Suunto ambit3 peak kordon sorunu

Merhaba arkadaşlar suunto ambit3 peak kordonu koptu internette orjinal çok pahalı yan ürünlerde tereddütlüyüm konu ile ilgili tavsiyeniz varmı?

ben iki defa değiştirdim. Hangi parçası koptu, duruma göre bellki değiş tokuş yapabiliriz :slight_smile:

ilk değişimi orijinal ile yaptım. Şimdi aliexpress den plastik olanını aldım. Silikon kalitesinden uzak ama iş görüyor.

2 Beğeni

Delikli olan kısım uzun olan taraf kırıldı

2 Beğeni

Ben ve birkac arkadasim farkli saatler icin aliexpress’ten alinma kordonlari kullaniyoruz. Bir sorun yasamadik, fiyatina gore oldukca basarili urunler diyebilirim.

3 Beğeni

Maalesef bende de 2 kez aynı şey oldu.tavsiyem aliexpress 1/5 fiyata.

2 Beğeni

Benimki 2 bölümde ortadan kırıldı, Servis yetkilisi 316 TL olduğunu söyledi, şu an kırsaldayım ve saati kullanmak zorunda olduğumdan , kolye ipi olarak kullanılan deri iplerle kopuk yerleri bağladım gayette şık oldu 3 tl ilk masrafla durumu kurtardım. Sanırım bundan sonra böyle kullamaya devam ederim.

3 Beğeni

Benim de 6 yılda 2 kere orijinal kordon koptu. İlk kordonun bazı kısımlarını yedek parça olarak kullanırım diye atmamıştım ve geçen sene çekmeceden çıkardığımda elimde darmadağın oldu. Sanırım Suunto silikon kayışlarını kendi kendini imha edecek şekilde tasarlıyor. En son SPX’e yeni kordon sorduğumda bulup getirememişlerdi bile. En mantıklısı aliexpress’ten almak, tabi mevcut gümrük durumu sebebiyle 2-3 ay beklemeyi göze almak gerekiyor.

2 Beğeni