği hakkında gelişmeler var. Google Translate yardımı ile çeviride bulundum. Eğer yorumlarınız varsa bu değişimi gerçekleştiren takıma iletebilirim.

Dijital hizmet geçişi için vizyon, biz adım attıkça tüm topluluğumuzun beklentilerini karşılayan daha anlaşılır ve ilgili bir hizmet deneyimi sunmaktır. Bunu başarmak için, aşağıdaki kilit eylemler planlanmaktadır:

Movescount App: Nisan ayındaki iletişimlerimizde de belirtildiği gibi, Movescount App’i Google Play ve App Store’dan kaldıracağız ve bunun 18 Aralık 2019’da tamamlanmasını hedefliyoruz. Bu süreden sonra, telefonunda uygulamayı bulunduran kullanıcılar kullanmaya devam edebilir, ancak hizmet artık desteklenmeyecek ve telefonları değiştirir veya uygulamayı silerseniz, artık indirilemeyecek.

Moveslink2 ve Suuntolink: 2020 yazına kadar Suuntolink, Ambit ve Traverse sahiplerimize yenilenmiş bir servis deneyimi sunarak Moveslink2’nin yerini alacak. Suuntolink, Suunto uygulamasına bağlantı kuracak ve ortak ekosistemimizdeki yeni ve gün geçtikçe artan avantajlara erişilebilecek. Suuntolink’e taşınılmasını ve Suunto uygulamasını kullanmayı mümkün olduğunca kolaylaştırmak için herkesi daha fazla ayrıntıyla güncel tutacağız.

Suunto Movescount.com (web servisi): Web servisimiz 2020’de kullanıma devam edecek. Artık bu servise Movescount demeyeceğiz ve hizmetlerimizdeki rolü Ambit (1, 2 ve 3) ve sadece Traverse ailesi için temel özellikleri sağlamak (saat ayarları, rotalar ve spor modu özelleştirme dahil) olacaktır. . Bu web tabanlı güncellemeleri 2020’nin ikinci yarısı için planlıyoruz ve değişikliklerin geleceği konusunda herkesi haberdar edeceğiz. Hiçbir değişiklik anında olmuyor.

2 Beğeni

Yenilik iyidir tabiiki ama ambit 3 kullanıcısı olarak saati kullanamayacakmıyım telefona sink yapamıyacakmıyım ve eski kayıtlarım kaybolacakmı gibi endişelerim hemen öne çıktı .Umarım olumlu bir gelişme olur.

Erhan Abi,

ben Ambit3 kullanıyorum ve Movescount u telefonumdan sildim, Suunto App ile gayet güzel senkronize oluyor. Sadece bunu Movescount web uygulamasına aktaramıyorum. Onun için kablo ile PC ye bağlanmak ve Moveslink yardımı gerekiyor. Benzer şekilde Movescoun tan rota, ayar vb saate yüklemek için de PC bağlantısı gerekiyor. Sanırım 2020 de bu sorunu da çözecekler.
Durum o kadar körü değil yani :slight_smile:

1 Beğeni

Sayın Özmen kardeşim açıklaman için sağol varol movescountu suuntonun resmi ve tek programı diye biliyordum suunto app hiç kullanmadım suunto app yi kurup sink yaparsak buradan stravaya otomatik düşürebliyormuyuz…

Suunto App ayarlarından “Diğer Hizmetlere Bağlan” yapıp Strava’yı seçtiğinde sorunsuz çalışıyor.

1 Beğeni

Merhabalar. Önemli noktalar:

1. Movescount (MC) den Suunto App uygulamasina gecerken mutlaka MC uygulamasindan eslemeyi kaldirin. Hem Movescount hem Suunto App ayni telefonda birlikte calismaz. Saat iki ayri uygulamada aybi anda eşleştirilse de calismada sorun cikar

2. Suunto App’e kayit oldugunuzda, ayarlardan diger servislere baglanmayi secip oradan Movescount secerseniz MC deki butun geçmiş antrenmanlariniz Suunto App uygulamasina tasinacak

3. Simdilik Suunto App uzerinden rota atilamiyor ama yakin zamanda bu ozellik de gelecek.

Suunto App’den interval antrenmanı oluşturulup saate atılabiliyor mi?

Henüz değil ve şu an üzerine çalışılmıyor. Ne zaman geleceği de belli değil fakat en çok istenilen özelliklerden biri olduğu biliniyor.

3 Beğeni

9 şubat itibariyle antrenman verileri movescount’a yüklenmiyor artık.Yani web arayüzü tarih oldu.Ama benim gibi eski saat (ambit2) kullananlar saat ayarları ve rota düzenleme işlerini yine movescount üzerinden yapabilecek.

Verileri aktarmak için önce movescount uygulamasını bilgisayardan kaldırıp yeni bağlantı uygulaması moveslink yüklemek lazım.Ambit 2’de bluetooth olmadığı için manuel seçimden saat modeli seçerek bağlantı işini bitiriyoruz.Sonra suunto nun kendi app sini telefona kurup antrenman verilerini uygulama üzerinden görebiliyoruz.Aynı veriler Strava ya da otomatik aktarılıyor.

Yani uzun lafın kısası antrenman verilerini web üzerinden değil app üzerinden görebileceğiz.

3 Beğeni